APM 2.8 ile 500 sınıfı Quad Modelim.

M.Enes Koyuncu

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar APM 2.8 Kartıma HC-SR 04 bağlamak istiyorum sizce imkanı var mıdır?
Ardupilotta bir şeyler var ama pek anlayamadım?

Kontrol Kartınız
2.8
Model Sınıfı
500
Motor, Pervane ve ESC
.
Kumanda Alıcı ve Verici
.
Extra Ekipman
.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün yaptığım ilk uçuşumda Alt. Hold modunda kalktıktan sonra Auto Tune moduna aldığım halde @İzzet Camcioğlu hocamın videosundaki gibi dans eder gibi hareketler yapmadı nedenini anlayamadım sizce ne olabilir?
Hafif bir rüzgar vardı ama

Bugün yaptığım ilk uçuşumda Alt. Hold modunda kalktıktan sonra Auto Tune moduna aldığım halde @İzzet Camcioğlu hocamın videosundaki gibi dans eder gibi hareketler yapmadı nedenini anlayamadım sizce ne olabilir?
Hafif bir rüzgar vardı ama
Yanlış hatırlamıyorsam parametreler kısmından bazı parametreleri değiştirmek lazım ki otomatik yapsın siz büyük ihtimal bu ayarları yapmadığınız için dron dans hareketlerini manual yapmanızı beklemekte manual yapmak için sırayla her eksende kumanda sticklerini 20 kere ileri geri yapmak gerekiyordu. Bence videoyu dikkatli izleyip otomatik yaptırmak daha kolay olacaktır

Merhaba,

Kontrol kartınız Apm 2.8 ise ;

- Uçuş modu alt hold olmalı
- Throttle Stick tam ortada olmalı
- Autotune için çalısan bir kanal atanmalı ve yukarıdaki şartlar tamamsa alt hold modunda swich aktif edilmeli.

Ben bu yazdıklarımı yapınca Apm kart ile autotune sorunsuz başlıyor ve tamamlanıyordu. Dün Pixhawk ile autotune yaptım pixhawk kart için seçenekler daha fazla ve autotune daha rahat yapılabiliyor...

Not:
*Ben yükseklik olarak sürekli 15 metre civarinda autotune yaptım ve hepsi Apm ve pixhawkta da sorunsuz oldu. Siz yükseklik olayına da bir bakın ben hata almadığım için üzerine düşmedim.
*Hafif rüzgar vardı demişsiniz, ne kadar rüzgarsız havada yapılması öneriliyor olsa da ben yüksek sayılabilecek rüzgarlarda da autotune yaptım rüzgardan yana bir sorun olmadı.

Parametreler kısmından autotune agresivves i bulup yapılacak ayarın sertliğini ayarlayabilirsiniz.
Sanıyorum stock olarak 0.10 geliyor İzzet hocamızın da videolarında belirttiği gibi gerekirse 0.075 ve kademeli olarak daha da aşağısına düşerek tekrar autotune yaptirip ideal pid ayarlarını deneye deneye bulabilirsiniz.

Son düzenleme: