Align Trex 450 için Servo Tavsiyesi

uzman_1630

Yeni Uye
artık bu işte pilotajımı belli seviyeye getiresiye kadar fazla kaliteli malzeme kullanmama kararı aldım :D ilk olarakta bu işe servolardan başlayacagım aşağıdaki bulduğum servo fena değil gibi geldi bana ama 450 pro dfc ile uyumlulugu konusunda biraz şüpheliyim. Bana biraz hornların takıldığı nokta yüksek yada servonun duruş şekline göre uzun gibi gelidi satıcı uyumlu diyor ama malum o satıcı :D bir de sizin fikirlerinize baş vurmak istedim sizler ne dersiniz?

ALİGN TREX 450 SERVO

satıcı doğru söylüyor, ayrıca fiyatına göre en güzel servolardan birisidir , yalnız 3GX kullanıyorsan analog servo desteği yoktu , bu servoda analog

Corona MG serisi dijital servo tavsiye ederim

bu arada resimde sadece 1 adet horn fotoğraf için takılmış servoya içinden set çıkar , senin modele uyacak olanda çıkıyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ALİGN TREX 450 SERVO

çok güzel servo'dur yanlız analog servo'dur spline'nin uzun gibi görünmesine bakma çok rahat oluyor 450 pro serilerine fakat

3 gx ve bazı FBL üniteler analog servo desteklemez.

eğer aceleniz yok ise aynısının dijital olanı KDS N290 öneririm çok güzel ve eko bir servodur alırsanız 1 adet yedek alın :D

ne yazıkki 3gx kulanıyorum soylediklerinize göre benim işime gelmez :'( peki türkiyede bu şekilde fiyat performans açısından iyi olan bildiğiniz digital servo var mı ?

Arkadaslar benim 450 sport modelimdeki titreme sarsinti olayina karsi tavsiyeleriniz uzerine bugun mainshaft ve feathering shafti ,ayni zamanda yamulan flybar cubugunu ve anapalide degistirdim. Ancak pili taktigimda farkettim ki kuyruk tarafindan bakildiginda solda olan servo calismiyor. Elimle servo kolunu en asagi indirdigimde birkac komuttan sonra yukari yavasca hareket ediyor ama sagdaki servo ile ayni hizda degil ve diger servolarin 20-30 hareketinden sonra arada bu servoda kucuk bir oynama yapiyor kafasina estiginde... Diger 3 servoda ve kuyruk servosunda sorun yok kuyruk servosu ds 520 m, cylic servolari ds410m, gyro align gp 750.
Servo icin bir yapilabilecek bir sey varmi yoksa hersey icin cok mu gec? Degistirmem gerekecekse heliye uygun bir servo tavsiye edebilirmisiniz malum bu konu acilali 1 bucuk yil gecmis... Ayrica ds410 m degerlerine yakin olan tek servo degisimi yeterli olacakmidir yoksa 3 servoyu da mi degistirmem gerekecek?

Sertac ne yazik ki 3 cyclic servonunda ayni olmasi gerekiyor. Ilk etapta arizali servonu icini acip dislilerini kontrol edebilirsin. Buyuk ihtimal motor kismi arizali oldugu icin yapabilecegin Cok da bir sey olmayacak.

Su an ds415m serisi yeni servolar var. ya onlardan alabilir ya da muadil 9 gr micro servo siparis etmen gerekecek.

Sertaç , Mehmet bey yazmış gerçi ama , ds410m kullanıyorsan , motorunda bir arıza yok da dişlilerden kaynaklı bir takılma problemi ise yırttın , sadece dişli setini alıp değiştirebilirsin.Ancak servo gittiyse geçmiş olsun , ds415m üretimden kalktı , yeni versiyonu ds416m var , ortalama 25 dolardan gitti 75 dolar.
Benim tavsiyem THK'dan 3 adet savöx servo alman olacak.Performans ve kalite olarak gayet yeterli bir servo , hiç kullanmadım ama kullananların geneli memnun olduğu için tavsiye ediyorum. :saygilar:

helikopter işini bırakalı uzun zaman oldu bende ama 450 heli için bence align servoya okadar para harcama, muadil bir ürün al ama metal dişli servo olsun alacağın ona dikkat et,

O halde bugün öncelikle servonun içini açıp bir bakayım çözüm bulamassam dediğiniz servolara bir bakayım

Evrim SUTEL' Alıntı:
THK sitesindeki SavöX lerin hangisini 450 ye önerirsiniz ?
Bunu öneririm Evrim abi

Bir sürü 450 topladım, hemen her marka servoyu da kullandım. Tabi burada mesele bütçeyi düşük tutmak ise,
Fiyat/performans aralığı düşünülünce; "TowerPro MG90S" CYC servo olarak fazlası ile başarılı, 25 TL. gibi de fiyatları var.
( )
Biraz daha fazla bütçem var diyorsanızda, THK da satılan "Savöx SH-0255 MG yada SH-0257Servo" tercih edilebilir.
( )
( )

Kuyruk için de yine THK da satılan " Savox SH-1357 Mini "Ultra Hızlı" Servo " gayet başarılı. Fiyatı 88TL.
( )
Bir de şunu ekleyeyim en son topladığım Trex 450 Pro nun kuyruğu için Savöx SH-1350 Servo kullandım ki o da gayet başarılı çıktı.
( )

Az önce servoyu açtım ve dişlileri de söktüm. Dişliler dönmüyordu sadece en alttaki en küçük dişli dokununca dönüyor, tekrar dokunuca duyuyordu kumandadan bağımsız olarak...
Şimdi servo araştırmaya başlayayım Tr de pahalı olduğunu düşündüğüm için aliexpress ten bakıyorum ds410m,ds415m-416m, sh0257mg yok yada ücreti fazla.
Ancak towerpro sg90 servo aşağıdaki adreste 4 adet servo ve 2 dolar takipli kargo ücreti ile 7,88 Dolar oluyor. Yani 24 tl gibi bir rakam... satıcının %100 pozitive feedback i var tabi bu ürünün de çakması olabilir mi bilmiyorum ama genelde 2 dolar ile 3 dolar arasında tek bir servonun fiyatı aliexpresste

sertac kaymaz' Alıntı:
Az önce servoyu açtım ve dişlileri de söktüm. Dişliler dönmüyordu sadece en alttaki en küçük dişli dokununca dönüyor, tekrar dokunuca duyuyordu kumandadan bağımsız olarak...
Şimdi servo araştırmaya başlayayım Tr de pahalı olduğunu düşündüğüm için aliexpress ten bakıyorum ds410m,ds415m-416m, sh0257mg yok yada ücreti fazla.
Ancak towerpro sg90 servo aşağıdaki adreste 4 adet servo ve 2 dolar takipli kargo ücreti ile 7,88 Dolar oluyor. Yani 24 tl gibi bir rakam... satıcının %100 pozitive feedback i var tabi bu ürünün de çakması olabilir mi bilmiyorum ama genelde 2 dolar ile 3 dolar arasında tek bir servonun fiyatı aliexpresste

Bu linkdeki servo plastik dişli, ilk değilse 2. düşüşte sıyırır, hatta düşmeyi bile beklemeyebilir. ;)

Bu olur ama;

Levent bey plastik dişli olayına dikkat etmemişim o halde bu üründen sipariş vereyim 4 yada 5 adet alayım yedek te bulunsun