Acemi çaylak gebzeden

Gökhan aşkı

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaslar kısaca kendimden bahsedeyim ismim Gökhan aşkı Kocaeli Gebze ikamet ediyorum 33 yasindayim model araclara 2007 yılında tesadufen gördüğüm nitrolu bir araba ile serüveni başlıyorum ama model arabalarla ufacık bilgim olmadan bir hevesle girdim girdikten sonra bilgi almaya başladım araştırdım bu hobiyi yapacam dedim ve kendi çapımda yapmaya devam ettim ve başardım temel prensipler ı öğrendim bundansonra helikopterler ilgimi çekmeye başladı o zamanlarda alabildiğim art-tech tyaploon 6 kanallı heliyle başlamaya karar verdim biliyorum giriş için badlanmayacak bir modeli satın aldığım firma bununla başlamayın giriş modellerle başlarsanız daha iyi olur dedi ben kaşındım ve aldım üzerinde gelen similasyon programiyla 1 ay boyunca eğitim yaptım ondan sonra hower uçuşları yapmaya başladım güzelde gidiyordu bir iki küçük kırımlar yaşadım fakat o zamanlarda parça bulma sıkıntısı yaşıyordum satın aldığım firma elerinde malzeme olmuyordu sipariş veriyordu bir iki ay rahat bekliyordum bu zamanlar gibi İnternete yaygın deyildi sinirlendim esin Kırımda rafa kaldırdım yıllar geçtikçe model arabaya geri döndüm ondan sonra dRon aldım onunla devam ettim hoşuma da gitmeye başladı sonra dron satıp başka model alayım dedim ve bir arkadaş dronla aling trex 600 nitrolu var takas yapalım mı dedi bende düşündüm ve takas yapmaya karar verdim ve aldım arkadaşlar simülasyon programı da var fakat bu model benim için çok profosyonel benim kullandığım modelde yıllar önceden çok farklı kumanda ayarları takas yaptığım kişi sildim dedi kendi de vakit bulamiyormus ben nitro motor kullandığım arabalardakiler le aynı prensip onu ayarlarım da elektronik den anlamıyorum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum benim yapmam gereken ilk nelerdir arkadaşlar pal balance ayarlarını yapabiliyorum mekanik akşamda elimden gelir beni dinlediğiniz için tesekkur ederim kafanızı şiirim galiba beni de ailenize eklermisiniz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Acemi çaylak gebzeden

Aramıza hoşgeldin Gökhan.

Elindeki model FB dediğimiz çubuklu bir model. Bununla ilgili HIZLI ve Detaylı 2 ayar konumuz. Bu konular ile nitro hariç tüm ayarları yapman mümkün.

Anlamadığın yerlerde ilgili konunun altına sorunu sorarsan, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

FB - Flybarlı Model Ayar ve Konfigurasyonu (6 Kanal CCPM Kumanda ve Elektronik Ayarları) :

Şu konumuzda diğer merak ettiğin detayları bulabilirsin.

NOT: Bir de rica etsek paragraf şeklinde ve noktalama işaretlerini kullanır mısın. İnan yazdıklarını okumak ve anlamak zor oluyor. Bu da sorduğun sorulara cevap alma ihtimalini düşürecektir.

Acemi çaylak gebzeden

Teşekkür ederim Mehmet bey. Kusura bakmayın.telefon üzerinden yazdığım için imla kurallarına uyacam. Bu hobiyi siz değerli abilerimeden. Öğrenmek benim için çok iyi olacak site çok güzel . Yeni öğreneceğim çok şeyler varmış.

Acemi çaylak gebzeden

Gökhan aşkı' Alıntı:
Merhaba arkadaslar kısaca kendimden bahsedeyim ismim Gökhan aşkı Kocaeli Gebze ikamet ediyorum 33 yasindayim model araclara 2007 yılında tesadufen gördüğüm nitrolu bir araba ile serüveni başlıyorum ama model arabalarla ufacık bilgim olmadan bir hevesle girdim girdikten sonra bilgi almaya başladım araştırdım bu hobiyi yapacam dedim ve kendi çapımda yapmaya devam ettim ve başardım temel prensipler ı öğrendim bundansonra helikopterler ilgimi çekmeye başladı o zamanlarda alabildiğim art-tech tyaploon 6 kanallı heliyle başlamaya karar verdim biliyorum giriş için badlanmayacak bir modeli satın aldığım firma bununla başlamayın giriş modellerle başlarsanız daha iyi olur dedi ben kaşındım ve aldım üzerinde gelen similasyon programiyla 1 ay boyunca eğitim yaptım ondan sonra hower uçuşları yapmaya başladım güzelde gidiyordu bir iki küçük kırımlar yaşadım fakat o zamanlarda parça bulma sıkıntısı yaşıyordum satın aldığım firma elerinde malzeme olmuyordu sipariş veriyordu bir iki ay rahat bekliyordum bu zamanlar gibi İnternete yaygın deyildi sinirlendim esin Kırımda rafa kaldırdım yıllar geçtikçe model arabaya geri döndüm ondan sonra dRon aldım onunla devam ettim hoşuma da gitmeye başladı sonra dron satıp başka model alayım dedim ve bir arkadaş dronla aling trex 600 nitrolu var takas yapalım mı dedi bende düşündüm ve takas yapmaya karar verdim ve aldım arkadaşlar simülasyon programı da var fakat bu model benim için çok profosyonel benim kullandığım modelde yıllar önceden çok farklı kumanda ayarları takas yaptığım kişi sildim dedi kendi de vakit bulamiyormus ben nitro motor kullandığım arabalardakiler le aynı prensip onu ayarlarım da elektronik den anlamıyorum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum benim yapmam gereken ilk nelerdir arkadaşlar pal balance ayarlarını yapabiliyorum mekanik akşamda elimden gelir beni dinlediğiniz için tesekkur ederim kafanızı şiirim galiba beni de ailenize eklermisiniz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hoşgeldiniz aramıza :)

Acemi çaylak gebzeden

Öncelikle hoşgeldin Gökhan , Mehmet abi zaten gerekli konu link başlıklarını paylaşmış, tabi bu model eski tip fb, yani öncelikle mekanik aksamı gözden ve bakımdan geçirmen lazım ayrı 600 küçük bir model değil tek başına uçuş yapmanı tavsiye etmem. Eğer durumlar müsaitse elektrikli model ile başlaman çok daha iyi olur. Ayrı biz sancaktepe team olarak ömerli taraflarında buluşmalar düzenliyoruz, sana 30 dakka falan, gelirsen elimizden gelen yardımı da yaparız tekrar hoşgeldin..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Acemi çaylak gebzeden

Teşekkür ederim fatih bey iyi bir bilgi sahibi olmadan tek başıma uçuş yapmam. illaki bilen arkadaşlarımla olmak isterim. Şartlar müsait olursa gelmeyi çok isterim çok oncelerden ilk başladığım zamanlarda bana tasfiyeler 450 sınıfı heliler stabil olması zor demişlerdi 550 600 sınıflar da öğrenilmesi daha kolay demişlerdi altyapı iyi olduktan sonra . Tesadüfen 600 serisi ile tekrardan. Başladım. Elimdeki jeli eski tip dediniz flb uçuşlarda daha stabil.deyilmidir? Yeni seriler göre zorlanitmiyim acaba.

Acemi çaylak gebzeden

Gökhan aramıza hoşgeldin. :saygilar:
Arkadaşlar yazılması gereken herşeyi yazmış. Mehmet beyin verdiği linklerdeki konuları mutlaka oku ve uygula.Helikopter hobisi , RC model dünyasının zirvesidir.Ne arabaya,benzer ne de drona.Kullandığımız ekipmanlar profesyonel ve teknolojik olsa da , yeterli değil, geliştirilmiş bir pilotaj ve el becerisi de hat safhadadır.Tabii ki , araştırma, okuma, ve bunları doğru uygulamakta , haliyle çok büyük bir emek ve sabır gerektirir.
Almış olduğun model , hem büyük bir sınıf hem de nitrolu bir model.Yani katetmen gereken zorlu bir yol ve sarfetmen gereken bir emek seni bekliyor.Bu öyle birşey ki , artık oynadığın sıradan bir oyuncakla değil,sürekli ilgilenmen gereken, etrafa ve kendine kolayca zarar verebilecek oldukça profesyonel bir modelin olduğunu anlamalı ve aldığın sorumluluğun gereklerini yerine getirebilmelisin.
Tek başına işin gerçekten zor , tavsiyem ilk buluşmaya katılıp, bu işi hakkıyla yapanlarla tanışıp , birebir destek almandır.Diğer takıldığın noktalar olursa , forumda mutlaka konusu vardır , ve yine takıldığın yer olursa bizler de buradan desteklerimizi esirgemeyiz.
Hadi bakalım , kolay gelsin. :saygilar: :RCKolik:

Acemi çaylak gebzeden

hakan bey çok teşekkür ederim. bu hoby nin. cok zor tecrübe istediğini bilinçindeyim elimden geldiğince araştırma .okuma. yapacağım takıldıgım .yerlerden sizlere danışacağım bir buluşma olduğunda,da gelmeyi cok istiyorum .nekadar okusam araştırsam. sizler gibi tecrübeli. abilerim yanında yüz yüze geldiğimizde. daha faydalı lacaktır.

Acemi çaylak gebzeden

Hoş geldiniz keyifli forumlar, gebzedeymişsiniz o halde size çokta uzak olmayan yerlerde buluşmalar yapan gruplarımız var, Fatih inde söylediği gibi biri İstanbul diğeri Kocaeli grubumuz istediğiniz zaman bizlere katılabilirsiniz elimizden gelen yardımı yaparız bizlerde şimdiden kolay gelsin :saygilar:

Acemi çaylak gebzeden

Teşekkürt ederim mustafa bey ilginize, buluşmalara gelmeyi can atıyorum .kendim yeni birşeyler öreneceğim için içim kıpır kıpır :agreed:

Acemi çaylak gebzeden

Aramıza Hoşgeldiniz Gökhan Bey.