2015 Helicopter Scale Masters

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu sene 24-26 Eylül tarihlerinde 5. düzenleyecek festival, tıpkı 2011'de olduğu gibi yine Sacramento, CA yakınlarındaki "Woodland Aeromodelers" alanında olacakmış.

Bu konu tüm SCALE TUTKUNU abi ve kardeşlerimize gelsin :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Redbull 130 x i alıp gitmek lazım :laugh:

Aslında tam Emin abiye göreymiş bu buluşma :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sene 24-26 Eylül tarihlerinde 5. düzenleyecek festival, tıpkı 2011'de olduğu gibi yine Sacramento, CA yakınlarındaki "Woodland Aeromodelers" alanında olacakmış.

Bu konu tüm SCALE TUTKUNU abi ve kardeşlerimize gelsin [emoji106]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet durduk yere eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmanın ne manası var[emoji16]
İnşallah bir gün yerinde izlemek ve paylaşmak nasip olur. [emoji106]

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mehmet durduk yere eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmanın ne manası var[emoji16]
İnşallah bir gün yerinde izlemek ve paylaşmak nasip olur. [emoji106]
Insallah abi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Huey , karpuz kabuğu , Lama ,karpuz kabuğu , MD500 , karpuz kabuğu , Bell 222 , karpuz kabuğu , Agusta A109 , karpuz kabuğu , Bell 206 Jet Ranger , Long Ranger , karpuz kabuğu ,Ec 135-145 ,karpuz kabuğu ...karpuz kabuğu.... :rolleyes: :-\ :'(

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Huey , karpuz kabuğu , Lama ,karpuz kabuğu , MD500 , karpuz kabuğu , Bell 222 , karpuz kabuğu , Agusta A109 , karpuz kabuğu , Bell 206 Jet Ranger , Long Ranger , karpuz kabuğu ,Ec 135-145 ,karpuz kabuğu ...karpuz kabuğu.... :rolleyes: :-\ :'(

Nereye gidiyon daha karpuz keseceğidik :lollol:

Iste bu hobide gelmek istedigim nokta burasi, 3D hicbirzaman ilgimi cekmedi olay scale,

hoşlandığım modeller, hiç ilgimi çekmiyor, 3D hareketler, bazen saçma bile geliyor, ama bu görüş, benim görüşüm. :coolxf:

Aynen öyle herkesin bir görüşü var hobi içinde :)

Bana da şahsen hiç inverte bile geçmeden sakin sakin uçurmak monoton geliyor, sıkıyor. O heyecan, adrenalin olacak :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Aynen öyle herkesin bir görüşü var hobi içinde :)

Bana da şahsen hiç inverte bile geçmeden sakin sakin uçurmak monoton geliyor, sıkıyor. O heyecan, adrenalin olacak :laugh:
Hergun yeni hareketler öğrenmek onları yapmaya çalışırken modelin kontrolden çıkması :rolleyes:Kırım esnasında donup kalmak :eek:

Az once promodeldeydim, guzel bir giydirme gordum aslinda ama flybarless hale getirilemiyor birde Raptor 50 ustune giydirilebiliyor,

Benim amacim heli gercekte ne yapabiliyor ise onu yapabilmek, tic toc dur bilmemnedir hic ilgimi cekmedi, yapmayada calismiyorum acikcasi, simde bile,
Hayalimde bir Bell toplamak var,
Belki Yozgattaki bulusmanin ilgimi cekmiyor olmasi demiyelimde işe ragmen gitmeye zorlamiyor olmasinin sebebi bu, bilemiyorum,
Cunki Yozgatta scale bulusmasi olsa muhtemelen isimde olsa gelmeye calisirdim,

Evrim bey , Yozgat'a scale model olmaması yüzünden gelemiyorsanız , çok üzülürüm , bence modelcilik perspektifinden bakıp , bu olayı kaçırmamak gerekir.
Bana da mesela ,3D uçmak oldukça uzak bir ihtimal , açıkçası biraz bütçe meselesi , ben de hedef olarak scale modeller ile ilgiliyim , ama Yozgat mutlaka görülmesi gereken bir etkinliktir.
3D uçan tüm arkadaşlar , dilerse en mükemmel scale model uçuşu yapabilirler , ama bunda sıkıcı olan şey uçuş tarzı , sürekli düzgün ve belli bir kalıp dışına çıkamadan , düzenli alan turları şeklinde uçuş yapıldığı için , scale uçuş tarzı sıkıcı gelebiliyor.Yani biraz heyecan,adrenalin arayanlarla , daha ziyade genç işi 3D uçuş.Belki bu sebeple , scale model pilotlarının geneli orta yaş ve üzeri modelcilerdir.

Yozgat'a mutlaka imkanı olan herkesin gitmesini şiddetle öneriyorum , modelcilik bilincini geliştiren , bu işi dünyada en iyi yapan bazı pilotlarla tanışma fırsatı yaratan , orada canlı canlı bunu görüp yaşayıp , kendiniz gibi bu işe gönül vermiş , sınıf farkı , yaş farkı , bilmem ne farkı gözetmeden herkesin aynı ortak duygularla buluşacağı güzel insanlarla buluşup kaynaşma fırsatını yakalayabileceğiniz bir ortam olacak.Yüzyüze bilgi paylaşımı ve muhabbetler olacak .Modellerin bile bence bir önemi yok bu etkinlikte.

Bu sebeple , bu hobiden zevk alıp hevesle takip etmeye çalışan biri olarak tanıdığımız sizi , orada aramızda görmekten çok mutluluk duyacağım. :saygilar:

Peki sartlari zorlayacagim, o gune denk gelen isimi iptal edebilirsem gelmeye calisacagim, %p :agreed:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
... Bu sebeple , bu hobiden zevk alıp hevesle takip etmeye çalışan biri olarak tanıdığımız sizi , orada aramızda görmekten çok mutluluk duyacağım. :saygilar:
Hakan abi Pilot-TR Yozgat fun-fly olmasa seni görebileceğimiz yok valla. :( Bu sayede hiç olmadı en azından yılda bir kere görüyoruz birbirimizi. :D