Acemi olduğum için emin olamadım ve sipariş vermek için onaylarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler:)

Batuhan Yaralı

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese selamlar
Sakin uçuş istedeğim bir rc twin motor bir uçak topluyorum. 1.5kg(pil ile) olacak modelim için bu forumdan videolardan okuduğum metinlerden kaynaklanarak belirli bir konfigürasyon oluşturdum.Kendimden tam emin olamadığım için henüz ürünleri almadım.Bu yüzden bu başlığı açtım .Bu model için uygun olup olmadığını eksikleri görmemde yardımcı olursanız mutlu olurum.Bahsettiğim ürünler;
+emax RS2306 2400KV 6040BN tri blade ile verdiği max thrust 1263g max -> current 34.6A(×2)
+build power Skylinker BLHeli ESC
40A:
Sürekli/tepe akımı: 40A/55A
Pil bölümlerinin sayısı: 2-3 S LiPo
BEC çıkışı: doğrusal mod: 5 V, 3A
Güç kablosu: kırmızı-16AWG-100mm * 1; siyah-16AWG-100mm * 1
Çıkış hattı: mavi-16AWG-75mm * 3
Priz: T fişi (gereksinimlere göre özelleştirilebilir)
Çıkış fişi: 3.5 Mm bananer bağlayın (dişi)
(×2)
+35c 11.1v 5200 mah lion power lipo 403g
+Flysky ia10b receiver
+Flysky i6x kumanda
+Skyrc imax B6 mini 60W 6A lipo chager
+9g SG90 Tower pro servo (×4)
Tahmini uçuş süresi %70 throttle 7.8dk
(kumanda receiver şarj aleti alındı)

Herkese selamlar
Sakin uçuş istedeğim bir rc twin motor bir uçak topluyorum. 1.5kg(pil ile) olacak modelim için bu forumdan videolardan okuduğum metinlerden kaynaklanarak belirli bir konfigürasyon oluşturdum.Kendimden tam emin olamadığım için henüz ürünleri almadım.Bu yüzden bu başlığı açtım .Bu model için uygun olup olmadığını eksikleri görmemde yardımcı olursanız mutlu olurum.Bahsettiğim ürünler;
+emax RS2306 2400KV 6040BN tri blade ile verdiği max thrust 1263g max -> current 34.6A(×2)
+build power Skylinker BLHeli ESC
40A:
Sürekli/tepe akımı: 40A/55A
Pil bölümlerinin sayısı: 2-3 S LiPo
BEC çıkışı: doğrusal mod: 5 V, 3A
Güç kablosu: kırmızı-16AWG-100mm * 1; siyah-16AWG-100mm * 1
Çıkış hattı: mavi-16AWG-75mm * 3
Priz: T fişi (gereksinimlere göre özelleştirilebilir)
Çıkış fişi: 3.5 Mm bananer bağlayın (dişi)
(×2)
+35c 11.1v 5200 mah lion power lipo 403g
+Flysky ia10b receiver
+Flysky i6x kumanda
+Skyrc imax B6 mini 60W 6A lipo chager
+9g SG90 Tower pro servo (×4)
Tahmini uçuş süresi %70 throttle 7.8dk
(kumanda receiver şarj aleti alındı)

TIKLA:

TIKLA:

:undecided:

Flitetest Mini Guinea iyi bir çift motorlu model. Yapımı başlangıç düzeyinde. Sitede plan ve malzemeler var:

Flitetest Mini Guinea iyi bir çift motorlu model. Yapımı başlangıç düzeyinde. Sitede plan ve malzemeler var:

Forumdakiler daha önceden ilk uçuş için uygun bir model olmadığı hususunda uyarmıştı.Ancak çoktan modelin bir kısmını bitirmiştim.O kadar emek vermişken göklerde görmek istediğim için kırımı bike göze alarak tamamlamaya karar verdim.İşte yaşanacak bu kırımın teknik değil de pilotajdan olma ihtimalini arttırmak için sizlerden yardım almak istemiştim.Eğer bu model için bu seçimlerin uygungunluğunu söylerseniz çok mutlu olurum.Bu arada süzülme testini yaptım geçenlerde 780gr ağırlığındaki modelim o kadar kötü bir süzülüş sergilemedi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Batuhan, sanıyorum siz aynı konuyu daha önce de açmıştınız. Modelin şeklini veya planı görmeden bir öneride bulunmak olası değil. Modelin planı veya resmini yayınlarsanız iyi olur.
Çok heves edip bugün de boyamıştım.Esclerin motorların servoların yerlerini ayarlayıp.Hatta shgm istenilen plakayı bile vermiştim.

Şu abiyi bi seyredin belki biraz faydası olur .

Süzülme ile motorlu uçuş arasında fark olacağı için bir öneride bulunamam. Çünkü modelin aerodinamik yapısı çok iyi değil. İyi bir uçuş için aerodinamik yapı düzgün olmalı değil mi?

TIKLA:

TIKLA:
@Batuhan Yaralı lütfen bir konu açmışken o konudan devam edelim. Aynısını açıp forumu konu çöplüğü haline getirmeyelim.

Bu size ILK ve SON kez uyarımız olsun ki, ilave tedbir ve yaptırımlar almak zorunda kalmayalım :saygilar:

@Batuhan Yaralı lütfen bir konu açmışken o konudan devam edelim. Aynısını açıp forumu konu çöplüğü haline getirmeyelim.

Bu size ILK ve SON kez uyarımız olsun ki, ilave tedbir ve yaptırımlar almak zorunda kalmayalım :saygilar:
Dediğinizi anladım.Diğer konuyu şimdi silmeye çalışacağım

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Süzülme ile motorlu uçuş arasında fark olacağı için bir öneride bulunamam. Çünkü modelin aerodinamik yapısı çok iyi değil. İyi bir uçuş için aerodinamik yapı düzgün olmalı değil mi?
Kesinlikle.Eğer aerodinamiği iyileştirirsem bu model için yaptığım seçimler teorik olarak uyum sağlar mı?