Alıgn 3gx swashplate merkezlemiyor

HANİFİ ÇANKIR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar, forumdaki 3gx ile ilgili hemen her konuyu takip edip okudum fakat bi çözüm bulamadım sormak istedim. Alıgn 3gx i ilk defa kullanıyorum tüm ayarlarına %100 olmasada hakim oldum bütün ayarlarını yaptım fakat gyroda en ufak bi titreşim olduğunda toparlama işini titreşim kesene kadar yapmıyor. sıfır titreşim olması gerekiyor ki bununda imkanı yok. Videoda fazla sallıyorum ama gyroya hafifçe dokunmak bile yetiyor kitlenmesi için. Gyro V3.0 dı ben V3.1 yaptım yine olmadı bir çok yol denedim sonuç yine aynı. Üstadlarım çoğu kimse gibi 3gx den umudumu kesmelimiyim yoksa kurtuluşu mümkün müdür? teşekkür ederim :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Haha
Tepkiler: Taha KOÇAK
Bunu nasıl farkettiniz merak ettim doğrusu :D ama pek normal değil. Ve bu durum bildiğim kadarıyla ayarlarla çözülecek bir durum değil. Ve bu ünite kesinlikle satılmaz, satılmamalı. Çünkü ömrünü doldurmuş!!! Kbar tarzı bir ünite satın almanız gerekiyor.

Bunu nasıl farkettiniz merak ettim doğrusu :D ama pek normal değil. Ve bu durum bildiğim kadarıyla ayarlarla çözülecek bir durum değil. Ve bu ünite kesinlikle satılmaz, satılmamalı. Çünkü ömrünü doldurmuş!!! Kbar tarzı bir ünite satın almanız gerekiyor.
Sorun kalkış öncesi throttle la beraber cylic verdiğimde swashplate in hareket ettiği yönde kaldığını görmemle başladı. Ki zaten farketmesem bile bu şekilde kalkması olası bile değil. Kalkmadan titremeye başlar. Flybarı sökülmüş bi helikopter gibi kararsızlaşır. Önce titreşimden olduğunu çözemedim voltajdan şüphelendim ayrı ayrı besledim devam etti. Farklı kumanda ve alıcıyla denedim olmadı farklı esc yle besledim olmadı. Motorun manyetik alanından şüphelendim o sırada gyroyu motorun hemen yanına kadar getirip tepkisini gözlemlerken. Frame e temas etmediği anda normale döndüğünü gördüm. Sorun titreşim kaynaklı. Çift taraflı bantları artdırım altına çelik plaka yerleştirdim normal şartlarda yetiyor olması lazım ama gyro o kadar hassas ki sıfır titreşim istiyor. Ayrıca elbette bu şekilde satılacak bir ürün olamaz ?

Hanifi neden titreştiriyorsun anlamadım :D
Eline al , öne arkaya , sağa ve sola yavaşça eğerek denesene bi.
Bir de , o swashplate kalkış yapana kadar öyle pozisyonda kalması normal diye biliyorum ben , yine eski kullanıcılar daha iyi bilir de , sanki ünite bana normal gibi geldi.:saygilar:
Olumsuz yorumları da olsa , 3gx dünyada en çok kullanılan ünite idi bir zamanlar , elektronik malzeme , zamanla ne yapacağı da belli olmaz ama , bence çöp olmuş demek , kullanıcılarından da yorum gelmeden erken bir karar olur.:saygilar:

Hanifi neden titreştiriyorsun anlamadım :D
Eline al , öne arkaya , sağa ve sola yavaşça eğerek denesene bi.
Bir de , o swashplate kalkış yapana kadar öyle pozisyonda kalması normal diye biliyorum ben , yine eski kullanıcılar daha iyi bilir de , sanki ünite bana normal gibi geldi.:saygilar:
Olumsuz yorumları da olsa , 3gx dünyada en çok kullanılan ünite idi bir zamanlar , elektronik malzeme , zamanla ne yapacağı da belli olmaz ama , bence çöp olmuş demek , kullanıcılarından da yorum gelmeden erken bir karar olur.:saygilar:
Hakan abi, bir nevi uçuş simülasyonu gibi düşünebiliriz. Hafif bi titreşimde gyro yapması gerekeni yapmıyor. 3gx in vibrasyona karşı aşırı duyarlılığı aşikar bi durum kullanıcılarda bundan kaynaklı sorunlar yaşamış ve gyro pad ini değiştirip artırarak bir şekilde üstesinden gelmişler. Helikopter çalışırken ve paller dönerkende aynı vibrasyon mevcut ve aynı durum söz konusu. Diğer yönden gyronun çalışmasında ve tepkilerinde hiçbir problem yok?

Normal fonksiyonlarını yapıyorsa, aşırı hassasiyeti biraz sağırlaştır.Bunu uçmadan bilemezsin ama, az sabret , üstadlardan mutlaka kullanan birisi elbet yardımcı olacaktır.
Bir de özellikle şu konuda bir ricam olacak, oldu da bozuk çıktı , asla ama asla satayım da kurtulayım gibi bir mantık yürütme, at çöpe gitsin , çünkü bu hobiyi yapan bir elin parmak sayısı kadar insan kaldı , hem etik olmaz, hem kişinin kendi vicdanında rencide edici , öz kimliğine olan saygısını yitirecek bir hareket olur.Hem inan bundan daha kârlı çıkan bir insan evlâdı çıkmadı.:saygilar:

Son düzenleme:
Normal fonksiyonlarını yapıyorsa, aşırı hassasiyeti biraz sağırlaştır.Bunu uçmadan bilemezsin ama, az sabret , üstadlardan mutlaka kullanan birisi elbet yardımcı olacaktır.
Abi gain değerlerini sıfıra düşürdüm en sağır durumda bile aynı. Ama bu şekilde uçacağını düşünmüyorum bakalım illaki kullanan abilerim yardımcı olur ?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Hanifi gyro dediğin şey zaten eksenel hareketi algılamaya yarayan bir cihaz değil mi ? Modeli salladığında tepki vermesi kadar doğal ne olabilir.

Bence görevini yapmaya çalışıyor ama içerisindeki yazılım uçmuyor olduğunu ve dışarından dürtüklendiğini anlayamadığından saçmalıyor olabilir mi mesela. :laugh: Eğer modeli böyle yerde sallarsan her türlü anlamsız hareketi görebilirsin diye düşünüyorum. Bu ünitenin bozuk olduğu anlamına gelmez.

Bence ünitede bir problem yok. Senin yerinde olsam ayarlarını default'a çekip bir şans verirdim.

Hanifi gyro dediğin şey zaten eksenel hareketi algılamaya yarayan bir cihaz değil mi ? Modeli salladığında tepki vermesi kadar doğal ne olabilir.

Bence görevini yapmaya çalışıyor ama içerisindeki yazılım uçmuyor olduğunu ve dışarından dürtüklendiğini anlayamadığından saçmalıyor olabilir mi mesela. :laugh: Eğer modeli böyle yerde sallarsan her türlü anlamsız hareketi görebilirsin diye düşünüyorum. Bu ünitenin bozuk olduğu anlamına gelmez.

Bence ünitede bir problem yok. Senin yerinde olsam ayarlarını default'a çekip bir şans verirdim.
Evet abi gyro konusunda haklısın. Olay verdiği tepkinin yanlış olduğunu göstermek. Hazır ayarlarımla hover denemesi yapıp video çekicem. Ondan sonra tekrar dediğini yapıcam abi

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp