amatör bir uçuş videosu da benden

Görüntülerdeki ara ara titreşimi saymazsak bence gayet güzel bir çalışma olmuş, ellerine emeğine sağlık Aykut %p

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
eşekkür ederim Mehmet bey bende titreşimin sebeplerini araştırıyorum sanırım montaj programı ile alakalı bir sorun var.
Fiziksel montaj sorunu var bence. Eğer model ve özellikle kamera montaj detaylarını ayrı bir konu olarak paylaşırsan, Mehmet abinin de dediği gibi sende yaşanan Jelly effect sorununa bir çözüm bulunabilir.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Elinize sağlık çok güzel görüntüler olmuş aynı zamanda değinmeden edenmeyeceğim su üzerinde uçuş cesaret isteyen bir durum ben hala çıkamıyorum su üstüne (belki internette suya düşen dronelarla ilgili çok video izledim ondandır) Hafif jello var gibi duruyor montaj programının yapacağını sanmıyorum görüntünün ham halinde yok mu ki?

Elinize sağlık, güzel ortam, iyi uçuş.
Gimbal var sanırım.
Bir miktar "jello effect" denen olay var gibi. Pervane ve motorların balansı veya gimbal ayarlar mı nedendir acep?

Evet Mehmet Bey 2 eksen gimbal var. Gimbal kalibrasyonunu bi tekrarlayayım. uçuş ile ilgili bir anormallik hissetmedim uçuş sırasında, o yüzden pervane ve motor vibrasyonundan olduğunu düşünmüyorum. bana daha çok gürültü kaynaklı gibi geliyor. LCFiltre ile çözülür diye düşünüyorum. Ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İzzet hocam beni suya düşen drone konusunu okumuşsundur onda uçmuyorsundur :)

Elinize sağlık güzel bir uçuş, sağa sola kafa sallaması pusula ve PID ayarları ile ilgili tahminimce. nihayetinde 2 eksen gimbal , en küçük istemsiz yaw salınımları buna sebep oluyor.

diğer jello ise gimbal kalitesi yada onu etkileyen motor prop etkisi sanırım.

Custom drone çekimlerin tadını hiçbirşeye değişmem :)

İzzet hocam beni suya düşen drone konusunu okumuşsundur onda uçmuyorsundur :)

Elinize sağlık güzel bir uçuş, sağa sola kafa sallaması pusula ve PID ayarları ile ilgili tahminimce. nihayetinde 2 eksen gimbal , en küçük istemsiz yaw salınımları buna sebep oluyor.

diğer jello ise gimbal kalitesi yada onu etkileyen motor prop etkisi sanırım.

Custom drone çekimlerin tadını hiçbirşeye değişmem :)
Sonrasında ki kurtarma ekibi hala kabusumdur Benim için çok büyük şoktu valla haklı olabilirsiniz :lol: