Align Trex-700 N FBL Taşıma Çantası Yapımı

Onelge86

Uye
Öncelikle Taşıma çantasını ve Kumanda Çantasını uzun zamandır yapmayı planlıyordum :) Havaların soğuk olmasında dolayı işlerimin azalmasını fırsat bilip bu hayali gerçekleştirdim :D :D Çantayı Oto kılıf üreten bir arkadaşa yaptırdım, Modeli ve Ahşap tabanı verdim akşam üstü hazır etti :) kullandığı malzeme ''Güderi'' içi ise tekstil. Güderiyi tercih etmesi sahada aniden yağan yağmurdan veya tozdan korur, ve nitro model olduğu için yağ pis kir gibi maddelerden kirlendiği zaman temizlemesi kolay olur cam sil ile sil gitsin dedi :) sizlerle paylaşmak istedim. Nasıl yaptığım şu şekildedir.

Önce 145cm boyunda 2 adet Ahşap çıta kestim, sonra bu iki çıtayı 25cm genişliğinde paralel olarak sabitledim,
Daha sonra Kılıfcı üzerini süngerimsi tekstil ile komple dikti . Neden altını Ahşap malzemeden yaptınız derseniz, Modeli sevk sırasında eğilmeye bükülmeye,
Karşı koruyor.
Bana maliyeti kumanda çantası ve Model çantası 100TL.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha sonra Ahşap kılıfı güderi çantaya yerleştirdim.

Kumanda kılıfını ise yine güderi ve Naylon köpükten yaptırdım. kumandanın ölçülerinde naylon köpüğü sıcak silikon ile sabitledim
ve kılıfcıya verdim oda yine ahşap tabanda olduğu gibi tekstil ile kapladı sonra kılıfı dikti

Sevk işi kolay olsun diye kumanda çantasınıda ,modelin çantasına yerleştiriyorum.

son olarak saha ekipmanlarımın sığdığı bir spor çantası buldum ve bu çantaya rapicon yakıt bidonu, bidonun üzerine sabitlediğim elektrikli pompayı yanına starter çantasını yerleştirdim. çantanın gözlerinde yedek batarya takım aletleri vs. şeyler koydum süper oldu :) iş sonunda sahaya giderken sadece 2 çanta götüreceğim, buda işim kolaylaştırdı :)

Muharrem, orjinalinden bile güzel olmul :thumbup: Ince şerit falan çok hoş %p

Bu arada çok marifetli arkadaşların var maşallah, gözümüzden kaçıyor zannetme ;)

Çok güzel olmuş Muharrem. :bravo:

cok iyi olmuş bunun bana 550 dfc hali lazım :)

DenizSERT' Alıntı:
cok iyi olmuş bunun bana 550 dfc hali lazım :)
Modelini Kap Oto kılıfcıya git modeli teslim et akşam alırsın :)

Herkese teşekkür ederim :) içime sindi gören arkadaşlar yaptırmak istiyor. Geçen bir arkadaşıma Baja 5T ye göre yaptırdım :)