12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

ugrilhan

Uye
MERHABA ARKADAŞLAR

Pazar günü izmirde yazdan kalma bir hava vardı. Önceden plandığımız gibi pazar günü bir buluşma gerçekleştirdik.Aşık Veysel Reaksiyon Alanının yanındaki boş arazide uçuş yaptık. Kadir abi ben Berkay ve Deniz çok keyif aldık.

Her ne kadar aksilikler olsada ( araba arza yaptı ) uçuşlar çok keyifliydi.Berkay kardeşimiz modeli kırdı ama cesareti taktire değerdi.
Asıl macera uçuş bittikten sonra oldu araba bozuldu çalışmıyor. Akü bitti sandık takviye falan yaptık ama olmadı.Benzin bitmiştir belki diye benzin falan aldık ama yine tık yok ben berkay ve deniz o koskoca alanda 10 tur attırdık arabaya ama çalışmadı. Herşeye rağmen güzel bir gündü kadir abi berkay ve denize teşekkür ediyorum hafta sonu tekrar görüşmek üzere sizi resimler ve videolarla baş başa bırakıyorum...

:saygilar: :bravo: :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Berkay Geçmiş Olsun Kardeşim :bravo:

Deniz sana Denebilecek birşey bulamıyorum tebrik ederim.

Kadir abi aramıza katıldığın için teşekkür ederim bundan sonraki tüm buluşmalara bekliyoruz.

Modelin böyle uçtuğunu görünce kadir abinin gözleri doldu :lollol:

Bunlarda Benim 550 dfc modelim 3 sn lik bir hover denemesini saymazsak ilk uçusum bu ayaklarım titredi resmen bi ara model saçmaladı (aslında bendim saçmalayan) kumanda frekansından çıktığını zannettim malum turnigy 9x e güven olmuyor. Umarım beğenirsiniz.

İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

KADİR ABİ MCPX in videolarına ne oldu bilmiyorum denizin telefonda onlar galiba ben hiçbirini bulamadım.

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

uğur ilhan' Alıntı:
KADİR ABİ MCPX in videolarına ne oldu bilmiyorum denizin telefonda onlar galiba ben hiçbirini bulamadım.

olsun Uğur şu kaza anı izlemeye değerdi :) Deniz biçti bizi resmen....:)

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

kadir kocaman' Alıntı:
olsun Uğur şu kaza anı izlemeye değerdi :) Deniz biçti bizi resmen....:)
evet abi gerçekten süperdi . bu arada ben mcpx den bu perfonması beklemiyordum gerçekten günün şampiyonu oldu.

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Müzik harika olmuşşş

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

İzmir grubu bu hafta gerçekten çoşmuş valla :thumbup: Arkadaşlar başta Uğur olmak üzere hepinizin ellerine sağlık. Görseller harika :bravo:

Berkay'ın kırımı, arabanın problem çıkarması biraz ters olmuş ama her ikisi de keyfinizi kaçırmamış belli. Önemli olan da bu zaten. Allah her daim keyfinizi bozmasın ;)

Gelelim yorumlarıma.

Öncelikle resimler ile başlayayım:

1- Sahada sim çalışanını da ilk defa görüyorum. Berkay zamanında evde ödevlerini yapmadan sahaya gelirsen böyle olur işte :laugh:
2- Berkay, kırım geçirdiği heli ile güzel bir poz vermiş. Zaten akşam tlf ile konuşmuştuk. Sesi ve morali güzel, heli de kötü durumda değil. Tekrar geçmiş olsun Berkay %p
3- Ugur sen de 550 ile güzel bir poz vermişsin ve hemen avatar yapmışsın, yakışmış doğrusu .

