Aerofly Professional Deluxe Kumandası

Emre Fidanlı

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar, bu model ucak merakina yeni basladim.Hocamdan bu ucus simulatoru tavsiyesi aldim.Ama kumandalari cok pahali.200 TL verecek bir durumum yok.Bunun yerine 20 -30TL lik konsol kumandalari kullansak olmazmi? Sadecr ucak nasil kaldirilir nasil indirilir onu ogrenmek istiyorum

Bunun yerine 20 -30TL lik konsol kumandalari kullansak olmazmi? Sadece ucak nasil kaldirilir nasil indirilir onu ogrenmek istiyorum
Sadece dediğiniz şey zaten model uçak uçurmanın %50 diyelim. Burada esas olan gerçek kumanda stick hareketlerine alışmak. Bizce olmaz ama bir de hocanıza sorun, bakalım onun yorumu ne olacak.

Hobiye başlamak veya ucundan kenarından göz kırpmak bile iyi para olmuş :undecided:

Sadece dediğiniz şey zaten model uçak uçurmanın %50 diyelim. Burada esas olan gerçek kumanda stick hareketlerine alışmak. Bizce olmaz ama bir de hocanıza sorun, bakalım onun yorumu ne olacak.

Hocam, aldigin kol programa uygun olmayabilir dedi.O da daha once 200 TL vererek almis kumandayi.

Emre, playstation için satılan ucuz, usb bağlantısı bulunan kumandayla bazı simulator programları kullanılıyor. Simulator menüsünden joystick seçilecek. Ama hangi simulatorler çalışır bilmem.

Valla ben fikrimi söyledim ve hala tam olarak ne konusunda ısrar ettiğini anlamadım. Konu ile ilgili paylaşımlarımız da şunlar.

Levent'in dedigi gibi, Aldigim 30 TLlik kumanda ile program arasinda usb baglantisini saglamak istiyorum.Yani program o kumandayi okuyabilirmi.Neden insanlar 30 TL verip rahat rahat oynamak yerine.200 TL veriyor onu anlamiyorum

Emre, rc vericisi şeklinde satılan simulator kumandaları modelcinin elinin gerçek bir rc vericisine alışması için. Bundan başka üzerinde trim (ayar) butonları da var.

Playstation joystick'i bir simulatorde kısa bir süre ile kullanmıştım. Hangi programdı şimdi hatırlayamadım.

Emre, rc vericisi şeklinde satılan simulator kumandaları modelcinin elinin gerçek bir rc vericisine alışması için. Bundan başka üzerinde trim (ayar) butonları da var.

Playstation joystick'i bir simulatorde kısa bir süre ile kullanmıştım. Hangi programdı şimdi hatırlayamadım.

Teşekkur ederim.Hatirlarsaniz programin ismini buraya yazarmisiniz?

Emre, programın adını hatırlayamadım. Mehmet beyin yazdığı konu önemli. İleride model uçuracaksan bütçeyi zorlayıp bir rc cihazı alman iyi olur.

Emre, programın adını hatırlayamadım. Mehmet beyin yazdığı konu önemli. İleride model uçuracaksan bütçeyi zorlayıp bir rc cihazı alman iyi olur.
Abi şu konuda zaten alternatif tüm dünyada kullanılan çözümleri en net şekilde açıklama çalıştık. Ama arkadaş para akıtmak zorunda kalacağı hobinin henüz başında iken 30 TL - 200 TL kıyaslaması yapıyor.

Belki kendince haklı. Ama adı üstünde yaptığımız şeyin adı HOBI = Boş vakit + Boş nakit.

Zaten bu konuda daha fazla bir şey yazmayacağım. Arkadaşımız neyi istiyorsa onu denemekte serbest.

Bazen fazla iş güzarlık yapıp, aman yeni başlayan arkadaşlar hata yapmasınlar telaşına giriyoruz. Aslında bir kere söyle, kenara çekil. Sana ne, ne yaparsa yapsın demek lazım :)

Ben yine taranis reklamı yapacağım ama :)frsky bir kumanda hem simulatörde hemde gerçek modelde kullanabilirsin. İkinci defa masraf yapmazsın. Aerofly ve Phoenix de sorunsuz kullanabiliyorum.

Neden insanlar 30 TL verip rahat rahat oynamak yerine.200 TL veriyor onu anlamiyorum

Bu kadar adamın, bu hobiye yıllarını vermiş insanların ve üstelikte hepsinin aynı anda enayi olması epey düşük bir ihtimal gibi görünüyor öyle değil mi ? :lollol:

Acaba bu meret oyun değilde bir eğitim aracı olabilir mi gibi sorular geliyor olmalı akla... Zaten bu sebeple oyun değilde simulatör deniliyor ısrarla :rolleyes:

Bu aynı şuna benziyor; bir çizim programını mouse olmadan kullanabilir misin ? Elbette kullanırsın, çalışmasına mani bir durum yok. Klavyeden yön tuşlarıyla birşeyler yapılabilir. O zaman ne gerek var mouse almaya, klavye ile çizim yapalım diyebilir misin ? ;)

Senin USB joyistiğinde çalışır mı çalışır. Ama nidforsipid gibi bir oyun oynamış olursun sadece. Rc simulatör değildir zaman harcadığın şey ve tamamen faydasız bence.