Alzrc 450 Dfc Modelim ve ayarları

Faruk hakkan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Alzrc 450 dfc sdc kitim var aliexpresten aldım. V950 modelinden sonra bunu kullanmayı düşünüyorum ama toplayabildimmi tam bilmiyorum mekanik olarak iyiyim kendim mekanikçiyim zaten üniteyi Android telefon ile bluetooth yardımıyla ayarlaya bildiğimi sanıyorum ama çokta emin değilim at9s kumandam var reverslerini falan ayarladım kalibrasyonda tamam ama pitch curve thortle curve bunlar neye göre yapmsm gerekiyo bilmiyorum birde idleup falan bunları bilmiyorum.

Yardımcı olacak abilere arkadaşlara teşerkkürler

Mekanik toplamada bazı küçük ama detaylar var. İlk defa model toplandığını düşünürsek, aşağıda benzer bir model toplama aşamalarını mutlaka gözden geçirmeni öneririz.

Diğer tarafdan ünite olarak ne kullanıyorsun peki ?

Evet abi ilk defa topladım
Ünite olarak kbar gold warrior aldım sanırım genel olarak nitro modellerde kullanılıyormuş servo olarak alzrc452mg kuyruk servosu satıcının önerdiği emax metal dijital servo kullandım

Çok teşekkürler

Ünite olarak kbar gold warrior aldım sanırım genel olarak nitro modellerde kullanılıyormuş servo olarak alzrc452mg kuyruk servosu satıcının önerdiği emax metal dijital servo kullandım
Ayarların doğru olup olmadığını şu şekilde kontrol edebilirsin.

Kbar zaten ayarlamışsın anlaşılan. Özellikle pitch curve burada anlatılmıştır diye hatırlıyorum .

Evet abi youtube kanalında türkce birde sanırım çince video seyrettim vindows vstabide nerde neyi yapmışsa androidde aynı takip ettim ünite sanırım tamam ama kumandada ne ayarlayacağımı bilmiyorum desteğin için sağol abi çok teşekkürler

Eline sağlık diyelim Faruk. :D

Elevator servo link i bir tuhaflik var gibi böyle yamuk olmaması lazım

Yok bir tuhaflık yaw, servo kolu çok yukarı kalkmış İshakcım. :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir ricam olacak at9s kumandamın pitc curve thortle curve ayarlarını yapamadım mehmet abi senin gönderdiğin linklere baktım ama ben anlayamadım rica etsem başka video yada anlatım varmıdır teşekkür ederim

Bilgisi olan varsa sevinirim

450 helikopterim var üzerinde 60a esc 3700 kv motor 2200 mah 11.1 v pilim var pil yeni değerleride iyi yanlız pil uçuşta hovverda yani 4 dk da 12.8 volttan 10.5 volta düşüyo bu normalmidir en düşük kaç voltta bırakmalıyım birde pil esc motor kombinim ne kadar doğru teşekkürler