"Adana Super Team ®" Buluşmaları

İlker Sönmez

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.drilkersonmez.com
İlgi Alanı
Heli
Selamlar arkadaşlar ,
Adanamızın güzide helikopter pilotlarının ve teknoloji harikası makinalarının buluşmalardaki görüntülerini buradan paylaşacağız.

Ekibimizi kısaca tanıtmak gerekirse :

Erhan Yılmaz : Namı diğer "goblin katili" aramızda en korkusuz olanıdır. En yüksek teknolojiyi kullanıyor , uydularla bağlantısı vardır. Bu kadar korkusuz olunca tabi en çok gelişenimiz o oldu
Mesut Sert : Namı diğer "on numara işçilik" gelişim aşamalarını hızla tırrmankta olan mesut arkadaşımız , en çok iyi lehim yapmakla övünür. İkon FBL sistemine geçince self level güveni ile pilotajında zıplama kaydetti.
Cengiz Hoca : Hocamın soyadını yazmadım zira kendisi harbiden üniversitede profesördür , belki istemez yazmamı diye düşündüm. Hocam 450 , 500 alignlar ile çok şahane sekizler çizer , şimdi Align 550 ve ikon aldı , yaz sonunda sahalara dönünce kendisinden bir atak bekliyoruz.
Fatih Avcı: Namı diğer "kılıbık" , evlendikten sonra helikopterlerini satıp hanımın dizinin dibinde oturuyor. Ara sıra gaza gelse de henüz bir hareket yok. Şaka bir yana evlilik masrafının yükü bitince aramıza dönmesini bekliyoruz.
İlker Sönmez: Namı diğer "Mr. Houston" . Milyon çeşit helikopter yapıp uçurmasına ve hemen hemen her teknik sorunu çözebilmesine rağmen bir türlü pilotajını ilerletmeye vakit bulamayan bendeniz.

Mevcut modellerimiz:
Goblin 700 Competition
Goblin 700 Classic
Align Trex 700 Pro DFC HV
Gaui X7
Align Trex 600 Pro DFC
Synergy E5
Align Trex 550 Pro DFC
Gaui X5
Align Trex 500
Align Trex 450

Bugünki 13.7.2014 tarihli buluşmamızda Erhan , Mesut ve ben vardık...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

abi maşallahınız var :) şu senin kuyruk ağırlıgı varya gözüme takılıyor onu bi efektif yapmak lazım :) formula tail case daha ağır olabilir mi ?

Valla doğrusun estetiği bozuyor , sarı kaplama aldım bi şekil yapacaz. Kuyruğa kutusuna gelince bu modele çok upgrade yapmayı düşünmüyorum. Zaten hali hazırda daha oturtmaya çalışıyoruz. Malum sıcaklarda çok fazla vakit geçiremiyoruz alanda , ancak 4-5 gibi gidebiliyoruz. Bugün kafaturunu falan ayarladık , kuyruk gainini ayarladık , governora biraz gain vermek gerekiyor gibi , 520 palleri takınca bayılıyor motor. Daha sonra FBL ince ayarlarına bakcaz.

Ekip şahaneymiş. :bravo:

Bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz İlker Hocam. :thumbup:

Adana ekibini takip etmek büyük bir keyif olacak bizler için. :RCKolik:

Hoşgeldin "Adana Super Team ®" :halay:

adana da daha başka uçan arkadaşlarımız var ama kemikleşmiş kadromuz budur. gine ilker abi fatihe jest geçmiş.

biz 4-5 kişi birbirimizle bütünleşmiş bu hobiye gönül vermiş insanlarız. uçmaya gideriz sohbetten modeller yatar öle yani. ve herkezin uzmanlığı biraz farklı olduğu için. bilgi paylaşımı fazla ve verimli oluyor(yani boş konuşan olmuyor). :laugh: her türlü bilgiye açığız. yeterki çok bilmişlik ve ön yargı olmasın. :)

bugün goblin 700 le 1650 rpm ile uçtum. çok hoş bir ve değişik uçuş oldu. sessiz bir heli ve pal sesleri sadece. ve uçuş süresi 5-6 dakikaya uzuyor. arkadaşlera tavsiye ederim. ama kuyruk gain ini baya arttırmak lazım oluyor bilginiz olsun.

YNT:) "Adana Super Team ®" Buluşmaları

Selamlar '' ADANA SUPER TEAM '' :)

Tanıtım'da yazılanlara bakılacak olursa gerçekten de süper bir takım oluşmuş, %p İlker hocam, hoşgeldiniz. :saygilar:

Erhan kardeşimizi de canı yürekten tebrik etmek isterim, en iyimiz diyorsunuz. %p

Gitmiş olduğunuz yer kelaynak meydanımı ? Keyifli ve kırımsız uçuşlar dilerim. :RCKolik:

YNT:) "Adana Super Team ®" Buluşmaları

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Selamlar '' ADANA SUPER TEAM '' :)

Tanıtım'da yazılanlara bakılacak olursa gerçekten de süper bir takım oluşmuş, %p İlker hocam, hoşgeldiniz. :saygilar:

Erhan kardeşimizi de canı yürekten tebrik etmek isterim, en iyimiz diyorsunuz. %p

Gitmiş olduğunuz yer kelaynak meydanımı ? Keyifli ve kırımsız uçuşlar dilerim. :RCKolik:

ilker hocam teveccühde bulunmuş. kendi çapımızda uçuyoruz. herkez in maşallahı var.

buluşma yerlerimiz arasında kelaynak da var. ve genellikle orda buluşuyoruz.

Veee sonunda beklenen Buluşma konumuz geldi :halay: Ilker hocam zaten bugün açmasa konuyu ben açacaktım :lol: :lollol:

Ekip şahane, allah nazardan saklasın. Erhan güzel bir tespiti olmuş, Ilker hocamın anladımların da bunu teyid ediyor : Ekipteki herkesin farklı özellikleri var ve bunlar çok güzel bir şekilde birbirini tamamlıyor :thumbup: Bir insan daha ne ister ki :)

Mesela bizim ekipte (Ekip dediğime bakmayın sadece ben ve Türker var :laugh:, eğer Kemerburgaz ekibinin ziyaretlerini saymazsak) cesaret eksikliği var. Ben temkinli, Türker benden de temkinli olunca, ekipte gözü kara birisine ihtiyaç duyuyoruz çoğu zaman :lollol: :lol:

Neyse çok uzaktım. Inşallah bu konu üzerinden Adana ekibin bizler de bir parçası olacağız bundan sonra :halay:

Videoları bekliyoruzzzzz :bravo: :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Veee sonunda beklenen Buluşma konumuz geldi :halay: Ilker hocam zaten bugün açmasa konuyu ben açacaktım :lol: :lollol:

Ekip şahane, allah nazardan saklasın. Erhan güzel bir tespiti olmuş, Ilker hocamın anladımların da bunu teyid ediyor : Ekipteki herkesin farklı özellikleri var ve bunlar çok güzel bir şekilde birbirini tamamlıyor :thumbup: Bir insan daha ne ister ki :)

Mesela bizim ekipte (Ekip dediğime bakmayın sadece ben ve Türker var :laugh:, eğer Kemerburgaz ekibinin ziyaretlerini saymazsak) cesaret eksikliği var. Ben temkinli, Türker benden de temkinli olunca, ekipte gözü kara birisine ihtiyaç duyuyoruz çoğu zaman :lollol: :lol:

Neyse çok uzaktım. Inşallah bu konu üzerinden Adana ekibin bizler de bir parçası olacağız bundan sonra :halay:

geçmişte yani bu 3d demiyelimde taklalara ilk başladığımda. biraz tehlikeli uçuyordum. ben uçtuğumda herkez traktör, araba ,kamyon ne varsa arkasından tezahurrat yapardı. ama çok şükür o tehlikeli uçuşları bıraktık.

geçen mesut bey le konuşurken dedim. keşke çok iyi bilen yeni biri aramıza gelse de bizi de alsa götürse.

Uçuş alanımızın havadan görüntüleri...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Geleneksel uçuş iftarına hazırlık

Ah eski goblinim ah (sarı kırmızı olan)

Yurdum insanı fantom görünce naapar ? :lol:

Cok güzel bir oyun alanınız varmış :RCKolik: Ankara bu konuda çok kısır, sadece araba için pistler mevcut

İlker Sönmez' Alıntı:
Uçuş alanımızın havadan görüntüleri...
...........
Geleneksel uçuş iftarına hazırlık
Uçuş alanı ve modeller tek kelime ile hariha :thumbup: Keşke bizlerinde böyle imkanları olsa %p

Bu arada mangal yapılırken ufaklıkla muhabbet eden sensin değil mi Ilker hocam ;)

İlker Sönmez' Alıntı:
Yurdum insanı fantom görünce naapar ? :lol:
Yurdum insanı her yerde yurdum insanı :lollol: :lol:

Alan süpermiş. :thumbup:

Bu arada Tarot Gimbal'ın performansını da çok beğendim, videolar çok güzel. :halay: