2016 yılının en güzel inişleri

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Genelde hep kırımlar paylaşılır.Değişiklik olsun.iyi seyirler. :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aynen abi %p Hep Kırım'ları paylaşacak değiliz ya :laugh:

Bu arada özellikle ilk 4 inişler gerçekten çok başarılıymış :bravo:

Video için teşekkürler abi keyifle izledim

Bi efsane inişte bizim gruptan Bahadır'Dan gelecek, bence yılın inişi seçilir [emoji1]

Ali Yalçın' Alıntı:
Video için teşekkürler abi keyifle izledim

Bi efsane inişte bizim gruptan Bahadır'Dan gelecek, bence yılın inişi seçilir [emoji1]
Hadi bakalım merakla bekliyoruz Ali :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu ne yaa... Göz alabildiğine uzanan yumuşacık pistlere anneannem de böyle inerdi. 115 X 15 m betona insinler de göreyim. Şimdi oturup tüm Sea Fury inişlerimi toparlayıp yayımlamazsam... :p

Merakla bekliyoruz abi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hepsini de bir solukta izledim.Geçen ve önceki senelerde adamlar crash videolarını yayınlıyorlardı.Artık kıra kıra nasıl inileceğini öğrenmeye başlamışlar çok şükür.. :lollol: :lol: Demek ki çalışınca oluyormuş... :evil: :lollol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu ne yaa... Göz alabildiğine uzanan yumuşacık pistlere anneannem de böyle inerdi. 115 X 15 m betona insinler de göreyim. Şimdi oturup tüm Sea Fury inişlerimi toparlayıp yayımlamazsam... [emoji14]
Bekliyoruz sabırsızlıkla sayın abim.[emoji4] [emoji4]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bunların hiçbirisi iyi bir iniş değil ki. Bilip bilmeden paylaşıyorsunuz canım :)

Bunların hepsi mükemmel inişler! zira havacılıkta iniş sınıflandırması şu şekildedir:

-uçaktan sağ salim kendi ayaklarının üzerinde çıktıysan o iyi bir iniştir,
-uçak tekrar kullanılabilir durumdaysa o mükemmel bir iniştir :)

Model ölçeğinde ilk madde zaten devredışı (tabi uçağı getirip kafana çakma becerisi göstermediysen) :eek:

Sümer Abi, biz miletin çimen pistlerine ağzımız sulanarak bakıyoruz ama adamlar da asfalt yada kısaca "kaplı" diyelim pistlere şeediyorlar... kimde ne yoksa o sanırım :)

Gerçek bir pilot, çime inmektense kaplı sert zemine inmeyi tercih eder. İniş takımları açılmamış bile olsa...

Sümer Yamaner' Alıntı:
Gerçek bir pilot, çime inmektense kaplı sert zemine inmeyi tercih eder. İniş takımları açılmamış bile olsa...

Buradaki "gerçek" gerçek uçak pilotu anlamında mı yoksa harbi delikanlı baba pilot anlamında mı kullanıldı? :)

Scale modellere, özellikle WW2 warbirdlerine tutku derecesinde hastayım. Bu video benim için özellikle can sıkıcı zira hepsini istiyorum bunların ben :D

DC-3 inişi efsaneymiş, takdir ettim.

Celalettin abi pist şahane.Hastasıyım çim pistin halı gibi ne kadar güzel.

Sümer Yamaner' Alıntı:

Sümer abiyle aynı fikirdeyim kesinlikle iniş yapılan yüzey çok sert ve uçak durmayacak kadar sürtünmesiz olmalı. ;) Pilot eğer uçağını nazikçe zemine koyamazsa retrak falan anında parçalanmalı ve uçak motor bloğunun üzerinde kayarken pilotuna " Olmadı :mad: " demeli. ;D

Ayrıca pistin iki ucuda muhakkak ya göl, ya deniz veya mümkünse uçurum olmalı. :evil: Pist başına, doğru hızla teker koyamayan pilot uçağının arkasından buğulu gözlerle bakarken kumandasını kapatıp kendisini 100 saatlik sim çalışmasıyla cezalandırmalı. :eek:kuyun:

İşte benim hayalimdeki uçak pisti de böyle birşey. :heartxf: Yalnız dikkat ettimde piste birtek Sümer abi üye olmuştu, birde heliciler vardı. :lol: :lol: :lol: