2 sorum olacak.

Utku Yeni

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
1)Hk'dan 11.1V 1300mah li-po pil gümrüğe takılırmı?kargo ücreti olarak ne kadar öderim? (Ara kısmından eski konuları okudum somut bir sonuç görmedim) 2 )haftasonu uçuşa gittim kumandamı açtım lipo pili taktım eşleşme sesinden sonra hızlı bi şekilde bip bip bip sesi geldi.lipo pili söktüm kumandayı kapatıp tekrar açtım lipo pili taktım gene aynısı oldu.tekrar denedim normale döndü.sebebi nedir (bip sesleri gelirken servo lar çalışıyordu ancak motor çalışmadı.bide kumanda nin polisi değiştirdim)

2 sorum olacak.

Utku Yeni' Alıntı:
1)Hk'dan 11.1V 1300mah li-po pil gümrüğe takılır mı?, kargo ücreti olarak ne kadar öderim? (Ara kısmından eski konuları okudum somut bir sonuç görmedim)

2 )Haftasonu uçuşa gittim, kumandamı açtım lipo pili taktım, eşleşme sesinden sonra hızlı bir şekilde bip bip bip sesi geldi.

Lipo pili söktüm kumandayı kapatıp tekrar açtım, lipo pili taktım gene aynısı oldu. Tekrar denedim normale döndü, sebebi nedir ?

(bip sesleri gelirken servolar çalışıyordu, ancak motor çalışmadı. Bir de kumanda nin polisi değiştirdim)

Pil konusunda bir şey demeyeceğim, zira astarı yüzünü geçebiliyor, tercih meselesi, ben olsam senin yerinde hiç uğraşmazdım HK. ile.

;)

Kumanda problemin hala devam ediyor mu?, zira en son düzeldi demişsin.

"Bir de kumanda nin polisi değiştirdim" demişsin, neyi değiştirdin ?

2 sorum olacak.

Abi kumanda nin pilini değiştirdim.otomatik düzeltme değiştirmiş.duzeldikten sonra normal şekilde uçtum indim lipo pili söktüm. Tekrar denemedim.o an ne oldu merak ediyorum

2 sorum olacak.

Çin üzerinden gelen piller ile ilgili somut birşey yok zaten. Pili gelmeyen parasını iade alan da var, 15 günde geldi diyen de var benim gibi 80 günde gelen de var :) Biraz nasip işi.
Gümrük sorunu yaratmaz, yeterki gelsin :)
Artık çoğu satıcı pil konusunda kargo taşıma ücreti pahalı olduğundan gönderim tercih etmiyor. Gönderenler de nasip diyor gemi uçak vs yolluyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 sorum olacak.

Abi Kargo ücreti ne kadar ödedin?

2 sorum olacak.

Utku Yeni' Alıntı:
Abi Kargo ücreti ne kadar ödedin?

Ben freeshipping seçmiştim :) 80 günde geldi. Başka bir siparişim daha var o da freeshipping 45 gün oldu ses seda yok. Hatta öğrendim ki, satıcının verdiği takip no sadece lokal geçerliymiş, TR de takibi yapılamıyormuş.

Bence sahibinden.com a falan bakın, çin fiyatlarına yakın bulabilirsiniz. Örneğin ben HK daki 20usd lik pili TR den kargo dahil 90 liraya aldım.

2 sorum olacak.

Sonuç olarak Türkiye den almak daha mı hesaplı

2 sorum olacak.

20usd=60TL < 90TL yani Türkiye daha pahalı.
Ben uzun süre beklemek yerine TR den almayı tercih ettim.

2 sorum olacak.

Utku Yeni' Alıntı:
1)Hk'dan 11.1V 1300mah li-po pil gümrüğe takılırmı?kargo ücreti olarak ne kadar öderim? (Ara kısmından eski konuları okudum somut bir sonuç görmedim) 2 )haftasonu uçuşa gittim kumandamı açtım lipo pili taktım eşleşme sesinden sonra hızlı bi şekilde bip bip bip sesi geldi.lipo pili söktüm kumandayı kapatıp tekrar açtım lipo pili taktım gene aynısı oldu.tekrar denedim normale döndü.sebebi nedir (bip sesleri gelirken servo lar çalışıyordu ancak motor çalışmadı.bide kumanda nin polisi değiştirdim)
Merhaba Utku. HobbyKing'den lipo pil sipariş verebilirsin.Eğer çok fazla almayacaksan, paket büyük ve ağır değilse kolay kolay paketin gümrüğe takılmaz.Avrupa depodan sipariş vereceksen kargo ücreti $20 dolar.Ortalama 2 günde Türkiyeye giriyor.Muhtemelen uçuş sırasında esc programlama moduna girmiştir.Veya motor(gaz) kalibrasyonu yapmış olabilirsin farkında olmadan.

2 sorum olacak.

Merhabalar
Ben lipoları aliexpress den sipariş verdim. Kumanda için 1 adet ve uçak için 2 adet. Benim şansıma hepsi ücretsiz kargo ve 20 günde elime ulaştı uçak için 3s 2200mah 30c ( 2x13$) , kumanda içinde 3s 2200mah 8c ( 15$) sipariş verdim. Kumanda pili gümrüğe takılır diye Satıcı powerbank kutusu içinde göndetmişti.

merhabalar utku, öncelikle şunu söyliyeyim hkdan pil almak artık yapılmıcak bi durum diyebiliriz, çünkü eskiden 10 dolarlık pile 3-4 dolar kargo öderken şimdi 10 dolarlık pile 40 dolar kago çıkabiliyor, ben ne yapıyorum onu anlatayım, sağolsun bir türk firması her yıl bir indirim yapıyor pillerde, bende ordan alıyorum 1 yıl boyunca depe depe kullanıyorum pilleri bir sonraki indirimi bekliyorum, belki site kuralları gereği reklama girebileceği için tam ismi vermim firmanın ama pilot diyeyim anlar arkadaşlar firmayı zaten, yani vaktim var dersen bence gene bir yılbaşı indirimi yaparlarki nerdeyse yurtdışı ile aynı fiyata veriyolar pilleri, ordan 3-5 bişi kapıverirsin.. ben hevesle bekliyorum yılbaşı indirimi gene yapsalar diye mesela.

ikinci soruna gelince bazen kumanda en alt pozisyonda olmadıgını düşündüğü zamanlarda stick en altta bile olsa öyle motor ötebiliyor, bendede olmuşdu bikaçkez stiği hareket edince düzeliyor yada trimden gazı biraz alt seviyeye getir ozamanda düzelebilir, başka sorunda olabilir örnegin esc programlanmamıs olabilir aklıma gelenler bunlar..