180 Cfx ile Micro Brain Rescue Testleri

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar hafta sonu micro brainimi güncelleyip hemen rescue testleri başlamak istedim :) Daha önceden self level özelliğinden pek performans alamadığımdan hiç kullanmıyordum. Yalnız aynı durumu rescue için demek mümkün değil :) Videolarda da gözüktüğü üzere rescue özelliği çok güzel çalışıyor. Helikopterimi çok seviyordum. Artık dahada çok seviyorum :) Rescue özelliği düz uçuşlarda çok kararlı değil. Videolarda da gözüktüğü üzere yere dik olarak yükselmiyor heli. Bazen yükseliyor. Yalnız invert uçuşlarda baya kararlı. Bildiğin heliyi düz uçuş moduna çevirip yere yaklaşık dik olarak yükseltiyor.

Birde rescue modunun heli invertte iken heliyi invert olarak yükselteceğini düşünüyordum. Ama heliyi düz uçuş konumuna alıp o şekilde yükseltiyormuş. Bunuda öğrenmiş oldum :) Birkaç resim ve videolar.. İkinci videoda 40. saniyeden sonra daha yakından çekmeye çalıştım. İyi seyirler :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oğuzhan eline sağlık. :bravo: :bravo:

Bizden ilk kim deneyecek diyordum ve merakla bekliyordum. :halay: Sonuçta böyle güzel olunca bir 180 sahibi olarak keyfimde çok yerine geldi doğrusu. :hoppa: :yuppi:

Zamanında bu boyutlarda bir heli için Rescue bir hayaldi, hatta ben bu konuda Demon'la bir arge çalışması bile yapmıştım 180 üzerinde. :laugh:

Tam helici olunacak zamandayız. Ben en iyisi yeniden başlayayim hobiye. ;D

Paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Teşekkürler Türker Abi :) 180 cfx de ilk rescue çalışmalarının patentinin sana ait olduğunu biliyorum. :) Videoları gaz eğrisi %85 iken çektim. %100 iken çok daha hızlı ve verimli şekilde çalışıyor.

Rescue ye güvenerek yeni yeni hareketler denemeye başladım. Bu yönden baya faydalı. Birde kırım masraflarını sıfıra indirmese bile eminimki çok azaltacak. En azından heliyi invert çakmayacaz :) Çünkü heliyi düz uçuş konumuna çok hızlı alıyor. En kötü ihtimal bi rescue bi hold bu boyuttaki bir heliyi baya masraftan kurtarır :)

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Oguzhan :thumbup: :bravo: Merak ettiğimiz IKON YERLİ RESCUE Test videoları ilk senden geldi :halay:

Türker'inde dediği gibi micro sınıfında rescue özelliği gerçekten tek kelime ile harika bir özellik. Senin de tespit ettiğin üzere pilotaj konusunda sana ciddi katkıları olacaktır %p

Fakat benim kafana takılan bir nokta var. Neden düz de iken sola doğru ciddi bir kayma var ?? Eskiden "Set Level" düğmesi ile bu sorun çözülüyordu ama şimdi bu otomatik hale getirilmiş. Bu durumda bu düzdeki sorun nasıl çözülebilir acaba, biraz araştırma yapmak lazım :rolleyes: :rolleyes:

Mehmet abi düz iken bazen o kadar kayma yapmıyor. Bazen öyle kayıyor. Ama neye göre öyle yapıyor o kısmı bende bilmiyorum. Zaten selflevel kullanırken de böyle kararsız davranış sergilediğinden selfleveli hiç kullanmıyordum. Ünitenin ayar kısmına çok vakıf değilim. Belki bazı ufak tefek ayarlarla düzelebilir.

oguzhannn' Alıntı:
Mehmet abi düz iken bazen o kadar kayma yapmıyor. Bazen öyle kayıyor. Ama neye göre öyle yapıyor o kısmı bende bilmiyorum. Zaten selflevel kullanırken de böyle kararsız davranış sergilediğinden selfleveli hiç kullanmıyordum. Ünitenin ayar kısmına çok vakıf değilim. Belki bazı ufak tefek ayarlarla düzelebilir.
Bir yapıp bir yapmıyorsa sebep vibrasyon olabilir bence. Bu boyutta bir helide de vibrasyonla uğraşmak pek istemem ben şahsen. :laugh:

Ama belki ünitenin altındaki pad çiftlenerek basit bir deneme yapılabilir.

