3s 2200 mah 450 Heli Lipo tavsiyeniz

Taha KOÇAK

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba abilerim,
Bildiğiniz üzere bende Trex 450 var. Tahminlerime göre pil biraz bayatladı. (@Mehmet Kucuksari Abim de aynı fikirde.)
Model 3s 2200 mah pil kullanıyor ve half-flip, takla gibi hareketlerde ciddi anlamda boğuluyor. Sesten anlaşılan, bir az daha zorlarsam ya pili elime alırım ya da modeli. :laugh: Paller duracakmış gibi bir ses geliyor.
Şuan Typhon pil kullanıyorum, N11'den almıştım. 50 uçuş ya olmuştur ya olmamıştır.
Yeni pil almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Bende bu pili buldum ama tavsiye eder misiniz bilemedim.

Pillerle ilgili sıkıntı tam olarak nerde başlıyor. Kargolarımı getirmiyor yoksa gümrükten girerken ticari mal sayıp uçuk gümrük ücretimi istiyorlar.
Eğer gümrükte sıkıntı oluyorsa onun için benim daha önce yaptığım bir çözüm vardı

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Aliexpressten 75 lirya 1500mah 3s 30c lipo almıştım geçen yaz . Satıcıyla konuşmak gerekiyor hediye adı altında gönderebiliyorlar . Markası bilindik değil ama ben sıkıntı görmedim

Taze olsun da , çamurdan olsun.
Gens diğerlerine bakılınca ilk tercihim olurdu ama dediğim gibi , taze olmalı.
Artık bu saatten sonra memleketten lityum fışkırsa yine işimiz zor da....Allah yardımcımız olsun

Kesinlikle kardeşim. Emin olmak en güzeli. Bence Pilottr arayıp sipariş öncesi ne zaman raflarına koyduklarını bir sorgulamakta fayda var ;)
Ben pilottr 'den yeni iki adet lipo aldım. Gens 2500 ve soaring için 450 mah piller aldım. Almadan önce aradım. Müşteri temsilcisi bayan, "bizde rafta Ürün fazla kalmaz. Biz distribütör firmayız. Bize size yollayalım eğer beğenmez iseniz iade edersiniz" dedi bende teşekkür ederek spariş verdim. 7.4 volt 450 mah olan pilin hücreleri 3.7 den 4.2 ye kadar 405 mah şarj aldı. 2500 olan ise ilk şarjda hücreleri 3.82 den 4.2 ye kadar 1438 mah aldı.
İkinci rodajda 3.80 den 4.2 olana kadar 1895 mah şarj aldı. Üçüncü rodaji daha yapmadım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende pilot tr dan zaman zaman pil alıyorum, hiç arayıp teyit ettirmedim almadan piller bayat mı diye, hiç bir aldığım pilde de sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, buradan bir kaç arkadaşın başına geldiğini hatırlıyorum o zamandan kalma bir durum pillerin uzun zaman beklemiş olabileceğini düşünüyoruz hala. İş birazda sütten ağzı yanan yoğurdu üfleye üfleye yermiş sözüne döndü. Zaman zaman ellerinde ki pillere bakıyorum, farklı seri farklı değerde piller giriyor çıkıyor stoğa o yüzden pillerinin gerçekten çok sorunlu olacağını düşünmüyorum ben açıkçası. En son Nano S2 ye tattu pil aldım bir iki ay kadar oldu sorun yok. Yurtdışından pil getirmenin mucizelere kaldığı bu zamanlarda daha iyi bir seçenek olduğunuda zannetmiyorum varsa banada anlatsın biri :D
Uzun lafın kısası ben pil alacağımda bu firmayı kullanıyorum :saygilar:

Bende pilot tr dan zaman zaman pil alıyorum, hiç arayıp teyit ettirmedim almadan piller bayat mı diye, hiç bir aldığım pilde de sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, buradan bir kaç arkadaşın başına geldiğini hatırlıyorum o zamandan kalma bir durum pillerin uzun zaman beklemiş olabileceğini düşünüyoruz hala. İş birazda sütten ağzı yanan yoğurdu üfleye üfleye yermiş sözüne döndü. Zaman zaman ellerinde ki pillere bakıyorum, farklı seri farklı değerde piller giriyor çıkıyor stoğa o yüzden pillerinin gerçekten çok sorunlu olacağını düşünmüyorum ben açıkçası. En son Nano S2 ye tattu pil aldım bir iki ay kadar oldu sorun yok. Yurtdışından pil getirmenin mucizelere kaldığı bu zamanlarda daha iyi bir seçenek olduğunuda zannetmiyorum varsa banada anlatsın biri :D
Uzun lafın kısası ben pil alacağımda bu firmayı kullanıyorum :saygilar:
Pilottr den önce bir firmadan lipo spariş ettim. Elime şişmiş olarak geldi. Aradım yanlışlık olmuştur sizde kalsın yenisini yollayalım dediler, ikinci gelende şişmiş olarak geldi. Sonra para iadesi yaptılar. O yüzden mecbur arayıp sordum ? pillerin resmini ekliyorum. Bu marka alacaklar dikkat etsin.