3gx - futaba sbus ile governor kullanımı

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba,

Yakıtlı helimde 3Gx v5 kullanıyorum, dsm2 olan alıcımı futaba sbus ile değiştirsem, Futaba t6J ile kullansam , alıcım R6203SB

acaba governor ayarlayabilir miyim sizce?

Sbus hiç kullanmadım, sadece tek kablo ile bağlanıyor diye biliyorum, acaba alıcının diğer açıkta kalan portları ile governor bağlantısı olur mu?

Yada sbus ile yapılabilir mi?

Selamlar..

Bu sorunun cevabını 3GX uzmanı Turker kardeşime ve bildiğim kadarı ile Futaba kullanıcı olan Mehmet Karakaya'ya bırakayım :laugh: :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sorunun cevabını 3GX uzmanı Turker kardeşime ve bildiğim kadarı ile Futaba kullanıcı olan Mehmet Karakaya'ya bırakayım :laugh: :D

Abi merakla bekliyorum :D

Ynt: 3gx - futaba sbus ile governor kullanımı

Merhaba T6J de governor için ayar menüsü yok

Tapatalk ile gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle 3GX konusunda uzman olmak tarafına çok uzak olduğumu söylemem gerek. :laugh:

Ama şunu söyleyebilirim S-Bus ile 3GX'in tüm özelliklerini kullanmak konusunda bir problem yok. Fakat kumanda ile ilgili kanal kısıtı sanırım problem olacaktır. :embarras:

R6203sb fasst alicisidir. T6j s-fhss kumandadir, birlikte calismazlar. bi de 6 kanaldir t6j. Sbus ile acikta kalan 3 kanal sirasiyla 1.2. Ve 3. Kanallar oluyor. Daha ust alicilarda ilk 8 sbus, sonra portlar 9-10 diye gider seklinde olabiliyor ancak vericinin kanal sayisi ilk kisit. 6 kanal vericiyle 6 kanaldan fazlasi kullanilamaz.

Bütün yanıtlar için çok teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldu çok sağolun..