apm 2,8 flysky fsi6x drone sağa sola dönmüyor

İlgi Alanı
Hepsi
iyi günler;

Drone yukarı aşağı yapıyor ama sağa sola dönmüyor apm uygulamasında dönüşler çalışıyor gözüküyor fakat dönüşleri yapamdım kumandadan mı değil mi çözemedim f 450 modeli komutlara hiç tepki vermiyor. yardımcı olursanız sevinirim .. Bu arada motor dönüş yönleri doğrudur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
İzzet kardeşim forumun maaşlı elemanı olmayınca, yarım saat içinde mesajınızı görüp cevap yazamaması normal :rolleyes:

Bu arada @KUBİLAY KÜÇÜK bey lütfen konuyu doğru yere açalım. Konu quad ama açılan yer " " :eek: Ben ilgili yere taşıyorum, lütfen konu açarken bu detaylara dikkat edelim :saygilar:(APM adı altında özel bölümüz mevcuttur)

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
İzzet kardeşim forumun maaşlı elemanı olmayınca, yarım saat içinde mesajınızı görüp cevap yazamaması normal :rolleyes:

Bu arada @KUBİLAY KÜÇÜK bey lütfen konuyu doğru yere açalım. Konu quad ama açılan yer " " :eek: Ben ilgili yere taşıyorum, lütfen konu açarken bu detaylara dikkat edelim :saygilar:(APM adı altında özel bölümüz mevcuttur)

Mesajınız çok güzel olmuş :)

İzzet’ten baskasini kabul etmiyor musteri abi... Ben ilgilenecektim ama İzzet’i istemis.

Bende geldim geleli ilk kez sadece adımın olduğu mesaj gördüm :evil:

Neyse benim fikrim ilk aşamada mission planner üzerinden kumandadan gelen komutlar karta ulaşıyor mu onu kontrol etmelisin. Radyo kalibrasyonu yaptığın menüden faydalanarak. Yükselik alçalıyor ama komut almıyor yazmışsınız, stabilize modda deneme yaptığınızı sanmıyorum çünkü o zaman dengeleyemez kırım yaşardınız. Hangi modda deneme yaptığınızı da paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım. @Emre Kaman ben merak ediyorum fikrinizi paylaşırsanız sevinirim :saygilar:

Olay yanlış anlaşılmış bu dronu yapmamdaki etken izzet bey idi youtube gezerken videolarından esinlenip aynısını yapmaya calıştığım için onu etiketledim neyse konuya devam ediyorum kumandanın sinyallerini apmde görünüyor yükseltince yükseliyor veya sağa sola komutlar çalışıyor gösteriyor. Kumandada kanal mod2 olarak kullanıyorum. Dronu hep stabilize modda kullanıyorum. Kalkışta sıkıntı yok tek sıkıntı yön olayı sağa sola dönmüyor. @İzzet Camcıoğlu @Özgür Korkmaz @Emre Kaman
Lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat edelim. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
Lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat edelim. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum, mesajı bir kaç kez okumak durumunda kalınıyor.:saygilar:

Olay yanlış anlaşılmış bu dronu yapmamdaki etken izzet bey idi youtube gezerken videolarından esinlenip aynısını yapmaya calıştığım için onu etiketledim neyse konuya devam ediyorum kumandanın sinyallerini apmde görünüyor yükseltince yükseliyor veya sağa sola komutlar çalışıyor gösteriyor. Kumandada kanal mod2 olarak kullanıyorum. Dronu hep stabilize modda kullanıyorum. Kalkışta sıkıntı yok tek sıkıntı yön olayı sağa sola dönmüyor. @İzzet Camcıoğlu @Özgür Korkmaz @Emre Kaman

Sorunuza gelince açıkçası çözemedim. Sağa sola hareket dediğiniz sanırım kendi eksenindeki hareketi. Yani multikopter sağ sol komutunu almadan stabilize modda uçuş imkansız olacaktır diye düşünüyorum. Dolayısıyla sorun sadece yaw kanalında, o zaman yukarda fotoğrafını attığınız sistemde yaw eksenin komut verince hareket ediyor olması lazım. Bu işliyorsa uçuş kartı girişine kadar her şey yolunda demek. Geriye kalan kartın yazılımı kalıyor diye düşünüyorum, ayarla yapılabilir mi şu an emin olamadım. Ama en temiz yöntem kartı sıfırlamak olacaktır diye düşünüyorum.

Her isin ve her hobinin oldugu gibi modelciligin de bir terminolojisi var ve bosa olusmuyor. Siz sag sol diyorsunuz, ama sag ve sol olarak tanimlanabilecek iki eksen var, dolayisiyla biz ne oldugunu anlayamiyoruz.

Multilerdeki eksen tanimlari su sekilde, modeli saga veya sola yatiran, dolayisiyla bu eksende hareket ettiren komutlara roll deniyor. One veya arkaya yatiran komutlara pitch, oldugu yerde kendi etrafinda donmesini saglayanlara ise yaw deniyor. İrtifayi ayarlayan komut ise multiler icin throttle komutu.

Sizin sorununuz hangi eksende/eksenlerde?

iyi günler;

Drone yukarı aşağı yapıyor ama sağa sola dönmüyor apm uygulamasında dönüşler çalışıyor gözüküyor fakat dönüşleri yapamdım kumandadan mı değil mi çözemedim f 450 modeli komutlara hiç tepki vermiyor. yardımcı olursanız sevinirim .. Bu arada motor dönüş yönleri doğrudur.

Sorunu çözebildiniz mi bendede aynı sorun var gaz verebiliyorum ama diğer hareketler yok.