14 Yıl Sonra Mode-1'e Geçen Modelcinin Hali :)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Şu modelciler gerçekten alem adamlar. Her daim yeni heyecan ve arayış içindeler ;D
Kimisi bu heyecanı yeni model alarak gideriyorken, kimisi daha radikal değişikliklere gidiyor :D

Radikal karar alanlardan birisi de Türker kardeşimiz. 14 yıl sonra kumanda ile ilgili her şeyi sıfırladı. (Stick Tutuşu- Mode Değişimi)
Halbuki yeni kumanda al, öyle sıfırla daha kolay dedim ama beni dinlemedi :lol:

Neyse işin şakası bir yana, her ne kadar son Kocaeli buluşmasında paylaşılmış olsa da, konu ile ilgili videoları ayrı bir konu olarak da paylaşalım dedik.

Bakın bakalım YILLARIN MODELCI'si ne hala gelmiş :lollol:

-- Öncelikle konuya yeni olan arkadaşlar için "Kumanda Mode" açıkladığınız konuyu bir hatırlatalım.

-- Stick Tutuş Şekli ile ilgili olarak ise şöyle bir konumuz olmuştu:

Evet gelelim esas videolarımıza :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi stick tutuşu değişir de, mod değiştirilir mi ya :eek: :eek: :eek:

Türker abi seni çook tebrik ediyorum, beynin için çok büyük iyilik yapmışsın, uzun süre alışılmış reflekslerin değiştirilmesi çok iyi bir beyin jimnastiğiymiş, ama modelcilik açısından zor ve engebeli bir yola girmişsin,
helal olsun yine de :bravo:

Abi muhabbete ve esprilere bittim :laugh:
Eğitimde ileriye ket vurma denilen bir kavram var. (yeni öğrenilecek bir bilgiye, eski bilgilerin engel olması gibi kısa bir açıklama yapayım)beynin çok çabuk yorulmasının ve kontrollerin zayıflamasının sebebi de bundandır, çünkü beyin hep eski bilgilerini devreye sokuyor ve sen yeni öğrenilenle eski arasında bocalama yaşıyorsun.
bu ket vurma kavramını ele alırsak baya zor bir işe kalkışmışsın abicim ama videolardan görülene bakılırsa harikasın diyorum başka da söz yok :bravo:

Abi bu arada şimdi aklıma geldi piroflip 'i heliyle değil de kumandada bir gösterebilir misin?

Funnel , hurricane iyi de piro nasıl olacak :lollol: :lol: :lol: :lol:

Hayal bile edemedim ya, aklımda canlandıramıyorum bile :lol: :lollol:

Hakkaten ya, ben de canlandıramadım kafamda :D

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi bu arada şimdi aklıma geldi piroflip 'i heliyle değil de kumandada bir gösterebilir misin?

Funnel , hurricane iyi de piro nasıl olacak :lollol: :lol: :lol: :lol:

Hayal bile edemedim ya, aklımda canlandıramıyorum bile :lol: :lollol:
Onu bende merak ediyorum arkadaşlar nasıl olur acaba. :lol: :lol: :lol:

Sol el bir tarafa sabit rudderlı aşağı yukarı, sağ el ise çaprazdan çapraza olacak galiba :laugh:

merak beni de sardı youtubedan buldum bir tane :laugh:
tamamıyla farklı bir dünya :lol:
08.30 dan sonra başlıyor tam piroflip

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
merak beni de sardı youtubedan buldum bir tane :laugh:
tamamıyla farklı bir dünya :lol:
08.30 dan sonra başlıyor tam piroflip

Çok zooooor :eek:

Kağan Kazancı' Alıntı:

Abi zor da lafmı :laugh:
Hani bi yere kadar hover felan tamam zorlarsın da üst düzey hareketlerde tamamıyla arapsaçı.

Adam sağ stiği full piroflipte yukarıdan aşağı sağlı sollu tarıyor :eek:
Tabi o sırada sol stiği takip bile edemiyosun ;D

Mod 1le başlayana eyvallah ama sonradan alışmak bilemedim yani ne desem.

Ama Türker Abime hep destek tam destek helal olsun diyorum.
Abi sahi mod 1i tam manasıyla sökünce bu modda mı kalacaksın?

Bunu görünce mod2 'ye daha bir sarılasım geldi valla :lollol: :lol:

kullanmadım ama tictoc harici bir avantaj göremiyorum, Türker abi kolay gelsin :halay:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ama Türker Abime hep destek tam destek helal olsun diyorum.
Abi sahi mod 1i tam manasıyla sökünce bu modda mı kalacaksın?
Teşekkür ederim arkadaşlar desteğiniz için. Kendimi sizler için feda ediyorum. :lollol: :lol: :lol:

Bu modda kalır mıyım kalmaz mıyım, nereye kadar zorlarım şuan için hiç bilemiyorum. :laugh: Amacım anlamlı seviyede bir tecrübeye sahip olabilmek ilk etapta. Sonrasında tecrübelerimi sizlerle paylaşır nihai kararı verip yolumuza devam ederiz. :RCKolik:

Tek elle tic toc olayı benide çok cezdediyor ayrıca söylediklerin gerçekten çok mantıklı geldi abi. ;D Paylaşım için elinze sağlık sizleri gördük iyi geldi. :thumbup:

Kolay gelsin Türker Bey. Gerçekten çok zor bir yoldasınız.
Benim merak ettiğim şu. Mod 2 kullanırken mesela tail in invert hover yaparken heli sağa kaydığında hangi komutla düzelteceğiniz refleks haline gelmiş. Peki mod 1 deki komutları tamamen ezberlediniz diyelim. Yani elevatör, aileron vs. komutları beyninize kazıdınız diyelim. Peki invert hoverde heli sağa kaydığında refleks olarak hemen düzeltebilecek misiniz. Yoksa invert hover çalışmalarını da mı baştan yapmak zorunda kalacaksınız. Bilmem anlatabildim mi
Bu sorunun cevabını sanırım ilerde tecrübelerinizi paylaştığınızda verebileceksiniz.
Mod tercihi konusuna gelince bence nasıl başlandıysa öyle devam etmeli. Ama yine de sizin deneyimleriniz çok önemli. Bakarsınız çok daha başarılı uçuşlar gerçekleştirirsiniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi