10cc benzinli uçak motoru tavsiyeniz

İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle herkesherkese merhabalar.
Aksarayda 2.5 senedir modelcilik ile uğraşıyorum. Burda hocamdan bir akrobasi uçağı aldım 55ax ile zar Zor kalkış yapıyor havada güzel uçsada biraz yetersiz. Elinde ikinci el yada sıfır 10 cc benzinli motor olan var mıdır acaba?

Öncelikle herkesherkese merhabalar.
Aksarayda 2.5 senedir modelcilik ile uğraşıyorum. Burda hocamdan bir akrobasi uçağı aldım 55ax ile zar Zor kalkış yapıyor havada güzel uçsada biraz yetersiz. Elinde ikinci el yada sıfır 10 cc benzinli motor olan var mıdır acaba?

Şöyle birsey buldum ama fiyat yüksek mi değil mi bilmiyorum.

TRY 1,448.48 | RCGF 10cc Benzin/Benzinli Motor w/Arka Egzoz Borusu RC Model Uçak için

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Şöyle birsey buldum ama fiyat yüksek mi değil mi bilmiyorum.

TRY 1,448.48 | RCGF 10cc Benzin/Benzinli Motor w/Arka Egzoz Borusu RC Model Uçak için
Link için teşekkür ederim. Bi abim 1200 liraya 25 cc ikinci el buldu da . Bende o yüzden belki elinde ucuz yollu olan vardır diye yazmıştım. Çok teşekkür ederim ilginiz için.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
10cc benzinli pek kullanılan ve önerilen motor değildir. O nedenle ikinci elini ucuza bulmak zor. Kaldı ki o boyut sınıfı uçaklar için hiç uygun bir seçenek değildir.
Ben olsam 55AX ile farklı pervaneler ve daha yüksek nitrolu yakıt denerdim motoru değiştirmeden önce.

• Beğen
Tepkiler: Sarven Bedikoğlu
10cc benzinli pek kullanılan ve önerilen motor değildir. O nedenle ikinci elini ucuza bulmak zor. Kaldı ki o boyut sınıfı uçaklar için hiç uygun bir seçenek değildir.
Ben olsam 55AX ile farklı pervaneler ve daha yüksek nitrolu yakıt denerdim motoru değiştirmeden önce.
55ax 1.68 hp.
Ngh gt9 1.2 hp.
Rcgf 10cc 1.9 hp.
Bende öğrenciyim borç harç almıştım bu uçağı ve yakıtımı abi. Haliyle benzin dağ ucuz o yüzden öyle bir düşünce edindik abimle.

55ax 1.68 hp.
Ngh gt9 1.2 hp.
Rcgf 10cc 1.9 hp.
Bende öğrenciyim borç harç almıştım bu uçağı ve yakıtımı abi. Haliyle benzin dağ ucuz o yüzden öyle bir düşünce edindik abimle.
Benzinli motorlarda silindir hacmi ile stabilitenin ters bir orantısı vardır, biri düşerse diğeri artar. Öte yandan almayı planladığın 10 cc benzin motorunun performansı 55 ax os motordan hissedilir derecede fazla olmayacaktır. Bence boşuna masraf etmiş olursun.

55ax 1.68 hp.
Ngh gt9 1.2 hp.
Rcgf 10cc 1.9 hp.
Hayatımda hiçbir motoru beygir gücüne göre seçmedim. O rakamlara hiç inanmadım. Zaten tümü normalde asla ulaşamayacağın devirler için geçerli.

Küçücük uçağa bir de ateşleme hatta ateşleme pili sığdıracaksın. Küçük hacimli motorun bujisini bizim piyasada bulamayacaksın. Bulsan da normal bujinin iki katı fiyata alacaksın.
Ateşleme modülünü alıcıdan uzağa koyabilmek için kırk takla atacaksın. Güç olarak kazanacağını düşündüğün her şeyi daha başta ağırlıktan kaybedeceksin. Uçağın uçuş karakteri bozulacak.
Haa bir de depoyu, hortumları falan değiştireceksin.
Ehh bunların maliyetine girmiyorum bile. Sadexe zahmeti yeter.
Ne diyeyim. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Sarven Bedikoğlu
Uçağın modeli ve şu anki yakıtlı kalkış ağırlığı ne? Kaça kaç pervane kullanıyorsun? Yakıtın ne oranda nitro içeriyor? Bujin ne marka ve model?

Küçücük uçağa bir de ateşleme hatta ateşleme pili sığdıracaksın. Küçük hacimli motorun bujisini bizim piyasada bulamayacaksın. Bulsan da normal bujinin iki katı fiyata alacaksın.
Ateşleme modülünü alıcıdan uzağa koyabilmek için kırk takla atacaksın. Güç olarak kazanacağını düşündüğün her şeyi daha başta ağırlıktan kaybedeceksin. Uçağın uçuş karakteri bozulacak.
Haa bir de depoyu, hortumları falan değiştireceksin.
Ehh bunların maliyetine girmiyorum bile. Sadexe zahmeti yeter.
Ne diyeyim. Kolay gelsin.
Okudukça benzinden soğudum abi?

Os 8 buji.
Yüzde 25 nitro yakıt.
12x7 graupner pervane.
Model ismi ve ağırlık bilgimiz yok hocamdan almıştım uçağı isim cisim bilinmiyor ağırlığa yarın bakayım .

Son düzenleme:
Merhaba denk geldi, acaba bu motor işinizi görür mü?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
Hocam başlık soru sorma başlığı değil ama ben şuna takıldım bende de 60lık bir akrobasi uçağı var bende hem yakıt ucuz olur mantığıyla hemde ayarı daha basit diye benzinli almak istedim ama uçağın yapısı nitroluya uygun olduğu ve benzinli takarsam uçağın iskeletine zarar vereceğini söylediler

Sizin uçağınız benzinliye uygun mu önce onu araştırın