6 kanal mikro rc helikopter yok!

TÜRKALP KUCUR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
arkadaşlar
ne ikinci elcilerde ne de aliexpress banggod da mikro 6 kanal helikopter bulamadım. 3.5 kanal var 4 kanal var 6 kanal mikro heli yok! şaka yapmıyorum. acaba ben mi bulamıyorum.

Var olmasına var da en uygunu bile 3000 tlden aşağı değil...

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhabalar ,micro model arıyorsanız bence birde blade modellerine bakın amain hobies ,horizon hobi bakabilirsiniz
gerek plastik kalitesi ve uçuş kalitesi ile fark yaratırlar.%p

Merhabalar ,micro model arıyorsanız bence birde blade modellerine bakın amain hobies ,horizon hobi bakabilirsiniz
gerek plastik kalitesi ve uçuş kalitesi ile fark yaratırlar.%p
Adnan abi blade modellere lafım yok, bende çok severim uzun yıllardır hep takip ederim kullanıyorum da, e flite köklü ve oldukça kaliteli, başarılı modeller üreten, gelişen bir marka buraya kadar her şey süper ancak, konu bizlerin alım gücüne gelince bir de buna nakliye vergi vs. Eklenince modellere ulaşabilmek hayli zorlaştı. Kargosu vergisi derken işler fazla karıştı artık. Yeni bir mikro modele sahip olabilmek bile gerçekten zor malesef.
Bu arada önceden içinde lipo pil olduğu halde bnf, rtf şekilde model gönderen bazı siteler artık lipo pil olduğu için Türkiye ye göndermez olmuşlar, zaten lipo yu tek başına almak ise neredeyse imkansız halde. Şartlar böyleyken halimiz duman :(

evet malesef bu ekonomik kriz yüzünden alım gücü düşmüş vaziyette. bir tane mikro rc heliyi 6kanal , 2 sene önce 250 tl ye satılırken ilanını gördüm. tabi şimdi out of stock olmuş. şimdi hem çeşit kalmadı hem üretilmiyor hem de arkadaşın dediği gibi 2000 3000 tl lere dayanmış.
benim depom full dolu 30 luk 50 lik nitro elektrik ama bir tanesini bile uçuramıyorum :( bir tane mikro heli alayım da bari antreman yapayım :) ama Emre ' nin kulakları çınlasın, walkera dan uzak duruyorum :)
biraz bekleyelim bakalım ..:saygilar:

Bencede walkera aman ha uzak durulması gereken model , istersen sana nano cps verebilirim ,:RCKolik:

Herşeyin içinden geçtiler balık hobisi bile yapılmaz artık, Türkiye ye gönderimi olmayan ürünleri aratsanız da göremezsiniz, lipo pil olduğu içinde liste dışı kalıyor modeller, bir de artık Türkiye'ye de göndermek istemiyor satıcılar alım gücü saçma uygulamalar yüzünden. Bence bu yurt dışı alışverişlerin zorlaşmasının tek nedeni online alış veriş sitelerinin yaptığı baskılar ve çıkar ilişkileri, trendyol gibi sitelerden faiş fiyata almak varken daha iyisini aliexpres bangood gibi sitelerden alıyorduk, tabi ne oldu olan modlecilere oldu bizim istediğimiz ürünleri istesen de Türkiye de bulamıyorsunki zaten, kurunun yanında yaş ta yandı.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Siz artık hobi yapmayı hayal ediyor musunuz? 150 euro üzeri tüm alışverişler ticari kapsamda değerlendirilirken....Ancak elinizdekilerle idare edecekseniz olur belki.
Eğer elinizde uçabilecek bir model varsa , bu walkera bile olsa pek fazla seçenek olmayacağı için ,değerlendirilebilir , yeter ki pilden haber verin.
Köpük uçak da ayrı bir seçenek olabilir tabii ki
yeter ki uçsun, kumandayı bir şekilde temin edebilirsen ne mutlu sana.
Sosyal medya gruplarında yabancıları takip ediyorum,sanki tüm olumsuzluklar bizim memlekette,adamlar deli gibi hobi yapıyorlar ,ne malum süreç ne kriz,adamların umurunda bile değil.
Kısacası Allah hepimizin yardımcısı olsun,bir zamanlar özgürce hobi yaptığımız günler ,hatırladıkça mutluluk veren anılar oldular sadece:embarras:

temiz ikinci el bir ürün var.
Ürünün İngiltere olması bir yana Blade 130x modeli çok güzel bir model olmasına rağmen Blade firmasının en sorunlu modelidir. ;) Uğraşması ve uçurması çok keyifli olsada bolca Upgrade yapmak gereken pahalı bir modeldir. :)

Muhabbet hobiyi yapmanın zorluklarına kadar varmış. Üzücü bir durum. Bende birkaç bişey söylemek istiyorum. Aslında muhtemelen bilinen şeyler ama hatırlatmak istiyorum. Tecrübe ile sabit :)

Helikopter üzerinden bu hobiyi devam ettirmek ciddi problem. Türkiye'de ve bu şartlarda.. Ama herkese uçak uçurmayı tavsiye ederim. Önceleri biraz şekersiz çay içmek gibi geliyor. Sadece öylesine uçmak için uçak yapınca hepten keyifsizleşebiliyor. Ama bir amaç doğrultusunda bir süre uçak uçurunca gayet keyifli olduğunu farkediyor insan. Tabi köpük uçak deyip geçmemek lazım. Pil/motor/esc kumanda falan derken her türlü pahalı ama elde malzeme olanlar için problem yok.

Ürünün İngiltere olması bir yana Blade 130x modeli çok güzel bir model olmasına rağmen Blade firmasının en sorunlu modelidir. ;) Uğraşması ve uçurması çok keyifli olsada bolca Upgrade yapmak gereken pahalı bir modeldir. :)
Aynen öyle. Upgrade için dolara vurursan bu zamanın bi 5000 tl si harcamışızdır bu modele :) Ama o zamanlar bu boyutta upgrade edilebilecek başka heli yoktu piyasada.

Siz artık hobi yapmayı hayal ediyor musunuz? 150 euro üzeri tüm alışverişler ticari kapsamda değerlendirilirken....Ancak elinizdekilerle idare edecekseniz olur belki.
Eğer elinizde uçabilecek bir model varsa , bu walkera bile olsa pek fazla seçenek olmayacağı için ,değerlendirilebilir , yeter ki pilden haber verin.
Köpük uçak da ayrı bir seçenek olabilir tabii ki
yeter ki uçsun, kumandayı bir şekilde temin edebilirsen ne mutlu sana.
Sosyal medya gruplarında yabancıları takip ediyorum,sanki tüm olumsuzluklar bizim memlekette,adamlar deli gibi hobi yapıyorlar ,ne malum süreç ne kriz,adamların umurunda bile değil.
Kısacası Allah hepimizin yardımcısı olsun,bir zamanlar özgürce hobi yaptığımız günler ,hatırladıkça mutluluk veren anılar oldular sadece:embarras:
Hakan bey,
kevin talbot denen adam, (ingiltere) hobi olarak sıfırdan gerçek monster truck topladı. rc arabaları inceleme yapıyor ve 10.000- 20.000 tl lik rc araçları 50 metre havalandırıp yerlerde parçalanmasını kahkayayla karşılıyorlar ve ben buna sinir oluyorum (israf..) . ve bu adam ingilterede yaşayan orta direk bir adam. yani sözün kısası onlar zaman ve parayı hobiye harcayabiliyorlar. bizim toplumumuz idda ediyorum daha zeki daha üretken. bunlardan. çok fazla işin politik siyaset tarafına girmek istemiyorum ama, malesef böyle.