AeroWorks Extra 260 Maiden

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
@Ömer Erkan abimizin yaklaşık 2 hafta önce maiden yaptığı AeroWorks Extra 260 modelini paylaşmayı unuttum :( Öncelikle geçikme için kendisinden özür dilerim.

Ama bunda kendisinin de payı büyük :D Çünkü modeli alıp, maiden yapması nerede ise 3 yıl sürdü :D

Neyse şaka bir yana modeli zamanında Pilot-Tr ilk festivalinde almıştık. Model elektrikli ve küçük bir model. Ama balsa olması nedeniyle köpük modellerden farklı olarak model oldukça kararlı ve güzel uçuyor :thumbup:

Sözü fazla uzatmadan görsellerimizi paylaşalım. @Ömer Erkan abi model yeniden hayırlı olsun :hoppa:Videoyu çeken @Murat Ülger kardeşimizi de ayrıca teşekkür ederiz :bravo:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar! Bu modeli Yozgat'taki ilk festivalde uçuşunu falan görüp çok beğenip, fiyatı da oldukça cazip gelince almıştım. Yalnızca kendime değil, 3 kişiye daha alıp getirmiştim. Ama üç yıl yatmasına rağmen, ilk toplayan yine ben oldum. Aslında bir kaç kez toplamaya niyetlenmiştim, lakin kanatları sökülüp takılabilir olmadığı için tekrar kutusuna koymuştum. Ama bu sene baktım, yat yat nereye kadar? Elde yeterli malzeme de var (motor 10 yıldan fazladır mayalanıyordu zaten :D ). Tekerleklere uygun pist de var. O zaman farz oldu.
Modelin uçuşu çok keyifli, ilk denemede sıkıntısız uçtu. Rüzgarı da karşıdan alınca, tüy gibi iniyor. Motor, dediğim gibi, 10 yıldan fazla bir süre önce aldığım MX400 1200 KV fırçasız. Pervane 10X45 SF. İlk denemeyi 3S 1600 MaH pil ile yaptım. Ancak, 3S fazla görünüyor, modelin karakterine göre gereksiz hızlı kalıyor. Kalkışta bile tam gaza gerek kalmıyor. 2S pil de yeterli hızı ve çekişi sağlıyor. Şimdi biraz daha hareketli hale getirmek için ince ayarlar üzerinde duracağım.

Not: İsmi lazım değil, Mehmet diye bir arkadaş da toplayacak ama, uçakçı diyecekler diye hala mayalandırıyor... ?

Not: İsmi lazım değil, Mehmet diye bir arkadaş da toplayacak ama, heliciliğe ... sürdürmemek için hala mayalandırıyor... ?
Zaten yakında dayanamayıp Barış kardeşime aldırdığım bu modelin aynısına el koyacağım galiba abi :D

@Ömer Erkan abimizin yaklaşık 2 hafta önce maiden yaptığı AeroWorks Extra 260 modelini paylaşmayı unuttum :( Öncelikle geçikme için kendisinden özür dilerim.

Ama bunda kendisinin de payı büyük :D Çünkü modeli alıp, maiden yapması nerede ise 3 yıl sürdü :D

Neyse şaka bir yana modeli zamanında Pilot-Tr ilk festivalinde almıştık. Model elektrikli ve küçük bir model. Ama balsa olması nedeniyle köpük modellerden farklı olarak model oldukça kararlı ve güzel uçuyor :thumbup:

Sözü fazla uzatmadan görsellerimizi paylaşalım. @Ömer Erkan abi model yeniden hayırlı olsun :hoppa:Videoyu çeken @Murat Ülger kardeşimizi de ayrıca teşekkür ederiz :bravo:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçak şahane uçuyor, hava da şahane! Tebrikler!
Ama en çok piste bayıldım! Neresi burası?

Teşekkürler Deniz bey! Ama piste çok da bayılmayın. Uzun ince bir yol aslında. Yani belediye yol tekniği ile pist yapınca biraz kenarları "düşük banket" şeklinde oldu. Pist dışına çıkışlarda sıkıntı oluyor, ama hiç yoktan iyi.