2 ve 4 zamanli nitro motorlarda yakıt farkı var mıdır ?

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Haftasonu yasaklarinin onumuzdeki hafta kalkacagini duyunca uzun suredir sesini duymayi ozledigim beaveri bugun calistirip onumuzdeki haftaya hazirligini ve ayarlamalarini yaptim , yalniz elimde 3 litreye yakin yuzde 5 nitro yakit 3 litre civari yuzde 15 nitro yakit var bu ikisini birbirine karistirsam sonuc nasil olur ?
Uzun bir aradan sonra sesini bile ozlemisim :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Burak abi bende 1 galon %5 nitro ile 1 galon %10 nitro karıştırdım, kullanıyorum sorun olmadı.

4 zamanli motordami kullaniyorsun 2 zamanlida mi ? 2 zamanlida sorun olmazda 4 zamanlida denemek lazim hatta yarin yuzde 5 ile bi calistirayim
Sence nasıl bir sorun olabilir dört zamanlıda? Ya da dört zamanlı ile iki zamanlının yakıtları arasında nasıl bir fark olmalı?

Sence nasıl bir sorun olabilir dört zamanlıda? Ya da dört zamanlı ile iki zamanlının yakıtları arasında nasıl bir fark olmalı?
Pek bilgim yok cok fazla tecrubeli degilim nitro motorlar konusunda ama bi kac tecrubeli arkadas 4 zamanli nitro motorlarda en az yuzde 10-15 nitro oraninda yakit kullanmalisin demisti , bende o yuzden yuzde 15 lik yakit almistim .
Diger yakitla hic denemedim .

Pek bilgim yok cok fazla tecrubeli degilim nitro motorlar konusunda ama bi kac tecrubeli arkadas 4 zamanli nitro motorlarda en az yuzde 10-15 nitro oraninda yakit kullanmalisin demisti , bende o yuzden yuzde 15 lik yakit almistim .
Ne olur hurafelerle, dedikodularla, mekanizması açıklanamayan iddialarla kafanızı yormayın. Tecrübeli olduğunu sandığınız arkadaşlarınız acaba neyi ne kadar okuyup araştırdılar? Yoksa onlar da tecrübeli olduğunu düşündükleri birilerinden duyduklarını mı tekrarlıyorlar?
Yine bana kızacaksınız ama, Allah aşkına bu kadar zor mudur bir glow motorun nasıl çalıştığını anlamak? Okumak, öğrenmek. Çünkü bunu yaptığınızda o çok tecrübeli arkadaşlarınız soracağınız sorulara cevap veremezler.
Neyse yazmadım sayın bunları...

Nitro motor konusunda bende tecrübeli değilim. İzmir'de birçok arkadaşımız yakıtı kendi yapıyor. İki ve dört zamanlı motor kullanıyorlar. Hintyağı harici nitro falan kullanmıyorlar.

4 zamanli motordami kullaniyorsun 2 zamanlida mi ? 2 zamanlida sorun olmazda 4 zamanlida denemek lazim hatta yarin yuzde 5 ile bi calistirayim
2 zamanlı 46lık motorda kullanıyorum abi, 4zamanlı ile ilgili hiç bilgim yok.
Nitro oranı %5 iken özellikle kışın soğuklarda havada çok stop etmişti, %10 la karıştırınca performas arttı ve hiç stop etmedi bidaha .

@Sumer Yamaner ve @LEVENT UYGUN abimiz sayesinde 2 ve 4 zamanlı motorlar arasında yakıt farkı olmadığını öğrenmiş olduk :thumbup:
Konuyu hemen ilgili yere taşıyıp, indekse ilave edelim :RCKolik:

NOT : Ben dahil Türk milletinde Manual okuma sıkıntısı var ne yazık ki :( Manual dururken, bizden tecrübeli olduğunu düşündüğümüz ama aslında öyle olmayan kişilerden duyduklarımızı referans alarak kafaları karıştırıyoruz :(