Aliexpress'den Ürün Alırken........ - SILINECEK

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Doğan Kayadelen

Yeni Uye
Web sitesi
dogankayadelen.com.tr
İlgi Alanı
Multikopter
Evet rckolik üyeleri Aliexpress 'den alışveriş yapanlar artık Türkiye gümrüğünde ürünlere gümrük ücreti ödemeyecek. Ürün alımı sırasında bu vergi otomatik alınacak.
Biz rc cilerin sıklıkla kullandığı Aliexpress yeni sistemini hayata geçirdi. Sizde durumlar nasıl vergi yüksek mi az mı?

Detaylar haberimizde:

Kaynak: ...................................

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlgi Alanı
Heli
Sayfayı inceledim ama aklıma birşey takıldı. Ben 29 ağustosta sipariş verdim eylül 12 gibi kargolandı kargom aliexpres standart shipping ama ücretsizdi ben şimdi yinede vergi ödeyecekmiyim?

Özgür Öztürk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herhalde bi çeşit şaka bu . Tamamiyle varsayım üzerine yazılmış bir yazı . Bunu garanti eden ne bir sözleşme maddesi nede direk garanti eden bir gümrük sigorta şartı var ortada . Eğer bu durum var olan mevzuatta kullanılabiliyor olsaydı bunu aliexpress satış sözleşmesine koymak zorundaydı veya seçenek olarak gümrük sigortalı kargolama yöntemi olarak listeye eklemeliydi . Tıpkı banggood un yaptığı gibi .

Haberi defalarca okudum ama pek bir şey anlayamadım. Gizli ve özel bağlantılara neden gerek duyuluyor ki? Yani AliExpress gümrük bedeli için kargo bedelinden faydalandığını neden saklıyor? Açıklasa müşteri içine sindirerek o kargo bedelini ödemez mi? Peki bu yeni, ücretli kargo bedelleri ile ürünlerin fiyatları arasında bir orantı var mı? Yani kargo bedeli, ürünün bedelinin yüzde yirmisi midir?

Sayfayı inceledim ama aklıma birşey takıldı. Ben 29 ağustosta sipariş verdim eylül 12 gibi kargolandı kargom aliexpres standart shipping ama ücretsizdi ben şimdi yinede vergi ödeyecekmiyim?
Siparişin tutarı ne kadardı, özel değilse?

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Herhalde bi çeşit şaka bu . Tamamiyle varsayım üzerine yazılmış bir yazı . Bunu garanti eden ne bir sözleşme maddesi nede direk garanti eden bir gümrük sigorta şartı var ortada .
Aynen öyle Özgür hocam. @Doğan Kayadelen yönlendirdiği blog zaten kendisine ait bir blog. Orada şunu belirtmişler zate :

Değerli ..... takipçileri bu haberimiz daha resmi olarak açıklanmamış bir haber olup Türkiye de ilk olarak biz yayınlıyoruz. Bu haberi biz kendi özel ve gizli bağlantılarımız sayesinde ulaştık. Yakın bir zamanda bu haberin doğruluğunu Aliexpress ve birçok teknoloji blogu paylaşacaktır

Kısaca reklam kokan ve amaç ziyaretci sayısını arttırmak olan bir yazı.

Bu nedenle konu başlığı ve verilen LINKLER kaldırılmıştır. Ayrıca @Doğan Kayadelen arkadaşın imzasında bulunan linkler de kaldırılmıştır.

Bu tür doğru olmayan haberlerin paylaşılması ile ilgili ILK ve SON uyarımız olsun...

gunhantekin

Yeni Uye
Aynen öyle Özgür hocam. @Doğan Kayadelen yönlendirdiği blog zaten kendisine ait bir blog. Orada şunu belirtmişler zate :

Değerli ..... takipçileri bu haberimiz daha resmi olarak açıklanmamış bir haber olup Türkiye de ilk olarak biz yayınlıyoruz. Bu haberi biz kendi özel ve gizli bağlantılarımız sayesinde ulaştık. Yakın bir zamanda bu haberin doğruluğunu Aliexpress ve birçok teknoloji blogu paylaşacaktır

Kısaca reklam kokan ve amaç ziyaretci sayısını arttırmak olan bir yazı.

Bu nedenle konu başlığı ve verilen LINKLER kaldırılmıştır. Ayrıca @Doğan Kayadelen arkadaşın imzasında bulunan linkler de kaldırılmıştır.

Bu tür doğru olmayan haberlerin paylaşılması ile ilgili ILK ve SON uyarımız olsun...

Yeni üye. Gelip direkt bu konuyu açmış. Ha yazdığı haberin bir doğruluğu olsa yine anlayacağım. Ama söylediğiniz gibi sırf kendi sitesine trafik almak için oluşturulmuş bir kurgu. Neyse, bir şeyler söylemek için cevap yazdım ama ağır kaçacak, gereken yapılmış zaten uzatmayayım ben de :)

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Bana çok gizli bi bilgi ulaştı. Benim kayınçonun arkadaşının amcaoğlu söylemiş. Ona da bacanağının teyze kızı anlatmış. Gerçekten de AliExpress böyle bir şey yapıyo ama daha detaylı bilgi veremem. IBAN TR01 2345 6789 1234 0987 8765 6543 3214 8765 0987 23 buraya 10 dolar gönderene sessizce fısıldıycam...

Deniz Kayra

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu aliexpress işi gerçek sanırım. Son 1 haftadır bir gariplik vardı, sepete eklediğim birçok şey artık Türkiye'ye gönderilmiyor diyordu ve gönderilenler de fahiş kargo ücretleri görünüyordu.
Bugün ekşisözlük'te şöyle bir entry gördüm.

"Türkçe kısa ve öz meali, ekim 2020’den sonra gümrük vergisi alışveriş sırasında ddp denilen bir sözleşmeye göre kredi kartı tarafından tahsis edilecek online olarak. Yani sanırım kapıda vergi ödeme işine son veriyorlar."

Önümüzdeki ay netleşir.