Şu haliyle bile benim kabulümdür. :thumbup:

Şu haliyle bende çok kurcalamayı düşünmüyorum. Benim için daha önemli olan invertten düze geçmesi.. Ki bu kısmı baya iyi başarıyor.. Rescuenun tic toc gibi diğer zor hareketlerdeki performans videolarınıda senden bekliyoruz abi %p

Unitenin altinda ne var ped olarak? Sebep %100 vibrasyon. 180 ciddi titresim ile meshurmus zaten brain update konularinda okuduguma gore. Yeni update ile titresim yuksek de olsa bir sekilde heliyi yerden uzaklastirmak mumkun oluyormus bu ornekte de oldugu gibi [emoji106] Gule gule kullan. Ben de umarim bu hafta butun ikon/brain lerimi update edip deniycem :)

Teşekkürler Emre Abi.. Abi ped hakkında bilgim yok. Heliyi Mesut SERT abiden almıştım. O konuyu okursa belki pedin cinsini yazar.. Aslında 180 de gözle görülür çok titreşim yok. Ama biraz yakından bakınca hafifte olsa titreşim gözüküyor...

Oğuzhan güle güle kullan rescue ile. Kanopi de çok yakışmış. %p Videodan görebildiğim kadarı ile pilotajın bayağı ilerde. Tic toc vs hareketlerle de bence rescue videolarını bizimle paylaşabilirsin gibi geldi bana. Eski modelimi hatırlamış oldum yine. :)

Saol Hüseyin :) Tic toc gibi hareketlere daha çok var ... Heliyi çok fazla kullanma fırsatım olmuyo. Ancak hafta sonu köye çıkınca kullanıyorum. Oda 2-3 haftada bir...

Emre abi ünitenin ped olayından bahsedince helikopterle ilgili bir durumu gözden kaçırdığımı farkettim. Ünitenin alt kısmına yerleştirdiğim satellite ı sabitlemek için kablo toplayıcı ile üniteinin üstünden bir tur atarak satellitenin sabitleme işlemini gerçekleştirmiştim. Bu durumda da pedin işlevi tamamen ölüyor. Yani ünite tamamen heliyle beraber titriyor. Dün gece satellite ı ayrı bir şekilde sabitledim. Bu aksam rescue testini yapıp sonucu buraya yazarım. Yalnız ünitenin altındaki ped mi bir çeşit çift taraflı yapıştırıcımı onu tam anlamadım. Biraz ince.

oguzhannn' Alıntı:
Emre abi ünitenin ped olayından bahsedince helikopterle ilgili bir durumu gözden kaçırdığımı farkettim. Ünitenin alt kısmına yerleştirdiğim satellite ı sabitlemek için kablo toplayıcı ile üniteinin üstünden bir tur atarak satellitenin sabitleme işlemini gerçekleştirmiştim. Bu durumda da pedin işlevi tamamen ölüyor. Yani ünite tamamen heliyle beraber titriyor. Dün gece satellite ı ayrı bir şekilde sabitledim. Bu aksam rescue testini yapıp sonucu buraya yazarım. Yalnız ünitenin altındaki ped mi bir çeşit çift taraflı yapıştırıcımı onu tam anlamadım. Biraz ince.
Ikon pad olarak çift taraflı şeffaf 3M band kullanıyor. Dolayısıyla ince olması normal :) Dediğin revizyon sonrası sorun büyük olasılık çözülmüş olacak ve pad hiç dokunmana gerek kalmayacak ;)

Test sonucunu merakla bekliyoruz Oguzhan :)

Bakalım Mehmet Abi İnşallah sorun çözülür :)

Ben 180'de Lynx'in PU jelini kullanmayı düşünüyorum. Align'ınki gibi, ancak daha kalın ve fena halde kuvvetli yapışıyor. :)