1s 2s pil tavsiyesi hakkında

taka8604

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle belirtmeliyim ki ; bu yapacağım yorumda hiçbir firmanın reklamını ve kâr amacı güdmediğimi bilmenizi isterim.

Yapmış olduğum 2s micro quad ta pilottr de satılan gens ace marka 2s 450 mAh lipo-pil kullanmıştım. Yaklaşık olarak 4-5 dakika kadar uçabiliyordum.

Pili merak edenler için :

Dış case i fotoğraftaki gibi gelmiyor. Standart mavi kablı olarak geliyor. Pilimden gayet memnunum.

Daha sonraları 1s motorlar ile 1s pile döndüm. Aliexpressten aldığım 1s piller ile quadımı uzun süre havada tutmayı pek beceremedim diyebilirim. Uzun süreli uçmuyordu. Muhtemelen üzerinde yazılan değerler sallamasyon değerlerdi.

Pilottr de 1s pil satılmadığı için firma ile irtibata geçip 1s pil getirttirmelerini söyledim. Çünkü bu firma gens ace dist. idi. Cevaben 1s pil sipariş ettiklerini ve yakın zamanda da stoklarda olacağını söyledi.

Bu geçen süre zarfı içinde arkadaşım aliexpressten aşağıdaki linkteki üründen 2 adet alıp 2s pile çevirmiş.

Bu 1s pilleri 2s e çevirerek 7 dakika uçtuğunu söyledi. Videosuda aşağıdadır.

Bende pilottr deki piller stoğa girmeden 4 adet bu pillerden sipariş ettim. Amacım 4 adedinden 2 tane 2s pil yapıp dışarda biraz vakit geçirmekti.

Pillerim halen gelmedi ve deneyemedim. Şanssızlık bu ya , hafta içerisinde pilottr ye 1s tattu marka 350 mah ve 600 mah 30C piller stoğa girmiş.

Daha öncede araştırmıştım. Bu marka hakkında hiç kötü yorum yok ve kaliteli pil oldukları yazıyordu. Bildiğim kadarıyla gens ace ile tattu aynı firma hatta aynı marka. Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen.

Ben 1s 600 mah 30C 2 adet sipariş edip 2s pil yapıp denemek istiyorum. Daha önce almış olduğum 2s 450 mah pil 30 gramdı. 1s 600 mah olanlar ise 15.7 gram yazmakta. İkisi 31.4 gram yapar. 1.4 gram fazlalığım var + olarak balans soketi ve kablolarıda olacak. :) ama bunun yanında 450 mah değil 600 mah pilim olacak.

1s pillerden 2s pil yapmak için gerekli olan balans soketi ve pinleri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Buda benim toplamış olduğum ufaklık. 2s 450 mAh gens ace ile.

1s ve 2s pil arayışında olanlara bilgi vermek istedim.

Kırımsız uçuşlar dilerim.

Bende de x5c nin 1s pilleri var 750 mahlık olanlardan. Bir ara pillerin üç tanesini bitleştirip 3s 750 mah pil elde etmek istemiştim ama becerememiştim :) Şimdi yukarda gördüm ki balans soketinden bahsetmişsiniz. 1 s pili 2s e nasıl çevirdiğinizi ve balans soketini nasıl kullandığınızı gösteren resimler varsa paylaşabilirmisiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

https://i.hizliresim.com/gW4o9R.jpg

Elimde 2s 1000 mah turnigy lipo var. Dilerseniz mesaj atabilirsiniz

Bu pil ise 20C ve 62 gr ağırlığı var ???

İbrahim AKIN' Alıntı:
Bu pil ise 20C ve 62 gr ağırlığı var ???
Bu pil bendeki. Hiç uçuş yapmadı. Kutusuyla duruyor. Gramı tam bilmiyorum

İbrahim AKIN' Alıntı:
https://i.hizliresim.com/gW4o9R.jpg
Teşekkürler paylaşım için [emoji2][emoji122][emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Balans soketinin kutuplarını takmadan önce kontrol ediniz lütfen.

Tekrardan merhaba,

Hem aliexpressten hemde pilottr den aldığım piller elime geçti.

İlk deneme olarak tattuları 2s e çevirdim. Nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmak için sizlere birkaç fotoğraf çektim.

Önceki 2s ile bir fark oldumu derseniz; ben bir fark göremedim. Pilin rodajını yapmadım. Kamerasız yaklaşık olarak 5 buçuk dakika kadar uçuyor. Buzzer sesini duyunca indiriyorum. Betaflight ta 3,80 volta ayarlı buzzer.

Aliexpressten aldığım pilleri de 2s e çevirince yine yorum yaparım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol