Alzrc 450 orjinal mi

Goglis

Yeni Uye
Selam

Yukarıdaki orjinal mi acaba?

Veya orjinal değilse mereden orjinal satınalabilirm? ( 450 alzrc)

:saygilar:

Alzrc 450 orjinal mi

Pek anlamam bu modellerden, ama fiyatının epeyce düşük olması orjinal değil demek bence.

Alzrc 450 orjinal mi

Bence orjinal ve gerçek Alrzc. Eskiden bir nevi Alzrc dist olan R711'de artık ne yazık ki yok.

Bu arada seçtiğin model 450 değil 480 sınıfı. Yani 6S pil ile uçan bir model. Buna dikkat ettin umarım Ersin :rolleyes:

Bir de elektronik dahil toplam maliyeti hesapladın mı ? Yani nasıl bir konfigurasyon kullanacağına karar verdin mi ?

450 sınıfı yeni model toplamak istesem, muhtemelen -en azından- şunlar fiks olurdu;

ESC: Hobbywing 50a v3 --- --- 50 dolar
Cyclic Servolar (3 adet): Align DS450 --- --- 67 dolar
Kuyruk Servosu (1 adet): Align DS455 --- --- 25 dolar

Motor, seçilecek heliye göre değişir. Pinyon, ana dişli, uygun kv aralığı nedir bakmak lazım ama 1800kv iş görüyorsa en azından şu; --- 45 dolar

Alzrc 450 orjinal mi

Rasim Öztürk' Alıntı:
450 sınıfı yeni model toplamak istesem, muhtemelen -en azından- şunlar fiks olurdu;
Sana aynen katılıyorum Rasim. Elektronik olarak da Align altına inmemek lazım. Fiyat / Performans olarak en mantıklı ürünler.

Şimdi bunları toplayınca, FBL Unite hariç $187 tutuyor. Hani uçar hala gelebilmek için : Kit + FBL Unite + $187

Buna göre Align RTF en mantıklısı ;)

Yani o noktayı ucu açık bıraktım. Kit tamamen görselliği etkileyen bir karar olduğu için, kim neyi beğeniyorsa ona yönelsin diye...

Ünite olarak mini vbar veya beastx tarzı bir ünite 60 dolar civarına bulunabilir. Bu durumda toplam elektronik kabaca 250 dolar diyelim. Yada Kbar da olur...

120-130 dolara da pal dahil kit pek bulunmaz belli başlı markalarda, dediğin gibi komboda en mantıklı 365 dolara Trex 470LP ....

Ama x3 beğenen onu alır, Protos beğenen 380 ini alır, Goblin beğenen 380 ini alır... Bin liradan aşağı klon harici zor toplanır özetle...

Alzrc 450 orjinal mi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence orjinal ve gerçek Alrzc. Eskiden bir nevi Alzrc dist olan R711'de artık ne yazık ki yok.

Bu arada seçtiğin model 450 değil 480 sınıfı. Yani 6S pil ile uçan bir model. Buna dikkat ettin umarım Ersin :rolleyes:

Bir de elektronik dahil toplam maliyeti hesapladın mı ? Yani nasıl bir konfigurasyon kullanacağına karar verdin mi ?

Evet maliyete dikkat ediyorum. Özellikle baktığım aslında 450 boyutlarındaki modeller. Ama orjinal olmasının önemli olduğunu okudum forumda. O yüzden danısıyorum sürekli. Pil maliyetleri de bütcemi aşacaktır. 3s pil işe uçan modder gördüm onlara bakacağım :saygilar: