Aldığım görüntü çok kötü

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki ekipmanlara sahibim ve gözlük/monitörden ekteki gibi bir görüntü alıyorum. Aynı ekipmanlar ile internette gördüğüm görüntüler çok çok daha iyi. Sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir?

Ts832 + Rc832 alıcı verici
Sony superhad ccd 600tvl kamera
Quanum v2 fpv gözlük
Aomway antenler.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aldığım görüntü çok kötü

Bu tip durumlarda ilk akla gelen frekansların aynı olup olmadığıdır. Eğer aynıysa bağlantı hatası olabilir. Gözlük hiç kullanmadım ama belki onunda gelişmiş av ayarı falan vardır diye düşünüyorum.

Aldığım görüntü çok kötü

Kamera bozuk olmasın? :)

Aldığım görüntü çok kötü

Emre Kaman' Alıntı:
Kamera bozuk olmasın? :)

Kameranın lensini cıkarıp takmak zorunda falan kaldım. O arada lens kirlenmiş tozlanmış olabilir mi? O tarz bir soruna benziyor mu?

Aldığım görüntü çok kötü

Ugur Gokcek' Alıntı:
Kameranın lensini cıkarıp takmak zorunda falan kaldım. O arada lens kirlenmiş tozlanmış olabilir mi? O tarz bir soruna benziyor mu?

Ben pek anlamam, fikir olarak söyledim. Ancak sökme takma işleri sırasında bir konnektör tam oturmamış yada kablo zarar görmüş olabilir mi? Uygun bir cihaz varsa onu bağlayıp deneyin alıcı-vericiyi, en azından kamerayı elemiş oluruz duruma göre.

Aldığım görüntü çok kötü

Emre Kaman' Alıntı:
Ben pek anlamam, fikir olarak söyledim. Ancak sökme takma işleri sırasında bir konnektör tam oturmamış yada kablo zarar görmüş olabilir mi? Uygun bir cihaz varsa onu bağlayıp deneyin alıcı-vericiyi, en azından kamerayı elemiş oluruz duruma göre.

Baska kamera da yok deneyebilecek malesef. Neyse uğraşıcaz bakalım biraz teşekkürler :)

Aldığım görüntü çok kötü

servet karadan' Alıntı:
Bu tip durumlarda ilk akla gelen frekansların aynı olup olmadığıdır. Eğer aynıysa bağlantı hatası olabilir. Gözlük hiç kullanmadım ama belki onunda gelişmiş av ayarı falan vardır diye düşünüyorum.

Bunların hepsi doğru görünüyor aslında ama uğraşalım bakalım teşekkürler :)

Aldığım görüntü çok kötü

Ben böyle durumlarda kendimi kontrol için bi kaç farklı yöntem uygularım. Örneğin gözlük te bi sorun varmı diye öğrenmek için fpv receiveri lcd televizyonun av girişine bağlayabilirsiniz.