6S LİPO Öneri

Lipo seçimi

• Hobbyking(mavi)

Oy: 1 7.1%
  • Nanocell

Oy: 0 0.0%
  • Zippy

Oy: 1 7.1%
  • Pulse

Oy: 2 14.3%
  • Tattu

Oy: 5 35.7%
  • Profuse

• Hrb

Oy: 3 21.4%
  • Lionpower

• Optipower

Oy: 5 35.7%
  • Gensace

Oy: 6 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    14

BERKE

Yeni Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Multikopter
Başlığı düzenliyorum 2. El almaktan vazgeçtim tam istediğim özellikte bulamadım sıfır almaya karar verdim forumdaki diğer arkadaşlarada yardımcı olabilmek ve hangi markadan almaya karar vermek için anket açtım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ömer Farukk
Rica etsem konunun yerini değiştirebilirmisinz?

Son düzenleme:
Bir inceleyin isterseniz.Kalite olarak sizi üzmeyecektir...

Kendi Li-Ion pillerinizi de yapabilirsiniz, hem daha ucuz, hem hafif, üstelik de uzun ömürlü.
İlla lipo için turnigy iyidir, tatlıdır.

Hobide yeniyim elektrikli tranier yapıyorum. Aracım maks 40A civarında akım çekiyor aklımda 1500mah 45c civarında nanotech lipo almayı planlıyordum fakat forumda araştırma yapınca nanotech lerin şişme yaptığını okudum. Okuduğum yazıların çoğunda yüksek performanslı araçlar için geçerliydi benim aracımda da şişme yaparmı?
Eğer nanotech sıkıntılı olur derseniz başka pil önerirmisiniz bütçem öyle yüksek değil ama okuduklarıma göre lipo pili kaliteli almak istiyorum. Aldımmı beni en az 200 kere uçurmasını istiyorum. Önere bileceğiniz marka varmı?
(Aklımda pulse veya diğer hobbyking piller vardı)

Hobide yeniyim elektrikli tranier yapıyorum. Aracım maks 40A civarında akım çekiyor aklımda 1500mah 45c civarında nanotech lipo almayı planlıyordum fakat forumda araştırma yapınca nanotech lerin şişme yaptığını okudum. Okuduğum yazıların çoğunda yüksek performanslı araçlar için geçerliydi benim aracımda da şişme yaparmı?
Eğer nanotech sıkıntılı olur derseniz başka pil önerirmisiniz bütçem öyle yüksek değil ama okuduklarıma göre lipo pili kaliteli almak istiyorum. Aldımmı beni en az 200 kere uçurmasını istiyorum. Önere bileceğiniz marka varmı?
(Aklımda pulse veya diğer hobbyking piller vardı)

İlker Sönmez :

Tüm piller için ortak olan üç hayati kural vardır. Bunlara uyulursa pilden maksimum ömür alınır :

1. Pilleri asla %80 den fazla boşaltmayın . Hücre başına 3.7 voltun altına indirmeyin.
2. Pilleri saklarken hep %50-60 oranında dolu olarak saklayın . Hücre başına 3.85 volt
3. Kaliteli bir şarj aleti kullanın. Cellpro , icharger , hyperion vs.

Bu bilgiler ışığında tüm bu kurallara tam oalrak uyan biri olarak , şimdiye kadar kullandığım en kötü piller nanotech pillerdi. Zippylerim bile daha çok dayandı. Bilinen diğer pahalı pil markalarını kullanmak her zaman uzun vadede daha ucuza mal oldu. Misal 80 dolara hobby king pili alacağıma 125 dolara pulse aldım , iki katından fazla şarj görüdü , ve hala tam olarak sağlam olarak devam ediyor. Pil kargolarının pahalı olduğu malum , o yüzden herkese bir kere alı iyisini almasını tavsiye ederim. Deneyip memnun kaldığım (uzun ömürlü , üzerinde yazan performansı veren piller :
1. Pulse ultra
2. Gens Ace
3. Thunder power

Kullanmadığım ama kullananların yorumları ile üst kalite olduğunu bildiğim markalar:
1. Optipower
2. Spyder

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
O sıralamada lipo denemeyecek piller var . Hobbyking piller fena değildir .
Pulse , optipower ,gensace , tattu ... Sıralamanız bu. Pulse ve Optipower kafayı çeker hatta yanlarına Revolectrix koyulabilir . . Bunların içinden pulse ve gensace i Türkiye'ye online satın alma yoluyla sokma şansınız neredeyse yok .

Bunların haricinde Çin'den alabaileceğiniz ve benimde kullandığım CNHL - DFX- Gaoneng ve RFLYACE piller var . DXF genelde arabalarda , gaoneng ve rflyace neredeyse bütün uav modellerinde kullanılabiliyor . Gaoneng ve Rflyace kalite olarak orta üst sınıf pillerdir ve Türkiye'ye sorunsuz getirebilirsiniz . Farklı değerlerde en geniş skala Gaoneng GNB mevcut .

O sıralamada lipo denemeyecek piller var . Hobbyking piller fena değildir .
Pulse , optipower ,gensace , tattu ... Sıralamanız bu. Pulse ve Optipower kafayı çeker hatta yanlarına Revolectrix koyulabilir . . Bunların içinden pulse ve gensace i Türkiye'ye online satın alma yoluyla sokma şansınız neredeyse yok .

Bunların haricinde Çin'den alabaileceğiniz ve benimde kullandığım CNHL - DFX- Gaoneng ve RFLYACE piller var . DXF genelde arabalarda , gaoneng ve rflyace neredeyse bütün uav modellerinde kullanılabiliyor . Gaoneng ve Rflyace kalite olarak orta üst sınıf pillerdir ve Türkiye'ye sorunsuz getirebilirsiniz . Farklı değerlerde en geniş skala Gaoneng GNB mevcut .

Pulse veya o tarz türkiyede satılmayan veya yurtdışından türkiyeye kargo yapılmayan pilleri getirmenin bir yolunu bulan birini gördüm farklı bir forumda anlatmış eğer sıkıntı olmassa o yazının linkini paylaşabilirim.

Pulse veya o tarz türkiyede satılmayan veya yurtdışından türkiyeye kargo yapılmayan pilleri getirmenin bir yolunu bulan birini gördüm farklı bir forumda anlatmış eğer sıkıntı olmassa o yazının linkini paylaşabilirim.
Aracı bir kuruluş üzerinden paketin gönderilmesi olayı mı ? Merak ettim, linki paylaşabilirsiniz :) Bakalım yeni bir yöntem mi çıkmış :D

Ne aracı kuruluşu yahu . Ali alcak parasıyla Veli'nin adresine yollatacak , Veli alacak bulabildiği bir kargolama yöntemi ile , kiiiii çinliler bile kılı kırk yarıp yötem geliştiriyorken , USA'dan buraya al pilimi götür Türkiye'ye diyecek bir firmaya , oda hayhay ver 5-10$ götüreyim diyecek ... Yahu ben Almanya'dan kendi adresimden pili kargolatamadım , arkadaş aldı pili valizine koydu onuda valizden alıp ceza kestiler adama ...
Peki sorum şu bu sistemi kuran arkadaşlara . Online satış yapan bir firmanın kargo firması ile anlaşıp gönderemediği ürünü , vatandaş Veli kargoya verip nasıl gönderiyor ? Yalan beyanda mı bulunuyor pil ile ilgili ?
Mesele zaten kargo firmalarında değilde lipo pillerin taşınması ile ilgili yasal prosedürlerde .
Tabi birde şu var . Sen pili alacaksın , aracı kuruluşa gidecek pil ve oda sana gönderecek ya . Ya göndermezse ? Yasal sorumluluk var mı ? YOK . Ya gönderdiğini beyan eder onun yerine kalem pil gönderirse ?:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Pulse piller yanlis bilmiyorsam Helidirect’in gensace’e yaptirip kendi markasini bastigi piller. Brain - ikon misali. Helidirect sever boyle seyleri. Gens TR distributoru pilottr, yani buradan bulunabiliyor. Thunder power artik yok, kapandi, eskiden cok iyi pildi. Optipower simdiye kadar kullandiklarim arasinda en mumnun kaldigim marka oldu. Hobbyking pilleri sansa bagli. Cok iyi cikan piller de olabiliyor, cok kotu olanlar da.

Tesadüfün böylesi. Hem bu başlığı hemde yazıyı yazan aynı kişi.:D

Sadece o da degil, basligi acanla, siteyi oneren de yuksek ihtimal ayni kisi ☺

Ben bu siteden huylandim acikcasi. Bir baska konuda da geciyordu, o da silindi. Arkadasin uyeligi de.

Son düzenleme: