ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
İyi geceler arkadaşlar bugün işlerin yoğunluğundan konuyu açmaya fırsatım olmadı, her ne kadar baba bir model olmasa da (büyüklük bakımından) en azından merak edenler için bir fikir sahibi olmalarını sağlayabilir diye haber vermek istedim.

Bir önceki mesajımda okuduğunuz gibi dsm2 uyumlu satalite arıyordum, inşallah perşembe günü 5s hobiden temin edebilirim. Gereksinimi de malum bu küçük kuş spectrum kumandalar da uydu olmadan çalışmam demesi.

Daha önceki yazılarımdan bilen arkadaşlar vardır bir 130x kaybettim, mcpx-bl elimde kaldı (ana kartını yaktım) ve bundan sonra blade in mikro serilerine karşı iyice antipatik oldum. Helilerin suçu ne diyebilirsiniz benim zayi olanlar da tamamı benden kaynaklı kusurlar olsa da soğumamın başka bir nedeni de parça fiyatlarının çok yüksek olması neredeyse bir 450 ile aynı paralarda yedek parçaları var. Özellikle 130x i upgrade etmeye başlasak rahat bir 500 parası çıkıyor desek yalan olmaz.

Trex 150 tercih etmemin ilk nedeni de parça fiyatları inanılmaz ucuz, dayanıklılığı konusunda dfc olmasından dolayı servoları riskli dursa da dişlileri 5 dolar kendisi 10 dolar gibi ücretlere servosu bulunmaktadır. Üzerinde ki servolar gerçek servo, motorları outrunner dır.

İlk çıkan sürüm Trex 150 DFC olarak lanse edilmişti, bu ay Align her modelinde ki super combo ibaresini bu ürününe de koymakda gecikmedi ve Trex 150 DFC SUPER COMBO olarak çıkardı, farklılıklarına gelirsek :

- En belirgin özelliği şık bir taşıma çantası ile geliyor,
- Üzerinde fabrikasyon metal swahplate geliyor, yurt dışı forumlar da özellikle metali ile değiştirin yorumları oldukça fazlaydı Align bunu fark etmiş olucak,daha sağlam yeni bir frame yapısı var
- Kuyruk pervanesi ilk sürümden daha büyük.
- Ayrıca opsiyonel olarak satılan şarj aleti ve ekstradan bir pil de kutuya ekleyip Align alyen seti de kutumuzda ücrete dahil..

Siparişi helipross da dün stoklara tekrar girmesi ile tüm yedekleri ile hemen geçtim, inşallah sağ salim gelince bir unboxing videosunu da ihmal etmiyecem.

SATIŞ LINKI: T-REX 150 DFC Super Combo RH15E03XW- $ 217

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

YENİ KARTAL ALİGN TREX-150 DFC SUPER COMBO

Benim hazırladığım KUTU Inceleme Videomuz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay demek sonunda aldın Kadir :thumbup: Son dakikada sizi mCPx BL döndürmüş olsak da :laugh: aklınızda hep bu model vardı ;)

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun :thumbup: Geldiğinde önce şöyle güzel bir unboxing videosu, sonra da ürün hakkında yorumlarınız bekliyoruz %p
Zira hem 130, hem mCPx hem de bunu kullanan ender kullanıcılardansınız. Sizin yorumlarınız bizim ön yargı ile baktığımız bu modele karşı ısınmamızı sağlayabilir :)

Forumumuzdaki çeşitlilik sadece büyük modeller için değil mikrolar için de artıyor. Bundan daha büyük bir keyif olabilir mi :RCKolik:

NOT: 1.mesaja video ve resimler ilave edilmiştir ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay demek sonunda aldın Kadir :thumbup: Son dakikada sizi mCPx BL döndürmüş olsak da :laugh: aklınızda hep bu model vardı ;)

Mcpx BL i iyi fiyata yakalamaştık kaçırmak istemedim :) aslında yeni bir ünite ile hemen ayağa kalkabilir, bu yıl sonunda ünite fiyatı 40 dolara inerse yedek bir mikro ve kobay olarak halen kullanma fikrim duruyor Mehmet Abi.
........
Teşekkürler, aslında adım kabiliyetsize çıktı :) bir mikro ya benim kadar zarar veren Türkiye ' de yoktur sanırım, geçen sizinle konuştuğumuz gibi 550 alıp da hobiyi bırakma durumuna gelme olasılığı yüzünden buna yöneldim ve hemen her yerde uçabilen bir şeyin elimin altında olması görüşündeyim.

kadir kocaman' Alıntı:
Teşekkürler, aslında adım kabiliyetsize çıktı :) bir mikro ya benim kadar zarar veren Türkiye ' de yoktur sanırım, geçen sizinle konuştuğumuz gibi 550 alıp da hobiyi bırakma durumuna gelme olasılığı yüzünden buna yöneldim ve hemen her yerde uçabilen bir şeyin elimin altında olması görüşündeyim.
Sizde terslikler biraz üst üste geldi de ondan :-\ Yoksa mesela Türker ve ben mCPx BL ile nerede ise 6 aydır uçuyoruz. Onlarca kez düştük. Değiştirdiğimiz yedekler taş çaklasın $50 geçmemiştir. O da kuyruk motoru probleminden dolayı (Motor sadece $20) Ama çok şükür küçük bir upgrade parçası sonrasında ona da çözüm bulduk :yuppi:

Ama micro konusunda kesinlikle size katılıyorum Kadir Bey :thumbup: Imkanlar dahilinde helici olan tüm modelciler de mutlaka Brushless bir mikro olması gerekiyor.

Mesela bugün arka bahçeye 3 defa giderek 15 yakın uçuş yaptım :) Sahaya gitme derdi olmadan hemen evin önünde, ya da parkta uçabilecek bir model büyük bir lüks ;) Mesela uçakcıların böyle bir lüksü yok :laugh: :laugh:

Ynt: ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Hayırlı olsun,keyifle uçurun.

Hayırlı uğurlu olsun Kadir Bey. :) Rckolik olmanın yanında aynı zamanda bir Mikrokolik :laugh: de olarak konuyu merakla takip edeceğim. :bravo:

Hayırlı olsun Kadir Bey , inşallah bundan sonraki uçuşlarınız sizi ve dolayısıyla bizleri mutlu eder......... :saygilar:

Teşekkürler,,, inşallah sorunsuz gelir sorunsuz uçururuz.

Kadir abi benimde cok merak ettigim bi model niyetlenmistim ama yaygin degil diye almamistim tecrubelerini paylasirsan heli geldiginde tekrar gundeme gelebilir trex 150 merakla bekliyorum tekrar hayirli olsun

ogulcan acar' Alıntı:
Kadir abi benimde cok merak ettigim bi model niyetlenmistim ama yaygin degil diye almamistim tecrubelerini paylasirsan heli geldiginde tekrar gundeme gelebilir trex 150 merakla bekliyorum tekrar hayirli olsun

Teşekkürler Oğulcan,,
tabi yorumları yazıcam burdan merak etme....

hayırlı olsun kadır bey guzel model :bravo: :bravo: :bravo:

evet arkadaşlar kartal bugün Türkiye 'ye giriş yaptı, heliprossdan ilk kez alışveriş yaptım çok hızlı gönderip ems kargo ücreti de oldukça makul.. Bakalım gümrükçü amcalara gönderecekler mi el kadar helikopteri :) işin tuhaf yanı 3.60 TL para alacaklar diye herşeyi gönderiyorlar artık 5 TL vereyim benim kine öncelik tanısınlar falan diye istanbulu arayasım var :):):):):)

kadir kocaman' Alıntı:
evet arkadaşlar kartal bugün Türkiye 'ye giriş yaptı, heliprossdan ilk kez alışveriş yaptım çok hızlı gönderip ems kargo ücreti de oldukça makul.. Bakalım gümrükçü amcalara gönderecekler mi el kadar helikopteri :) işin tuhaf yanı 3.60 TL para alacaklar diye herşeyi gönderiyorlar artık 5 TL vereyim benim kine öncelik tanısınlar falan diye istanbulu arayasım var :):)
Hadi gözümüz aydın Kadir :halay: Yıllarca Helipross alışveriş yaptım . EMS hem fiyat hem de hız olarak gerçekten güzel bir seçenek :yuppi: Genelde 2-3 hafta için de tüm ürünler elime ulaşmıştı :)