433mhz LRS ve Pixhawk 433mhz Telemetry Kullanımı

Özgür Korkmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar.

Uzun bir okul döneminden (bitirme tezi, formasyon staj, makaleler, kitap incelemeleri ile geçen ve aynı şekilde devam edecek olan ;D) sonra 15-20 günlüğüne en sevdiğim hobime döndüm :halay:
Turnigy 9x kumandamda 433mhz LRS verici var, zamanında APMi ilk aldığımda yanında 433mhz telemetri gelmişti şuan pixhawk için kullanıyorum. Hem kumanda hem de telemetri modülünü kullanıdığımda bağlantı kopuklukları yaşadım hatta kumanda hiç bağlanamadı çakışmadan dolayı. Bende telemetri modülünü Mission Planner'dan daha aşağı bir frekansa çektim (420-429mhz) ve kanal sayısını 20 yaptım. Şuan bağlantıda bir problem yok ve hiç bağlantı kopması yaşamadım. Havadayken bir problem olur mu yani tekrar çakışma problemi yaşar mıyım acaba? Belki konuyu yanlış yere açmışımdır çok özür diliyorum. :saygilar:

Özgür hoşgeldin,

Daha önce deneyimlediğim birşey değil, o nedenle cevabını bilemiyorum. Ama APM de "RC signal lost" (kumanda sinyali koptuğunda.) durumunda failsafe aktif olacak şekilde ayarladıysan zaten,

Sal gitsin :) :laugh:

(ayarladığını yerde teyid et mutlaka).

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Özgür hoşgeldin,

Daha önce deneyimlediğim birşey değil, o nedenle cevabını bilemiyorum. Ama APM de "RC signal lost" (kumanda sinyali koptuğunda.) durumunda failsafe aktif olacak şekilde ayarladıysan zaten,

Sal gitsin :) :laugh:

(ayarladığını yerde teyid et mutlaka).

Hoş bulduk Ercan hocam cevap için teşekkürler. Tabiki de failsafe ayarlı, RTL ile dönüş yapıyor bir sorun olduğunda :)