APM Kartı BEC Beslemesi

Mustafaaltun

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Öncelikle herkese Merhaba ;

Daha önce hiçbir quadcopter uçurmadım ve oluşturmadım . Bu yüzden yanlış açıklama yaparsam şimdiden affedin :)

Hobi amaçlı quadcopter toplamaya karar verdim . Apm 2.8 kontrol kartıyla ve Apmplanner2 uygulamasıyla bütün kalibrasyonları yaptım .

Sorunum şu apm kartında micro usb ile beslemesi varken motorlar istediğim gibi çalışıyor . Fakat micro usb bağlantısını kestiğim zaman sistemi arm ettiğimde motorlar anlık çalışıp duruyor . Tahmin ettiğim beslemesi yetmediği için bu işlemi yapıyor . Apm kartının beslemesini ESC ler üzerinden alıyorum o da ilk kalkışta yetersiz kalıyor olabilir mi ?

Uygun olan önerebileceğiniz BEC alsam sorunum düzelir mi ? Yoksa başka bir sebepten dolayı olabilir mi ? Şimdiden çok teşekkür ederim .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sadece 1 esc’nin sinyal kablosunun kirmizi kablosunu kullanin, diger esclerin sinyal kablolarinin kirmizi kablolarini kullanmayin. Kisaca soketten cikarip kisa devre olmayacak sekilde bantlayin.
Hocam dediğiniz gibi yaptım ama sorunum hala devam ediyor . Micro usb üzerinden besleme verip deneme yapmak istedim fakat quadcopterin havalanmasını sağlayamadım . Motor 1 ve 2 saat yönünün tersinde , 3 ve 4 saat yönünde dönüyor . 1 ve 4 'e sağ pervane , 2 ve 3'e sol pervane taktım . Bağlantım bu şekilde doğru mu ? Ayrıca motorların daha fazla devirler dönmesi için apm üzerinden yapabileceğim bir ayar var mı ? Motor devri düşük kalıyor gibi hissettim . Esc kalibrasyonu da yapıyorum ama sonuç değişmiyor . Güç dağıtım kartımda linktekinin aynısı

Bir diğer sorum da apmye bağladığımız gps'in üzerinde hiçbir etiket olmadığı için yönünün ne taraf olduğunu bilemeden sadece yuvasına oturttum . Apm kartının ileri yönüyle gps modülünün yönünün aynı olması mı gerekiyor ?

Son olarak da apm üzerinden power modül ( PM ) girişi boşta olduğu için bu sorunları yaşıyor olabilir miyim ? Öyleyse satın almam için ürün önerebilir misiniz ?