Videolara da gelince:

1- Çok şahane, içten ve sahanın havasını şu an içinde bulunduğum ofisi taşıyan güzel bir giriş videosu hazırlamışsınız.
2- Berkay'ın kırımdan sonra ki itirafları çok içten. Berkay işte biz seni bu yüzden seviyoruz. Lutfen hiç değişme ve aynen kal inşallah. Moraller iyi, kırım çok kötü değil, aynen devam kardeşim
3- Deniz, kuyruğu problemli de olsa 450 ile güzel bir uçuş yapmış.Bu Deniz var ya Deniz. Gerçekten pilotaj olarak çok iyi ilerledi. Inşallah diğer tarafları
da tamamlayınca, çok iyi bir modelci olacak
4- Kadir Bey, sizin de uçuşunuz gayet başarılı geçmiş. Buluşma-4 videosundaki iniş, 6'daki alan turu oldukça başarılı. Valla bravo. Demek ki ayarları çok daha önceden bitseymiş, siz de epey bir yol alırmışsınız. Neyse geç olsun da güç olmasın. Heli düzeldi, ekip sağlam. Bundan sonrası hızlı gelir artık
5- Denizin ikinci 450 uçuş videosundaki (Buluşma-5) Funneller ve özellikle iniş tek kelime ile müthiş olmuş
6- Uğur seninde maşallahın var. Ilk uçuş doğal olarak biraz gergin gecmis. Fakat çabuk armişsin belli. Zira 2. uçuşunda (Buluşma-:coolxf: yere yakın uçuş, Nose-In duruş gerçekten çok başarılı. Tebrik ederim, sen de gayet soğukkanlisin ki bu demektir ki kısa zaman da epey yol alacaksın

Denizin son müzikli videosunu da akşama seyredeceğim artık :)

Güzel buluşma, güzel ve samimi bir ortam ve bir o kadar güzel görseller :thumbup:

Sadece ara ara sahada dolaşan arabalar olmasaymış, çok daha keyifli uçuşlar yapabilirmişsiniz.

Inşallah haftaya eli boş, havası hoş insanlar evlerin çıkmazlarda siz de daha rahat ve güvenli uçuşlar yapabilirsiniz.

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

uğur ilhan' Alıntı:

uğur ilhan' Alıntı:
evet abi gerçekten süperdi . bu arada ben mcpx den bu perfonması beklemiyordum gerçekten günün şampiyonu oldu.

Kesinlikle bunu da bekliyoruz :D :thumbup:

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
4- Kadir Bey, sizin de uçuşunuz gayet başarılı geçmiş. Buluşma-4 videosundaki iniş, 6'daki alan turu oldukça başarılı. Valla bravo. Demek ki ayarları çok daha önceden bitseymiş, siz de epey bir yol alırmışsınız. Neyse geç olsun da güç olmasın. Heli düzeldi, ekip sağlam. Bundan sonrası hızlı gelir artık

Teşekkürler Mehmet Abi,,
kuyruk gaini yükseltip heliyi idle up a alınca ne titreşim ne kaçırma kaldı sağolsun Deniz benim yanlış taktığım linkleri düzeltince heli ip gibi oldu,, şimdi yeni pillerimi bekliyorum,,,ilk denemeleri ufak ile başarılı olunca büyük heli ile yapmak istiyorum. 450 nin üzerinde ki servolar oldukça başarılı bu arada uygun ve performanslı servo arayanlara tavsiye ederim, turnigy xgd 11 mg adı ile geçiyor, ds410m lerden biri pert olunca bunları takmıştım...

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

kadir kocaman' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet Abi,,
kuyruk gaini yükseltip heliyi idle up a alınca ne titreşim ne kaçırma kaldı sağolsun Deniz benim yanlış taktığım linkleri düzeltince heli ip gibi oldu,, şimdi yeni pillerimi bekliyorum,,,ilk denemeleri ufak ile başarılı olunca büyük heli ile yapmak istiyorum. 450 nin üzerinde ki servolar oldukça başarılı bu arada uygun ve performanslı servo arayanlara tavsiye ederim, turnigy xgd 11 mg adı ile geçiyor, ds410m lerden biri pert olunca bunları takmıştım...
Evet ilerleyen videolarda gain ile oynadığınız belli oluyor. Bir de ilerleyen günlerde Idle-up açıp kafa devri yükselince, kuyruk çok daha iyi tutacaktır ;)

