4 kanalı dan 6 kanallı ya geçiş için Tavsiyeniz

vyc32

Uye
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Daha önce 4 kanallı v 911 912 ve 913 kullandım.Artık 6 kanallı bir heliye geçmek istiyorum ama mikro olarak kafamda bir çok model var,bu modeller arasından ağır basan align trex 150 ama yine abilerime sorayım dedim :) Aklımdaki modeller blade x 130 v922 v977 sizce ne yapmalıyım.Kumanda olarak da Spektrum DX6 düşünüyorum araştırmalarıma göre menüsü daha kolay birde bu hobi de uçak falan uçurmayı düşünmüyorum,o yüzden altı kanallı bir kumanda bana yeter diye düşünüyorum :) Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum saygılar. :RCKolik:

4 kanalı dan 6 kanallı ya geçiyorum yardımmm :)

Öncelikle kumandadan başlayalım. Bence spektrum guzel bur tercih ve nitro model kullanmayacaksın DX6 ısını rahat rahat görür. Eğer maddi kısım zorlamazsa almişken DX7 tavsiye ederim.

Mikro konusuna gelince. Trex 150 ve mCPX BL başlangıç modeli olarak seni hem maddi hem de manevi olarak yorar. Bu nedenle ilk Micro model olarak V977 tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kumanda için imkan varsa dx9, yoksa dx8, yoksa dx7s yoksa dx6 öneriyorum :)

ekstra bir kanaldan zarar gelmez. öğrendiğim kadarıyla ilerde self level sistemlere merak sararsınız, ekstradan bir kanal ihtiyacı var. ben mesela yılbaşı gibi modelime bir ikon almayı düşünüyorum. kumandam dx7s, haliyle sıkıntı olmayacak.

model için ise imkan varsa blade 130x, yoksa mcpx bl, yoksa v977 öneriyorum ;)

spektrumun dx7s, dx8, dx6, dx9 falan hepsi çok anlaşılır, kolaydır. eski versiyon dx7 biraz daha karışık ama küçücük ekranlı, kısaltması bol, neyin nerde olduğu belirsiz kumandalara göre o da kolay aslında. şimdiye kadar dx6i, dx7s, dx7 kullandım, az çok biliyorum.

imkan daha da çoksa futaba 14sg, yoksa futaba 8fg super, yoksa 250-300 dolar aralığında futabanın alt modellerine bakmayın spektrum alın ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle kumandadan başlayalım. Bence spektrum guzel bur tercih ve nitro model kullanmayacaksın DX6 ısını rahat rahat görür. Eğer maddi kısım zorlamazsa almişken DX7 tavsiye ederim.

Mikro konusuna gelince. Trex 150 ve mCPX BL başlangıç modeli olarak seni hem maddi hem de manevi olarak yorar. Bu nedenle ilk Micro model olarak V977 tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ediyorum Mehmet abi :) Haklısın aslında dediğin gibi trex 150 maddi manevi olarak yoracak beni başlangıç olarak v977 ile 6 kanalda kendimi geliştirip.Daha sonra 450 yada 500 sınıfı bir heliye geçerim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
kumanda için imkan varsa dx9, yoksa dx8, yoksa dx7s yoksa dx6 öneriyorum :)

ekstra bir kanaldan zarar gelmez. öğrendiğim kadarıyla ilerde self level sistemlere merak sararsınız, ekstradan bir kanal ihtiyacı var. ben mesela yılbaşı gibi modelime bir ikon almayı düşünüyorum. kumandam dx7s, haliyle sıkıntı olmayacak.

model için ise imkan varsa blade 130x, yoksa mcpx bl, yoksa v977 öneriyorum ;)
Kumanda extra kanal konusunda güzel bir noktaya değinmişsin Irfan :thumbup:

Fakat model olarak mCPx BL kesinlikle başlangıç modeli değil. Blade 130x kullanmadım ama o da maddi anlamda baştan çok yoracak bir model. V977 fiyat / performans olarak en ideal çözüm ;)

volkan yakup çakmak' Alıntı:
Teşekkür ediyorum Mehmet abi :) Haklısın aslında dediğin gibi trex 150 maddi manevi olarak yoracak beni başlangıç olarak v977 ile 6 kanalda kendimi geliştirip.Daha sonra 450 yada 500 sınıfı bir heliye geçerim :)

Çok teşekkür ediyorum rasim abi önerilerini dinleyeceğim :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kumanda extra kanal konusunda güzel bir noktaya değinmişsin Irfan :thumbup:

Fakat model olarak mCPx BL kesinlikle başlangıç modeli değil. Blade 130x kullanmadım ama o da maddi anlamda baştan çok yoracak bir model. V977 fiyat / performans olarak en ideal çözüm ;)

Evet mehmet abi rasim abi kumanda konusunda güzel bir noktaya değindi.Kumanda alaçak olursam 1 kanal fazla alacagım :D