Alternatif Paypal Hesabi acma ve kullanımı

Özgür Korkmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Bildiğiniz üzere paypal Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı şu günlerde bazı haber sitelerinde geri döneceği şeklinde haberler çıksa da, bu halen meçhul bir durumda çünkü şirketten herhangi bir açıklama gelmedi. Gelelim bu durumda paypalı nasıl kullanacağımıza. Mademki Türkiye'den kayıt veya alışveriş yapılamıyor, o zaman bizde ABD veya Almanya gibi bir bölgeden kayıt yapıp kartımızı oraya kaydettirip sıkıntıyı ortadan kaldırıyoruz. Nasıl yapacağımıza gelirsek;

Ben ABD üzerinden kayıt yaptım, yapamazsanız Almanya üzerinden deneyin.

1.

Üstteki adrese giriyoruz, Sigup For Free yazan yere tıklıyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. Personal Account seçip next'e tıklıyoruz.

3.Daha önce paypala kayıt etmediğimiz bir mail adresiyle kaydoluyoruz. Şifre bölümüne en az bir tane */-+ gibisinden birşeyler eklememiz gerekiyor yoksa hata verecektir. Yazdıktan sonra Next'e basıyoruz.

4. Adımızı, soyadımızı falan yazdıktan sonra sallama bir adres yazıyoruz. Kutucuğu işaretleyip, Agree and Continue yazan butona tıklıyoruz.

5. Resimde belirtilen kart bilgilerini giriyoruz ve Link Card butonuna tıklıyoruz.

Daha sonrasına geçemedim çünkü benim kartım zaten kayıtlı ve başka kaydedecek kartım yoktu. Bu şekildeoluşturduğum hesap üzerinde Hobbyking ve Foxtechfpv sitelerinden sipariş verdim geldiler. Bir sorun çıkmadı. Ebay ile alışveriş yapacaksanız satıcıya paypal adresine değil, alışveriş yaparken girdiğiniz adrese kargolamasını şiddetle belirtin çünkü bazıları paypal adresinize gönderiyor söylemezseniz. Olurda bir hata alırsanız Avrupa ülkelerinden birinin paypal adresine girin ordan kayıt olun. İngilizce dil seçeneği bütün ülkelerden yapılan kayıtlarda bulunuyor. Umarım sizde yapabilirsiniz.

Paypal Kullanımı

Bunu denemem lazım acil 98$ şiparişim listelenmiş bekliyor bilgi için teşekkürler

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paypal Kullanımı

Satın almada sorun olmayabilir ama ürün gönderilmez ise yada yanlış ürün, hasarlı ürün vb durumlarda nasıl dava açmayı düşünüyorsunuz?

Paypal Kullanımı

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Satın almada sorun olmayabilir ama ürün gönderilmez ise yada yanlış ürün, hasarlı ürün vb durumlarda nasıl dava açmayı düşünüyorsunuz?
Oncelikle paylasim ve emegin icin Tesekkur ederiz Ozgur :thumbup:

Bu kisim bence calismayacak Tevfik abi. Yani Paypale para iadesi icin basvuru yapinca, %99 olumsuz yanit alacagiz.

Bu sekilde Paypal kullanim tek avantaji eger sanal kredi karti kullanmiyorsaniz, kredi karti bilgilerinizin calinma riskini onlemis oluyorsunuz. Bir de daha hizli alisveris imkani. Kisaca benim algilayabildigim kadari ile bu paypal yontemi ile sanal kart kullanimi arasinda bir fark yok.

Paypal Kullanımı

Tevfik Sıkılı' Alıntı:

O da şansımıza kalmış abi. Amacımız paypalın yokluğunda elimizin kolumuzun bağlı olmaması. Benim işimi gördü, ihtiyacı olan birinin daha işi görülürse ne mutlu. Umarım kimse dediğiniz şekilde bir problem ile karşılaşmaz.

Paypal Kullanımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle paylasim ve emegin icin Tesekkur ederiz Ozgur :thumbup:

Bu kisim bence calismayacak Tevfik abi. Yani Paypale para iadesi icin basvuru yapinca, %99 olumsuz yanit alacagiz.

Bu sekilde Paypal kullanim tek avantaji eger sanal kredi karti kullanmiyorsaniz, kredi karti bilgilerinizin calinma riskini onlemis oluyorsunuz. Bir de daha hizli alisveris imkani. Kisaca benim algilayabildigim kadari ile bu paypal yontemi ile sanal kart kullanimi arasinda bir fark yok.

Şöyle bir fark var. Geçenlerde epeydir unuttuğum HiModel'e girip ufak bir sepet hazırladım. Ama ödeyemedim. Çünkü kredi kartı kabul etmiyorlarmış. Sadece PayPal kabul ediyorlar. Mail ile de teyid ettiler ve bir çözüm üretmek yerine siparişi iptal ettiler.

Paypal Kullanımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle paylasim ve emegin icin Tesekkur ederiz Ozgur [emoji106]

Mehmet EBay de %99 u PayPal ödeme istiyor orada işe yarar bu yöntem. diğer sitelerin bazıları kredi kartı kabul ediyor iyi kötü hallediyordum .PayPal gittiğinden beri eBay den alışveriş bu nedenle yapamıyorum .

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet haklısınız abiler. Sadece paypal ödemesi kabul eden siteler ıcın de en uygun çözüm. Ben bu kısmı atlamışim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Paylaşım için teşekkürler Özgür. %p

Bilgi için teşekkürler bende deneyeceğim

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Denedim ancak yapamadım. Yeni hesap açma ve adres kısmı tamam sonrasında kartı tanımlamak isteyince kart bilgilerini girdim ve kartın kabul edilmediğini yazdı. Birde telefon numarasında sorun çıktı amerika üzerinden kayıt yaptığım için ülke kodunu direk +1 olarak getiriyor ve hesabı kullanmak için güvenlik kodu gönderiyor ama telefon doğru olmuyor bı durumda ülke kodundan dolayı. Hesabı tanımlayabilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Tekrar denedim bu sefer android uygulamasından girmedim işlemleri yaptım. Android uygulamadan girince telefon doğrulama istiyor yapmayınca uygulamadan atıyordu. Pc versiyonundan hiç birşey istemedi alış veriş tamam [emoji4]

Yeni hesap hayırlı olsun o zaman Mustafa :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sağ ol abi :)

Hayırlı olsun Mustafa gerçi Troy varken neden böyle ihtiyaç duydun hiç anlamadım ama. ;D

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Mustafa gerçi Troy varken neden böyle ihtiyaç duydun hiç anlamadım ama. ;D
[emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16] aynen

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi