Apm 2,8 flysky 6ch kumanda hakkında

muratbeler

Yeni Uye
Arkadaşlar apm ayarlama ve kumanda arasındakı ıletısım sorun dolasıyla bı turlu multıkopterımı tamamlayamadım tum videolar vss lar 4 motora göre yapılmış apm bu kadr zor mu yaa anlayamadım gitti bana yardımcı olacak var mı

kardeş apm 2,8 yazılım ayar videolardakı gibi yapmaya calıştım sanırım yapamadım cunku kumanda ıle apm bağlantı kuramıyor bır turlu

Sorunu daha açık bir dille anlatabilir misiniz?
Yani apm 2,8 yazılım ayar videolardakı gibi yapmaya calıştım diyorsunuz
orada 6400 video var hangisine göre yaptınız neler yaptınız ?

Murat Beler' Alıntı:
kardeş apm 2,8 yazılım ayar videolardakı gibi yapmaya calıştım sanırım yapamadım cunku kumanda ıle apm bağlantı kuramıyor bır turlu

Anladığım kadarıyla kumandadan verdiğiniz komutları uçuş kartı görmüyor. Alıcıyı kablolarını doğru sıralama ile uçuş kartının "INPUTS" bölümüne ve esc kablolarını "OUTPUTS" bölümüne doğru sıralama ile yerleştirdiğinizden emin olun. Bunun yanında kumanda ve alıcıyı bind ettiğinizden emin olun.

Şu şekilde;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

usta kumanda ve alıcı arasında bağlantı var esc leri kontrol ettım hersey yerlı yerınde sanırım baska bısey var

selam arkadaşlar apm 2.8 flysky t6 model 6 motorlu bir multikopter toplamaya calıstım ama bi türlütüm ayarlarını yapamadım istanbulda kavacık bolgesıne yakın ya gelsın ya ben geleyım su cıhaza bı ayar cekecek bırını aramaktayım ücret konusunda konusur anlasırız zaten hiç bir montaj işi yok sadece ayar vss yapacak multiyi havalandıracak

Hocam sanırım anladım. APM uçuş kartının kumanda ile arm edilmesi için;

1. GPS takılı olacak ve kalibrasyonu yapılacak.
2. Modelin kalibrasyonu yapılacak. Accel Calibration diye geçiyordu sanırım.
3. Kumanda Kalibrasyonu yapılacak. Kanallar doğru sıralamada mı kontrol edilecek.
4. Failsafe ayarları yapılacak.

Bunları yapmadan kumanda ile aracı arm edemezsiniz. Bunları da yaptıysanız ve sonuç buna rağmen değişmediyse benim yapabileceğim birşey kalmadı :saygilar:

kardeş bugun kumanda ile apm arasında bağlantıyı sagladık videolardan sağdan soldan yardım ıle şimdiki sorunum kumandadan hafıf gaz verınce 1 motor gazı fazlalastırınca diğer motorlar devreye giriyor gaz tam sonda ıken 6 motor devrede oluyor sanırım kumandadan yon vss ayarı lazım anlayamadık sorunuu

kumandam fly sky t6 modelı 5 kablo giriş cıkışı yapıldı sıralama 1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 diye sıralama yapılarak takıldı dediğim gibi ilk gazı verınce tek motor donuyor motor onlerı vss yapıldı sanırım esc calıbrasyonu yapılacak herhalde

usta bide bana esc calıbrasyonu hakkıında yardımcı olurmusunuz

Konu uzmanı değilim ama, yaptığınız bağlantı yada çalışmalara ilişkin fotograf ta ekleyebilirseniz, daha net yorum yapan bir Arkadaşımız olacaktır bence

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk