Align 450 Pro DFC Model için Dayanıklı ve Uygun Servo Seçimi

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar artık modelimde aling 415 dijital servo kullanmak istemiyorum.

Malum dfc olduğu icin en ufak kırımda servolar hasar görüyor en azından daha sağlam ve kırımlarda kolay kolay bozulmayacak servoya ihtiyacım var.

Aklımda Hitech ,Savöx , RJX servolar var. Özellikle Hitech düşünüyorum. Daha önce bu uygulamayı yapanlar ya da bilgi verebileceklerden yardım bekliyorum.

450 dfc 3d uçuşlara yetecek hitech servo hangisi olur, koduyla varsa link ile verirseniz çok sevinirim. kırımsız uçuşlar dostlar

aling 450 pro dfc 3gx için servo seçimi

Muammer Bey eğer Hitec düşünüyorsanız. Hitec HS-5065MG sizin için iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

Bu servonun sağlamlığıyla alakalı birçok olumlu yorum var, hızı kağıt üzerinde Aling'dan yavaş görünüyor bu bir eksi değerlendirme olabilir. Şahsen deneme şansım olmadı fakat yurt dışı forumlardan takip edebildiğim kadarıyla eğer tercih Hitec olacaksa bu servo birinci sırada geliyor.

Hitec HS-5065MG Digital Micro BB MG Universal Servo

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Align 450 Pro DFC Model Için Dayanıklı Ve Uygun Servo Seçimi

Muammer Bey, en son yanlış hatırlamıyorsam aşağıdaki ekonomik servoları kullanıyor ve Align daha dayanıklı olduğunu söylemiştin. Bunlarda sonradan bir sıkıntı mı yaşadın da yeni servo arayışına girdin, merak ettiğim için öncelikle bunu bir sorayım dedim.

Turnigy MG90S Metal Gear Servo 1.8kg / 13.4g / 0.10sec

Gelelim diğer konuya. Eğer takip ettiysen sorduğun RJX servolar ile ilgili olarak forumda şöyle paylaşımlar oldu. Isterseniz öncelikle onlara bir göz at derim.

Her ne kadar RJX ile ilgili farklı görüşler paylaşılmış olsa da, 450 sınıfı model olması ve bu konudaki tüm dünyanın em fikir olarak en iyi 450 sınıfı servosu MKS'dir dedikleri için, MKS birebir kopyası ama çok daha ekonomik olan RJX servoları Türker kardeşim toplamaya karar verdiği GAUI X3 denemeye karar verdik.

Servoları önümüzdeki hafta sipariş edeceğiz. Gerçi maiden ve testleri yine nereden bakarsan bak 1-2 ayı bulur ama acelem yok dersen, istersen sonucu bekleyebilirsin.

NOT: Konuyu INDEKS sayfasına ilave edeceğim için, Konu başlığını değiştirdim :)

mehmet bey turnigy değilde corona servo vardı heliyi aldıgım arkadaş heliyle beraber vermişti evet 415 ten çok daha sağlam ama iç bölümu yani dişli ve devresi fakat kötü tarafı heliye monte olalan vidaları tutan plastik ayklar 3 servodada kırılmış eğerki coronalari Aling415 lerin kasasına uydura bilseydim sağlam bir servo ortaya çıkacaktı. gaui 3 için sipariş vereceğiniz rjx ler 450 boyutu heliye uygunmudur onunda linki varsa onada bakmak isterim . rjx servoyu burda iskender arkadaşım trex 500 de kullanıyor devamlı kumandanın stickine parmak vurup servolardaki hızı gösterip bizide imrendiriyor doğrusu :) .
Bilgi için teşekkürler mehmet bey :RCKolik: :saygilar:

Muammer Akbulut' Alıntı:
mehmet bey turnigy değilde corona servo vardı heliyi aldıgım arkadaş heliyle beraber vermişti evet 415 ten çok daha sağlam ama iç bölümu yani dişli ve devresi fakat kötü tarafı heliye monte olalan vidaları tutan plastik ayklar 3 servodada kırılmış eğerki coronalari Aling415 lerin kasasına uydura bilseydim sağlam bir servo ortaya çıkacaktı. gaui 3 için sipariş vereceğiniz rjx ler 450 boyutu heliye uygunmudur onunda linki varsa onada bakmak isterim . rjx servoyu burda iskender arkadaşım trex 500 de kullanıyor devamlı kumandanın stickine parmak vurup servolardaki hızı gösterip bizide imrendiriyor doğrusu :) .
Bilgi için teşekkürler mehmet bey :RCKolik: :saygilar:
Evet benzer sorunu bir kere ben de yaşamıştım. Nedense bu tür servoların bu kısmını sert plastikten kapıyorlar ve en küçük fazla sıkmaya gelmiyor ne yazık ki :-\

RJX'nin linkini aslında yukarıdaki konuda paylaşmıştık ama buraya da ilave edelim ;) Bu arada birebir boyut olarak 450 için kontrol etmedim ama micro servo olduğu için sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum. Yine de almadan önce ölçülerine bakmakta fayda var ;)

RJX MICRO SERVO

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fiyat olarak yüksek ne yazık ki :embarras: Ama standard servo boyutlarını kullanan arkadaşlarımızın söylediğine göre dişlileri oldukça dayanıklı. Ayrıca her zaman dişli setini ayrıca sipariş edebiliyoruz. Eğer micro boylarında da benzer başarı var ise, belki başlangıçta yüksek bir fiyat ödeyeceğiz ama toplam işletme maliyeti çok daha uygun olacak diye düşünüyorum. Bakalım test edip, göreceğiz inşallah :)

Ynt: Align 450 Pro DFC Model için Dayanıklı ve Uygun Servo Seçimi

Kds N290 öneririm 8$ civarinda daha iyi servo bulamazsınız.
Hem dijital hem metal gear hemde hızlı servo dur.
Ben burdan almıştım en ucuz sitedir

http://www.myrcmart.com/kds20044-n290-metal-gear-digital-servo-suitable-for-tail-servo-p-3489.html

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

birde şunu soracağım bu yıl yurt dışından 7 adet alış veriş yaptım tmart ve banggoodan sipariş verdiğim v977 ve yedekleri hala gelmedi acaba yıllık 5 alış veriş limitini doldurdumda türkiyeyemi alınmıyorlar böyle bir şey geldi aklıma çünkü 41 gün oldu hala ses yok bunu yaşayan olmuşmudur. iskender servo fena durmuyor ama 8 dolar fiyatı korkutuyor coronalarda aynı fiyattı iki kırımda vida bağlantı ayakları koptu içi ve dişliler sağlam ama :)

Ynt: Align 450 Pro DFC Model için Dayanıklı ve Uygun Servo Seçimi

valla 5 adet alisveris kismi hikaye , bi arkadasim parca parca biseyler aliyor bu yil en az 30 siparis verdi hepsi catir catir geldi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mesut içime su serptin ama kendi adına alıyor değilmi başka isim değiştirmeden

benim aynı anda 3 kargom geldi abi hepsi benim adıma :)

inşallah kargolarda sorun çıkmaz
gelelim konuya
3 adet rjx hız ve torg olarak hepsinden güçlü 120$
4 adet hitech hs 5065mg hızve tork rjx ten düşük 120$ civarında
10 adet :) kds n290 dijital servo doğal olarak hepsindan azda olsa hız ve tork düşük 80 $ fakat forumdada kullanan arkadaşlae kırımlardan sağlam çıktıklarını memnun kaldıklarını söylüyorlar
bilsemki hiç bozulmayacaklar rjx leri alırım 20$ civarında olsaydı 5 adet hitech alırdım . ama kds fiyat ve performans yeterliliği ile ağır basıyor en azından servo yedek korkum ve bekleme sıkıntım olmaz uzun süre 10 servo 80 $

Muammer bey sipariş verdiniz mi bilmiyorum ama nerdeyse 1 seneden beri kullandığım emax servolar var hiç abartmıyorum 450 sport modelim le 10 kere kırım yaşamışımdır ama servolar bana mısın demiyorum ben servoları aldığım zaman 4 lü set olarak 16 dolara mı ne almıştım

sipariş geçmediyseniz bi göz atmanızı tavsiye ederim

Benim kullandıklarım bu

ama şuanda ben de almaya niyetlendiğim yeni servosu

bu servoyu tavsiye ediyorum

mustafa temuralay' Alıntı:
Muammer bey sipariş verdiniz mi bilmiyorum ama nerdeyse 1 seneden beri kullandığım emax servolar var hiç abartmıyorum 450 sport modelim le 10 kere kırım yaşamışımdır ama servolar bana mısın demiyorum ben servoları aldığım zaman 4 lü set olarak 16 dolara mı ne almıştım
.....
Mustafa Bey, paylaşım için teşekkürler ama küçük bir hatırlatma yapmış olayım. Sizin kullandığımız model Flybarlı, Muammer Beyin ki ise FBL. Bilindiği üzere FBL sistemlerinde çarpma sonrası servolara çok daha büyük bir güç uygulanıyor. Bu da servolarda hasar ihtimalini Flybarlı sistemlere göre daha fazla olmasına neden oluyor.

arkadaşlar kds n290 satış linkinde daha hızlı ve torklu başka bir servo daha var ve 7 dolar

kds n290 alacaaktım fakat bunun hızı aling415 ile aynı seviyelerde ve tork daha yüksek
şimdi ne etsem kds n290 mı yoksa rcx mg9025 mi 10 adet alacağım ama hangisinden alsam :rolleyes:

rcx mg 9025 özellikleri 7 $

Specification

Model: RCX MG9025 (Digital Version)
Dimension: 22*12*29mm
Torque: 2.5kg-cm @ 6V, 2.2kg-cm @ 4.8V
Speed: 0.09sec / 60 @ 6V, 0.10sec / 60 @ 4.8V
Weight: 15g
Cable Length: 180mm(JR)
Bearing: Top Ball Bearing

kds n290 özellikleri 8 $

Specification

Output torque:1.8kg.cm(4.8V) 2.2kg.cm(6.0V)
Speed: 0.14sec/60(4.8V) 0.12sec/60(6.0V)
Rating voltage: DC 4.8-6V
Working current: 180mA(4.8V)
Operating temperature: -20C--+60C
Dimension: 24 x 12 x 24mm
Weight: 11.2g

kds n290 için olumlu yorumlar var ama rcx hakkında pek bilgim yok birini tercih edeceğim