AliExpress satıcılarının müşteri memnuniyetine verdiği önem budur!

Nisan Metin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Çin'den çok uygun fiyata bulduğum 4200 mAH'lık Li-Po pili sipariş edeli 20 gün olmuştu. Bugün nihayet kargo elime geçti.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kargoyu açar açmaz bir not ile karşılaştım; Open the car get your product

Umarım hıyar değildir yolladıkları. Aman Allah'ım. Bana 5 liralık araba mı yollamışlar yoksa?

Neyse ki korktuğum başıma gelmemişti. Sanırım gümrükten geçişini kolaylaştırmak veya vergisini düşürmek adına uzaktan kumandalı ucuz bir arabanın içine saklamışlardı pili.

Tanıdık bir abim sürekli aksiyon kamerası ve pili satın alıp burada çevresine satıyor. Satıcıdan pili isterken gümrük sorunu çıkmaması için meşajlaşıyor ve genelde onların pilleri küçük olduğundan kumanda gibi küçük şeylerin içerisine koyarak yolluyorlar. Bence gayet mantıklı bir yöntem hem kabın içerisinde olduğundan pile zarar da gelmez taşınma esnasında.

Güzel taktik bulmuşlar . Aliexpressteki pil satıcıları kargo takip numarası vermiyorlar bildiğim kadarıyla . Yinedd 20 gündd teslim etmeleri çok iyi . Ptt kargo mu teslim etti pilinizi yoksa özel kargo mu ?

Benzer bir şekilde benim li-po pilde uygun büyüklükte çek -bırak oyuncak otobüsün içinde geldi. Paketi ilk açtığımda oyuncak otobüsü görünce şok oldum , içine dikkatlice bakınca pili ancak görebilmiştim :)))

• Beğen
Tepkiler: Nisan Metin
İşe bak ya , şaka gibi , sanki kanun dışı yasaklı bir ürün gibi insanlar soruna çare arıyor... :eek:
Ne yapsak ki , acaba şöyle ikinci el eski bir uçak alıp pil taşımacılığına mı başlasak , valla parayı kırarız gibime geliyor, Mehmeet ! , abi Miami'deki yazlığı satışa çıkaralım, yeni bir sektör buldum ,10 tane yazlık alırız :lol:

Güzel taktik bulmuşlar . Aliexpressteki pil satıcıları kargo takip numarası vermiyorlar bildiğim kadarıyla . Yinedd 20 gündd teslim etmeleri çok iyi . Ptt kargo mu teslim etti pilinizi yoksa özel kargo mu ?
AliExpress ürünleri her zaman PTT kargo tarafından getiriliyor. Ürün ucuz ise kayıtlı gelmiyor. Yani PTT kargo kapının önüne bırakıp gidiyor. Ama pahalı ürünler kayıtlı yani takip numarasıyla yollanıyor. Bu tür ürünleri ise PTT kargo size imza karşılığında teslim ediyor.

Ne yapsak ki , acaba şöyle ikinci el eski bir uçak alıp pil taşımacılığına mı başlasak , valla parayı kırarız gibime geliyor, Mehmeet ! , abi Miami'deki yazlığı satışa çıkaralım, yeni bir sektör buldum ,10 tane yazlık alırız :lol:
Olabilir kardeşim, hemen değerlendirmeye alalım :laugh: :lollol::lol:

• Haha
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Yurtdışı alımı yapmayalı yıllar var ne durum şimdi kaç paradan sonra vergi alınıyor?
Oran kaç deklarasyonu düşük göstermek işe yarıyor mu

• Beğen
Tepkiler: Nisan Metin
Yurtdışı alımı yapmayalı yıllar var ne durum şimdi kaç paradan sonra vergi alınıyor?
Oran kaç deklarasyonu düşük göstermek işe yarıyor mu
O kadar sık değişiyor ki, artık ben bile takip edemiyorum İskender :) Çin harici lokasyonlarda ki burada esas olan İngiltere, faturada düşük gösterme hala sorunsuz çalışıyor. Ama olay Çin olunca paket büyüklüğü ve şans etkeni devreye giriyor diye algılıyorum.