Antonov An 225 Mriya (DIY)

Özgür Demiral

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yapmak istediğim modelle ilgili başka platformlarda "boyutu çok büyük kurallara aykırı", "uçamaz bu" şeklinde geri dönüşler aldım. SHGM' nin bildirisini okudum ve boyut sınırlaması hakkında bir şey göremedim. Kategori 2-3 için belirli bir boyut sınırlaması bulunmakta mı?

Yapmak istediğim model "Antanov An 225 Mriya" 1/2 veya 1/4. Boyutlandırma ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa 1/1 "F35-B" yapmak istiyorum.

Son düzenleme:
Yapmak istediğim modelle ilgili başka platformlarda "boyutu çok büyük kurallara aykırı", "uçamaz bu" şeklinde geri dönüşler aldım. SHGM' nin bildirisini okudum ve boyut sınırlaması hakkında bir şey göremedim. Kategori 2-3 için belirli bir boyut sınırlaması bulunmakta mı?

Yapmak istediğim model "Antanov An 224 Mriya" 1/2 veya 1/4. Boyutlandırma ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa 1/1 "F35-B" yapmak istiyorum.
1/2 ve 1/4 ne demek olduğunu biliyor musun diye sormak zorunda kaldım :eek::eek:

Düşündüğün model şu değil mi ?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben nereden kalkip, nereye inebilecegini de merak ediyorum...

Evin yakınlarında ufak engebeli bir arazi var. Belediye yönetimi ile çalışma yapabilirsek ufak bir boyutta pist yapabiliriz. Muhafaza konusunu ise hala bilemiyorum. Ya bir dükkan satın alınıp parça parça ayrılacak ki öyle gözüküyor ya da bir havaalanına muhafaza için yardım talep edeceğim.

Neyse önce bir çalışmalara başlayalım da gerisine bakarız. Hala uçuş kontrol kartını nasıl yapacağım konusunda kararsızım.

Süleyman Nazif Bağdat Valisi iken, Üçüncü Ordu Kumandanı Hafız İsmail Hakkı Paşadan şu telgrafı alıyor: "On bin okka şekerle bin okka çayın yirmi dört saat içinde tedarik edilerek sevki..." Süleyman Nazif'in buna verdiği cevap : "Çin İmparatoruna yazmış olduğunuz telgraf yanlışlıkla vilayetimize gelmiştir ..."

Evin yakınlarında ufak engebeli bir arazi var. Belediye yönetimi ile çalışma yapabilirsek ufak bir boyutta pist yapabiliriz. Muhafaza konusunu ise hala bilemiyorum. Ya bir dükkan satın alınıp parça parça ayrılacak ki öyle gözüküyor ya da bir havaalanına muhafaza için yardım talep edeceğim.

Neyse önce bir çalışmalara başlayalım da gerisine bakarız. Hala uçuş kontrol kartını nasıl yapacağım konusunda kararsızım.
Öyle bir pist yaparsanız üye falan da toplayın. Sağlam gelir olur. Konumunuz İstanbul olarak görünüyor. İstanbul'daki belediyeler bu konuda çok cömert. Özellikle kişilere pist tahsisinde hiç sorun çıkmıyor.

Başlık şöyle: " HANS BÜHR RADIO CONTROLLED ANTONOV AN-225 AND BURAN SPACESHIP " :heartxf:

• Beğen
Tepkiler: Özgür Demiral
Başlık şöyle: " HANS BÜHR RADIO CONTROLLED ANTONOV AN-225 AND BURAN SPACESHIP " :heartxf:

İşte bundan biraz daha büyük :D

Öyle bir pist yaparsanız üye falan da toplayın. Sağlam gelir olur. Konumunuz İstanbul olarak görünüyor. İstanbul'daki belediyeler bu konuda çok cömert. Özellikle kişilere pist tahsisinde hiç sorun çıkmıyor.

Bakalım, önce ufaklığı bir tamamlayalım da gerisini sonra düşünürüz.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN