aa - SİLİNECEK

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Topları gövdenin içine arka arkaya yerleştirmek yerine dışına kapaklı bir kutu koyun. Topları yeniden takması kolay olur. Toplar ağır değilse arka arkaya yerleştirmenin uçuşa bir etkisi olmaz. Toplar örneğin yangın söndürmek içinse üst üste koymak daha iyi olur. Tabii bu sefer gövde içine konulmalı. Çünkü dışarıda olursa kalkışı etkiler ve ağırlık merkezi değişir. Uçak şeklinde olduğunu varsayıyoruz tabii.

İlgi Alanı
Uçak
Gövde tasarımına ait bir görsel paylaşsan @elif söylemez ?
Şu an bence bu sorduğun sorunun mutlak doğru bir cevabı yok.
Tasarım limitlerin var mı? Mesela gövde genişliği gibi.
Topların çapları nedir, ağırlıkları nedir, görev nedir? Sorunu sormadan önce ön bilgiler verip, sorunu görsellerle birlikte detaylandırmanı öneririm ki daha etkin bir destek alabilesin.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Tasarım limitlerin var mı? Mesela gövde genişliği gibi.
Topların çapları nedir, ağırlıkları nedir, görev nedir? Sorunu sormadan önce ön bilgiler verip, sorunu görsellerle birlikte detaylandırmanı öneririm ki daha etkin bir destek alabilesin.
Böyle gizli ve paylaşılmaması gereken sorular sorulunca arkadaşımız, konu başlığını ve sorusunu silip, aramızdan ayrılmış..

Ahhh bu IHA yarışmaları yok mu... bir gün beni sinirden öldürecek 😃

Ali Haydar GÖK

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Ya ben plana bakarak yaptığım uçak için bile oturup saatlerce düşünüyorum. Sonra başlıyorum yapmaya. Ve yine saatlerce düşünüyorum. Bu şekilde yapıyorum.

Bu arkadaşın sorduğu soruyu hatırlıyorum. Oturup bir iki saat düşünse kendisine en mantıklı geleni bulabilir. Ve herkes bunu yapabilir. Yani herkesin bildiğini herkesten saklama gayreti niye? 🤔

Kaan Can

Uye
İlgi Alanı
Uçak
Böyle gizli ve paylaşılmaması gereken sorular sorulunca arkadaşımız, konu başlığını ve sorusunu silip, aramızdan ayrılmış..

Cidden bu kadar gizli ne yapıyorlar anlamıyorum, bu sene iha yarışmasına ben de lise kategorisinden başvuru yaptım ve eğer başvurum onaylanırsa uçağın inşa edilişi ve yarışmayla ilgili şeyleri detaylı olarak yazacağım bir konu açacağım. Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir tasarım yapmıyoruz, radyo kontrollü normal bir uçak sonuçta, olmayan fikirlerinin çalınmasından bu kadar korkmaları çok ilginç, benim de fikirlerimi çalmak isteyen olursa buyursun çalsın. Bu arada fark etmişsinizdir son günlerde yarışma için foruma gelenlerin sayısı arttı bunun sebebi başvuru ve tasarım raporu hazırlama için son 3 gün kalmış olması. 28 Şubat dan sonra kimse kalmaz buralarda.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir tasarım yapmıyoruz, radyo kontrollü normal bir uçak sonuçta, olmayan fikirlerinin çalınmasından bu kadar korkmaları çok ilginç, benim de fikirlerimi çalmak isteyen olursa buyursun çalsın.
Keşke yarışmaya katılan tüm genç arkadaşlarımız senin kadar bilinçli olsun @Kaan Can %p
Bu arada fark etmişsinizdir son günlerde yarışma için foruma gelenlerin sayısı arttı bunun sebebi başvuru ve tasarım raporu hazırlama için son 3 gün kalmış olması. 28 Şubat dan sonra kimse kalmaz buralarda.
Aman inşallah hayırlısı ile bu seneki yarışma furyası da bir bitse ;)

Web sitesi
500px.com
İlgi Alanı
Multikopter

Ben İHA yarışmasına geçmişte katıldım ve bu sene de katılıyorum. Online ve herkese açık platformlarda onlarca soru sordum, cevapladım. Hiçbirini silmedim, hiçbirini de gizlemedim. Bilgi verirken yanıltmadım ve kandırmadım.

Ama yok, madem gizlemen gerekiyor, git araştır, kolaya kaçıp sorma. Benim mentalitem budur.

Siz demek ki çok çekmişsiniz, biz de yarışmacılar olarak çekiyoruz maalesef.

Benim mesajımdan sonra konunun silindiğini görünce üzüldüm açıkçası.

Hiç hoş değil yaptığı. Hayır ortaya çıkacak ürünler de öyle mühendislik harikaları olmayacak. Herkes zar zor bulduğu destekle, bir şeyler yapmaya çalışıyor...

Son düzenleme:

Deniz Tanrıverdi

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Benim mesajımdan sonra konunun silindiğini görünce üzüldüm açıkçası.
Alınmaya gerek yok.
Amacımız camiamızın güzel insanlarla büyümesine destek olmak ve ülkemize faydalı insanların gelişmesine yardımcı olmaktır sadece. Bu niyetimiz olduktan sonra bu uğurda hiç bir yanlışımız olamaz. Üzülecek hiç bir şey yok.