1 mt rc tekne

Mustafa Asa

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
İyi Günler Rc tekne konusunda yetersizim.
1 mt lik bir rc tekne yapma fikrim var kabuk elime gelicek 1 haftaya kumandam flysky fs-i6 başka da malzemem yok öğrenmek istediğim bu 1 mtlik kabuğa hangi motor hangi servo hangi şaft hangi akü takılmalıdır. bide dümen olayı yeterli bir şekilde anlatacak bir arkadaşım var ise şimdiden teşekkür ederim. 1 ay içinde yapmayı planlıyorum

Merhaba.
1 metre rc tekne.
Verdiğiniz veriye göre fikir yürütmek çok zor.
Sürat teknesimi. Evet ise catamaran, mono, outrigger, hydroplane hangisi
Römorkör yada scale. Tekne yapısını bilmeden motor akü yada şaft ölçüsü çıkarmak mümkün değildir.

boy 115 en 30 dur agırlıgı 2 kg dır. yükseklik 23 fiber glass kabuk mevcut
başka hiçbir malzemem yok sipariş edeceğim.
bu tekneyi gölde balık tutmak için kullanacağım sırtı dediğimiz tabir ile arkasına kamış bağlayıp ucuna da kaşık bağlayıp gezdireceğim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tekne resmi budur

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
:D gereğinden fazla olur gibi geldi. benim için sadece balık yakalandığında kıyıya kadar getirmesi önemlidir :)

• Haha
Tekneyi İzmir'de Ümit'ten almışsınız. 30cc benzinli motorla çok güzel uyum sağlar. Teknenin yapılışı, şekli ve ağırlığı gayet iyi.

Sürat istemiyorsanız 775 serisi fırçalı motor, 30cm M4 milli şaft kovan takımı, el yapımı dümen fırçalı esc ile sistemi kurabilirsiniz. 2 adet 12V 7Ah akü kaldıracak kapasitede o kabuk. Fırçasız sistemde kurulabilir. 5-6 kg/cm gücünde standart servo dümen için yeterli olacaktır.

çok teşekkür ederim evet Ümit Beyden aldım daha bu gün geldi elime malzeme gerçekten iyi ve ilgileniyor kendisi:thumbup:

• Beğen
Pervane ve motor devri birbirine uyumlu olmalı. Elinizdeki kabuk için 60-70 mm 3 yada 4 palli yük pervanesi uygun olur.

Pervane ve motora örnekler vermeye çalıştım.

• Beğen
boy 115 en 30 dur agırlıgı 2 kg dır. yükseklik 23 fiber glass kabuk mevcut
başka hiçbir malzemem yok sipariş edeceğim.
bu tekneyi gölde balık tutmak için kullanacağım sırtı dediğimiz tabir ile arkasına kamış bağlayıp ucuna da kaşık bağlayıp gezdireceğim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tekne resmi budur
Mustafa Bey nasıl gidiyor ? Ne durumda tekne inşası ?
Valla tekneye baktıkca daha da beğeniyorum, bir tanede ben mi yapsam acaba.. :evil:
Elimde bir tane full portlanmış 29cc. zenoah var da.:)
Bir de Arneson surface drive tamamdır.;)

Bu arada tekneye ödediğiniz fiyatı öğrenme şansımız varsa sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Emre Büyükok
Mustafa Bey nasıl gidiyor ? Ne durumda tekne inşası ?
Valla tekneye baktıkca daha da beğeniyorum, bir tanede ben mi yapsam acaba.. :evil:
Elimde bir tane full portlanmış 29cc. zenoah var da.:)
Bir de Arneson surface drive tamamdır.;)

Bu arada tekneye ödediğiniz fiyatı öğrenme şansımız varsa sevinirim.

Levent Bey merhaba.
Tekneyi imal eden arkadaşın adı Ümit. Kendisiyle yakın zaman önce tanıştım. Kabuk örgü elyaf ile imal edilmiş. Ve 2kg gibi makul ağırlıkta ve sağlam. Görünen tek kusur Alt ve üst kalıptan çıkan parçaların birleşim yeri daha güzel yapılabilir. Satış fiyatı 260 TL. İlan numarası 717635626 yada 781850670 .
Gördüğümde bende niyetlendim. İlk fırsatta bende alacağım. (elimde daha hiç montajı yapılmamış catamaran ve mono boş kabuk olmasına rağmen) Hatta ilanlarını incelerseniz farklı birkaç model daha var
Hatta benzin motor yada nitro motor başlamayı düşünürseniz eşzamanlı başlayabiliriz

Mustafa Bey'in modelini bende merak ettim. Fakat son yazdığı mesajdan bugüne foruma giriş yapmamış.

• Beğen
Levent Bey merhaba.
Tekneyi imal eden arkadaşın adı Ümit. Kendisiyle yakın zaman önce tanıştım. Kabuk örgü elyaf ile imal edilmiş. Ve 2kg gibi makul ağırlıkta ve sağlam. Görünen tek kusur Alt ve üst kalıptan çıkan parçaların birleşim yeri daha güzel yapılabilir. Satış fiyatı 260 TL. İlan numarası 717635626 yada 781850670 .
Gördüğümde bende niyetlendim. İlk fırsatta bende alacağım. (elimde daha hiç montajı yapılmamış catamaran ve mono boş kabuk olmasına rağmen) Hatta ilanlarını incelerseniz farklı birkaç model daha var
Hatta benzin motor yada nitro motor başlamayı düşünürseniz eşzamanlı başlayabiliriz
Emre Bey teşekkür ederim bilgi için, aslında BİG Block HPI 5,9 Nitro motorda var elimde sıfır, tornada su soğutma kafası yapmayı planlıyordum ;).
Ben bir bakayım şu ilanlara, konuşuruz. :saygilar:

Ben bu konuyu görmeden, konu açmışım :) Aynı konuymuş ama donanımlar farklıymış.
Mustafa Bey tekneyi yaptı mı acaba? bir bilgisi olan var mı? nasıl bir donanım kullandı vb.

İyi Günler Rc tekne konusunda yetersizim.
1 mt lik bir rc tekne yapma fikrim var kabuk elime gelicek 1 haftaya kumandam flysky fs-i6 başka da malzemem yok öğrenmek istediğim bu 1 mtlik kabuğa hangi motor hangi servo hangi şaft hangi akü takılmalıdır. bide dümen olayı yeterli bir şekilde anlatacak bir arkadaşım var ise şimdiden teşekkür ederim. 1 ay içinde yapmayı planlıyorum
Monomu catamaran mi topluycaksiniz sürat yapmak içinmi yoksa daha çok balık tutmak veya yemleme yapmak içinmi bunlar önemli detaylar