Mesut üstad' da "Turnigy MG90S Metal Gear Servo" öneriyordu zamanında. Benzer seri olsa gerek. Turnigy bazı servoları gerçekten Fiyat / Performans ilişkisi olarak gayet başarılı %p

Yeni piller ve üzerine micro + sim ile yapacağın çalışmalar ile bu iş tamamdır Kadir Bey :thumbup:

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

İzmir ekibi resmen coşmuş. :bravo:

Uçanların da, çekip paylaşanın da ellerine sağlık. :thumbup:

Berkay kardeşimizin kırımı vardı belki ama neyseki moraller bozulmamış, kırımlar hepimiz için var çalışmaya devam. ;)

Sahada simulatör çalışmanız çok hoşuma gitti bu arada. :laugh:

Uğur videolar birbirinden güzel, eline sağlık tekrar. %p Senin model de nazar değmesin ip gibi uçuyor. Sende gayet başarılı bir maiden yapmışsın tebrikler. :coolxf:

Kadir Bey'inde gruba katılmasıyla tadından yenmez çok renkli bir buluşma olmuş. Kadir Bey kuyruk gayet güzel gözüküyor, sizin 450'de hayırlı olsun, keyifli uçuşlarla hatırlayacaksınız inşallah modeli bundan sonra hep.

Deniz muhteşemem uçuşları ve verdiği destekle grubu şaha kaldırmaya devam ediyor, onunda ellerine sağlık. %p

Herşey var bu buluşmada; sohbet, muhabbet, uçuş, kırım, maiden, micro, 450, 550, arabanın azizliği vs. vs... en kötü gününüz böyle olsun arkadaşlar. :)

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Türker Akgün' Alıntı:
Kadir Bey'inde gruba katılmasıyla tadından yenmez çok renkli bir buluşma olmuş. Kadir Bey kuyruk gayet güzel gözüküyor, sizin 450'de hayırlı olsun, keyifli uçuşlarla hatırlayacaksınız inşallah modeli bundan sonra hep.

Teşekkürler Türker Bey,
iki helikopterimin de şu anda maşallahı var, inşallah Deniz in yaptığı hareketleri ileride bende yapabilirim. Ekibimiz güzel oldu gerçek den ileri de mangal v.b. şeyler de düşünebiliriz, herşeyiyle dolu dolu bir gün geçirdik,,

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Mehmet abi ve türker abi degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim haftaya da guzel bir bulusma plani yaptim bu sefer kusursuz olacak ins. Daha fazla fotograf ve video ile tekrar donecegiz ins kadir abi gruba renk katti gercekten tesekkurler kadir abi deniz her zamanki gibi muhtesem berkay icin cok uzuldum ama kirim olmadan ogrenilmiyo ne yazik ki herkese cok tesekkurler keyifli forumlar

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

uğur ilhan' Alıntı:
Mehmet abi ve türker abi degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim haftaya da guzel bir bulusma plani yaptim bu sefer kusursuz olacak ins. Daha fazla fotograf ve video ile tekrar donecegiz ins kadir abi gruba renk katti gercekten tesekkurler kadir abi deniz her zamanki gibi muhtesem berkay icin cok uzuldum ama kirim olmadan ogrenilmiyo ne yazik ki herkese cok tesekkurler keyifli forumlar

ne demek Uğur ben teşekkür ederim,

12 OCAK İZMİR BULUŞMASI

Berkay geçmiş olsun kardeş. Az sabret hemen akrobasi yapma :thumbup: Uçuş alanında sim. çalışmanın zararı bence bu kırım kendini sim. de hissediyorsun :laugh: Hepinizin uçuşları çok güzel. Deniz senin uçuşları severek izliyorum güzel uçuyorsun :) Genelde inerken hover yapıp inerler sen kayarak inmişsin :lollol: