2T Motor Yağı

İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlarr herkese :RCKolik: Kaliteli 2t yağ önerisi alabilirmiyim acaba ?

Merhaba

Castrol Power1 Racing 2T

Motul 100 2T

Motul Kart Grand Pix 2T

yağlarını önerebilirim bildiklerim arasında...

Resul ben de kendi kullandığımı önereceğim.:D

LİNK:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Motul 100 2T kullanıyordum bujiyi mahvetmiş dandik yağ olmaz bu saatten sonra. Yeni bujiyi 5 dakka çalıştırdım benim Savage octane da simsiyah oldu.. :D Şimdi uçakta var kaliteli yağ alayım dedim :saygilar:
Motul 800 2T Factory Line

Motul 100 2T kullanıyordum bujiyi mahvetmiş dandik yağ olmaz bu saatten sonra. Yeni bujiyi 5 dakka çalıştırdım benim Savage octane da simsiyah oldu.. :D Şimdi uçakta var kaliteli yağ alayım dedim :saygilar:
Motul 800 2T Factory Line

Kaliteli yağ önemli tamam da yeni buji ve 5 dk. da simsiyah olması sanki yağ / benzin karışımını bir daha gözden geçirmek lazım gibi geldi bana,
benim ilk motorun üzerindeki buji, ki rodaj sonrası taktım, neredeyse 2 yıldır aynı.:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Kaliteli yağ önemli tamam da yeni buji ve 5 dk. da simsiyah olması sanki yağ / benzin karışımını bir daha gözden geçirmek lazım gibi geldi bana,
benim ilk motorun üzerindeki buji, ki rodaj sonrası taktım, neredeyse 2 yıldır aynı.:saygilar:
Abi 25/1 karışım oranı geçerli benim arabada. Ben 3litre için 100cc koydum normalden 20cc az hatta ama buji tırnağı siyah tabaka oldu bildiğin..:rolleyes:

Aslında büyük fark yok gibi görünüyor ama büyük fark var, ben 1 litre benzin'e 25 gram gelecek şekilde yağ ilave ediyorum, bu arada benim motorun manualinde yazan 25/1 benzin/yağ oranını denemedim değil, ki bu da 40 gram ediyor fakat bujilerin canını çıkarttı her seferinde, sonra baktım olacak gibi değil Husgvarna servisine gittim ve 1 litreye 25 gr. yağ koyulması gerektiğini öğrendim ve yine bu şekilde kullanıyorum ki şu ana kadar ne buji değiştirdim ne de motor da bir problem var, ayrıca motor inanılmaz kolay çalışıyor. Benim tecrübem bu yönde. Bakalım diğer arkadaşlar ne diyecekler.

• Beğen
Tepkiler: Resul Toruk
Motor ömrü uzun olsun diye mi 25/1 denilmiş yoksa buji bozsunlar diyemi orasını bilemedim abi. Önceki buji 15 depoda kötü oldu bu oran ile.Hatta rodaj yaparkende 1 litreye 50 cc olarak yaptım.Bende gördüm yabancı forumlarda yağ oranını azaltarak kullandıklarını yazmışlar.. Birde senin dediğin gibi yapayım sağolasın abi :saygilar::RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Motor ömrü uzun olsun diye mi 25/1 denilmiş yoksa buji bozsunlar diyemi orasını bilemedim abi. Önceki buji 15 depoda kötü oldu bu oran ile.Hatta rodaj yaparkende 1 litreye 50 cc olarak yaptım.Bende gördüm yabancı forumlarda yağ oranını azaltarak kullandıklarını yazmışlar.. Birde senin dediğin gibi yapayım sağolasın abi :saygilar::RCKolik:

Anladığım kadarı ile sıkca servise gidilsin diye..:lollol::lollol::lollol:
Valla Resulcüm bahsettiğim servis arkadaşımın ve alelade çakma servis değil yani gerçekten Husqvarna nın teknik servisi.

Bende 1 tane EME70 ve 1 tane de DLE 60 var bunlar çift silindir uçak motoru, ben başka işte kullanıyorum ama, aynı yağ oranı ile valla hiç problem yok.
Ayrıca 2 tane de tek silindir motor var ki bunlar helikopterlerin üzerinde olmasına karşılık aslında ikisi de araba motoru.;)

• Sevdim
Tepkiler: Resul Toruk