450 size DFC Kafa Seçimi

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhabalar üniversite sınavı dolayısıyla uzun zamandır yoktum :) Çok şükür kurtulduk ve tekrar geri dönüş yaptım :) Şu an planım modeli DFC'ye çevirmek aklımda iki kafa var size danışmak istedim.

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

1.Bu kafa aslında çok hoşuma gitti kalite duruyor ama Hk olması biraz korkutuyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2.Diğer kafa bu turuncusu cezbediyor :)

450 size DFC Kafa Seçimi

Merhaba Berkay,

Öncelikle geçmiş olsun, ilk aşamayı atlattın :D Umarım sınavın iyi geçmiştir %p

DFC kafa tavsiyesine gelirsek, aslında bu cevabı üstad vermesin lazım. Ama ben olsam tercihim sıramı yazayım : Align- Alzrc - Tarot olurdu. HK'dan uzak dururdum ;)

450 size DFC Kafa Seçimi

Sağol abi aslında pek iyi geçmedi ama sıkıntı değil moral bozmaya gerek yok 2. sınavda toparlarım :) Sonuç olarak yaklaşık 1 ay özgürüm :) Align kafalar çok pahalı alzrc olabilir önerilerinizi bekliyorum

450 size DFC Kafa Seçimi

ALZRC Devil 450 SDC Main Rotor Head Upgrade Set fiyat olarak da uygun gibi, $35. Swashplate yok ama gerekte yok. Elindeki swashplate kullanabilirsin. Sadece DFC linklerin gireceği ball değitirmen yeterli. En azından Align 500 DFC'de durum bu şekilde idi. Birazdan 500 DFC kafanın manual eklerim oradan ne demek istediğimi anlarsın ;)

450 size DFC Kafa Seçimi

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Align eski swashplate 2 tane Linkage Ball değiştirilmesi öneriyor. Bunlarda zaten kollarda kullanılan ile aynı. Yani elinde zaten bunlardan var Berkay ;)

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• DFC Swashplate.jpg
    DFC Swashplate.jpg
    27.2 KB · Görülme: 297
450 size DFC Kafa Seçimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Align eski swashplate 2 tane Linkage Ball değiştirilmesi öneriyor. Bunlarda zaten kollarda kullanılan ile aynı. Yani elinde zaten bunlardan var Berkay ;)

[attachimg=1]
Abi yapmam gerekn sadece ball linkleri mi değiştirmek ?

450 size DFC Kafa Seçimi

Berkay35' Alıntı:
Abi yapmam gerekn sadece ball linkleri mi değiştirmek ?
Ona da gerek yokmuş 450'de. Ekte hem PRO hem de DFC Swashplate var. Göreceğin üzere 500 farklı olarak ball linkler her ikisinde de aynı. Yani elindeki PRO'nın Swashplate DFC rahatlıkla kullanabilirsin ;)

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 450 DFC Swashplate.jpg
    450 DFC Swashplate.jpg
    31.5 KB · Görülme: 148
450 size DFC Kafa Seçimi

Ona da gerek yokmuş 450'de. Ekte hem PRO hem de DFC Swashplate var. Göreceğin üzere 500 farklı olarak ball linkler her ikisinde de aynı. Yani elindeki PRO'nın Swashplate DFC rahatlıkla kullanabilirsin ;)

[attachimg=1]
Hiç bir sıkıntı yaratmaz demi ? aslında bendeki swashada pek güvenmiyorum :) Copterxin

450 size DFC Kafa Seçimi

Berkay hoşgeldin, tarot kafayı şiddetle öneririm :) komple set olarak al, ama gelince mutlaka tüm vidaları locktitla :)

450 size DFC Kafa Seçimi

Mesut AKIN' Alıntı:
Berkay hoşgeldin, tarot kafayı şiddetle öneririm :) komple set olarak al, ama gelince mutlaka tüm vidaları locktitla :)
Hoşbulduk abi :) O zaman Tarot kafaya karar verilmiştir :yuppi:

Bu linktekinde swash var mı ? Üniteyide buradan alıcamda ikisini bir aynı yerden alayım

450 size DFC Kafa Seçimi

Berkay35' Alıntı:
Hoşbulduk abi :) O zaman Tarot kafaya karar verilmiştir :yuppi:

Bu linktekinde swash var mı ? Üniteyide buradan alıcamda ikisini bir aynı yerden alayım
İçeriğine bakarsan yok. Resim olarak bu siteden net anlaşılmıyor ama aynı ürün kodu ile arattırınca aşağıdaki sitelerde swashplate dahil olmadığını görebiliyorsun :-\ Dediğim gibi gerekte yok zaten ;)

Dahil olanların detaylı resimleri :

450 size DFC Kafa Seçimi

İçeriğine bakarsan yok. Resim olarak bu siteden net anlaşılmıyor ama aynı ürün kodu ile arattırınca aşağıdaki sitelerde swashplate dahil olmadığını görebiliyorsun :-\ Dediğim gibi gerekte yok zaten ;)

Dahil olanların detaylı resimleri :

Mesut abi komple set olarak al dediği için sorduydum :)