%50 throttle üzerinde güç kesiliyor

NUR ASENA ASLAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar;
ESC kalibrasyonu yapıp motor dönüş yönlerini ayarlamam gerekiyordu. Throttleı reverse yapıp önce güç en yüksekte daha sonra en alçakta olacak şekilde escleri kalibre ettim ancak yaklaşık %50 throttle gücünde esc birden gücü kesiyor receivara giden güçte kesiliyor. Bunun sebebi nedir nasıl düzeltilir ? Bu arada iki farklı escdede denedim ikisindede aynı sonucu aldım.

Kontrol Kartınız
---
Model Sınıfı
------
Motor, Pervane ve ESC
hobbywing skywalker , emax xa2212 980 kv
Kumanda Alıcı ve Verici
radiolink at9s pro
Extra Ekipman
-------
Neden güç kaynağı kullanıyorsunuz peki ? Normalde kalibrasyon sırasında pil ile bağlantı yapılması gerekir. Bir de pili kullanarak kalibrasyon yapmayı deneyin bakalım ne olacak.
Almış olduğum lipo arızalı çıktı. Değişime yolladım o yüzden elimde lipo yok şuan. Birde önceki droneumda güç kaynağıyla yapmıştım bu işlemleri sorunsuz geçmişti. Şuan neden bu problemi yaşadım anlamadım.

Almış olduğum lipo arızalı çıktı. Değişime yolladım o yüzden elimde lipo yok şuan. Birde önceki droneumda güç kaynağıyla yapmıştım bu işlemleri sorunsuz geçmişti. Şuan neden bu problemi yaşadım anlamadım.
Ben şunu anlamadım neden throothle reverse edip kalibrasyon yapıyorsunuz. Ilk önce full gaz verip pili takmanız sonrada doğru melodiyi duyduktan sonra en aşağıya indirmeniz lazım. Gelen diğer melodiden sonra tamamlanmış olur normalde hatta tamamlandıktan sonra biraz gaz verdikten sonra dönüyorsa kalibrasyon olmuş demektir.
Sorun bana alıcıdaymış gibi geldi varsa farklı bir alıcıda deneyin alıcı yoksa tahminimce multikopter yapıyorsunuz alıcıyı kontrol kartı bağlayıp esclerde kontrol kartı üzerinden kalibrasyon yapmayı deneyin

• Beğen
Tepkiler: NUR ASENA ASLAN
Ben şunu anlamadım neden throothle reverse edip kalibrasyon yapıyorsunuz. Ilk önce full gaz verip pili takmanız sonrada doğru melodiyi duyduktan sonra en aşağıya indirmeniz lazım. Gelen diğer melodiden sonra tamamlanmış olur normalde hatta tamamlandıktan sonra biraz gaz verdikten sonra dönüyorsa kalibrasyon olmuş demektir.
Sorun bana alıcıdaymış gibi geldi varsa farklı bir alıcıda deneyin alıcı yoksa tahminimce multikopter yapıyorsunuz alıcıyı kontrol kartı bağlayıp esclerde kontrol kartı üzerinden kalibrasyon yapmayı deneyin
çünkü reverse yapmadan kalibrasyon yapılmadı ama dediğiniz şekildede deneyeceğim

H anahtarını açık ve kapalı konumlarda deneyin:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
dediğiniz şekildede denedim açık kapalı her iki konumdada denedim ama sonuç yine aynı %40 50 throtle civarına geldiği an güç gidiyor ve motor duruyor. başka neden olabilir gerçekten kafayı yiyeceğim farklı esclerdede denedim olmuyor başka bir ayarı falan mı var acaba. yada direkt mission planner üzerinden kalibrasyon yapsam manuel kalibrasyon yapmasam olur mu sizce?

Benim bildiğim kadarıyla tüm esc'lerde pili korumak için düşünülmüş bir kontrol unsuru var, belli bir düzeyde olması gereken güç /akım sağlanamadığında esc kapanır.
Farklı esc'ler denedim demişsin ama güç kaynağın aynı.