apm 2.8 ile yeniden f450

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
merhaba arkadaslar , daha oncede apm 2.8 ile bir f450 govde quadcopter toplamistim ancak bu konularda hic bilgim yoktu forumlardan topladigim yarim yamalak bilgilerle kurulumunu tamamlamistim ancak duzgun ayarlamalar yapmadigimdan her ucusta bir kazayla karsilastim 2 gps 2 kol 4 ayak 1 batarya duzinelerce pervane telef ettim .
tabi bunca olumsuzluklardan sonra epey bir tecrube kazandim ozellikle bu forum sayesinde , isin ucunu birakmadan yeniden toplamaya karar verdim gerekli malzemeleri tedarik edip onceki yaptigim hatalari tekrarlamadan bugun itibariyle ilk test ucusunu tamamladim.
amacim ilk bastan beri tam tesekkullu bir hava araci yapmakti bunun ilk adimini yani dengeli bir ucusu basaramadigimdan diger donanimlari temin etmemistim
ilk yaptigim f450 deki problemler daha once paylasmistim loiter modunda ve diger modlarda sorunlu ucuslar yapiyordu videosunu ekliyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

simdi bir fpv sistemi eklemek istiyorum , mesafesi 1km civari olan bir sistem tavsiyeniz olursa sevinirim

ayrica 2 yada 3 eksenli bir gimbal de eklemek istiyorum
bugunku ucustan video , manzara pek goz alici olmasada
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bugun bir ucus denemem oldu ilk once autotune modunda pid ayarlarini duzeltmesini sagladim , loiter altitude modlarini test ettim
gayet duzgun ve sorunsuz bir sekilde ucusu tamamliyordumki iniste zeminin azizligine ugradim ve iyi bir inis olmadi .
yakin zamanda diger ucus modlariylada denemelerim olacak .

kullandigim malzemeler emax 2213 935kv motorlar
skywalker 40amp esc ler
5000mah +2200mah 3s 25c piller
neo 8m gps
flysky i6s kumanda ve 10 kanal alici

Son düzenleme:
Ankara'dan görüntü görmeyeli uzun zaman olmuştu forumda ☺️Her ne kadar uçakçı olmasa da

600mW bir video verici ve spironet anten setiyle rahatlikla 1km’den goruntu alabiliyorum. Daha da gidecektir eminim, ama henuz denemedim :)

Elinize sağlık. Bir DJI naza v2 kadar stabil uçuyor.
Umarım bendekı APM 2.8 gibi he açıp kapamada tutarsızlık yapmaz.:(

Elinize sağlık. Bir DJI naza v2 kadar stabil uçuyor.
Umarım bendekı APM 2.8 gibi he açıp kapamada tutarsızlık yapmaz.:(
abi bu benım 2 cı apm kartım oncekınde tam bir saatli bombaydı , ne zaman patlayacagı bellı olmuyodu , ancak bunda 3 gundur test edıyorum log kayıtlarını bıldıgım kadar ıncelıyorum hıcbır sorun yok gıbı ucustada su ana kadar bı aksılık yasatmadı , sanırım oncekı gps ve kartta ılk baslarda cok fazla bılgısızce hareket ettıgım ıcın bozdum .
suan ıcın apm gayet ıyı , hatta yakın zamanda dji phantom 3 ıle yanyana deneme yapıcam stabıl ucusunu karsılastırıcam

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Sevgili Burak, Kendi adıma konuşayım: Hep ucuz olanları tercih ediyoruz. Sonrada sızlanıyoruz. Bu tip kartların orijinalleri çok pahalı.
Şöyle diyeyim. Bir ublox M8N 'ın bile onlarca versiyonu var . Kolon, kolonun kolunu vb. gibi... Apm de öyle, Pixhawkta öyle . Ya GPS sorun yaratıyor . Ya da uçuş kontrol kartı. Bizde biraz az para verdik diye günlerce uğraşıyoruz ve sorunsuz diger elektronilerimizi de gözde çıkarıyor ya da bozuyoruz.
Aslında net den iyice inceleyip yorumları değerlendirip alışverislerimizi ona göre yapmalıyız.
DjI ın hic bir urunundan rahasız olmadıgımı belırteyim Ne varki apm yada pixhawk ın olanaklarını sunan sistemleri çok pahalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
apm ve phantom 3