Apm Pixhawk

BozkurtAzizcan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
herkese merhaba
Mission planner uygulaması ve pixhawk cube kullanıyorum. Kurulum yaptıktan sonra parametreler listesi çıkıyor.Burada bulunan bütün parametreleri açmam,
gerekli midir ?
Bazı parametreler lazım ise o parametreler hakkında bilgisi olan var mıdır ? Teşekkür ederim.

Kontrol Kartınız
piwhavk cube
Model Sınıfı
3 orange cube
Motor, Pervane ve ESC
-
Kumanda Alıcı ve Verici
mro sik 433 mhz
Extra Ekipman
-
herkese merhaba
Mission planner uygulaması ve pixhawk cube kullanıyorum. Kurulum yaptıktan sonra parametreler listesi çıkıyor.Burada bulunan bütün parametreleri açmam,
gerekli midir ?
Bazı parametreler lazım ise o parametreler hakkında bilgisi olan var mıdır ? Teşekkür ederim.
Eğer çok özel bir uçuş yapmayacaksanız parametrelere dokunmayın derim. Sadece temel kalibrasyonları mod atamalarını. Birde quad ın uçuş mekaniği ile ilgili sorun varsa autotune işlemini yapmanız yeterli

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Eğer çok özel bir uçuş yapmayacaksanız parametrelere dokunmayın derim. Sadece temel kalibrasyonları mod atamalarını. Birde quad ın uçuş mekaniği ile ilgili sorun varsa autotune işlemini yapmanız yeterli
Yüklediğimiz yazılımda hiçbir parametre açık değil kendim check box tıklayarak açıyorum fakat ardupilot sayfasındaki çoğu parametreler listede görünmüyor.

Yüklediğimiz yazılımda hiçbir parametre açık değil kendim check box tıklayarak açıyorum fakat ardupilot sayfasındaki çoğu parametreler listede görünmüyor.
Merhaba,

İzzet hocanın (Drone hava sahası) youtube kanalı apm ve pixhawk kurulumu hakkında gayet yeterli olabilir. Tavsiye ederim. Yapmak istediğiniz modeli söylerseniz bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Quadcopter, Quadplane, uçak, tricopter gibi yapacağınız modele göre farkli ufak tefek müdahaleler yapmanız gerekebilir. Siz hangi yazılımı yüklediğinizde paramatreleri eksik görüyorsunuz?

Açık değil derken hangi parametrelerden bahsediyorsunuz. Bilmediğiniz parametreleri açmayın istenmeyen olaylar olabilir eğer doğru yazılımı yüklemişseniz kabloları bağla kablibrasyon yap ve uçur şeklinde hazır ayarda gelir

Merhaba,

İzzet hocanın (Drone hava sahası) youtube kanalı apm ve pixhawk kurulumu hakkında gayet yeterli olabilir. Tavsiye ederim. Yapmak istediğiniz modeli söylerseniz bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Quadcopter, Quadplane, uçak, tricopter gibi yapacağınız modele göre farkli ufak tefek müdahaleler yapmanız gerekebilir. Siz hangi yazılımı yüklediğinizde paramatreleri eksik görüyorsunuz?
Plane olarak yüklüyorum, mesela BATT_LOW_MAH (Düşük pil arıza korumasının tetiklendiği pil kapasitesi parametresi. Kalan arıza emniyetini devre dışı bırakmak için 0'a ayarlayın. Akü kapasitesi bu seviyenin altına düşerse, araç BATT_FS_LOW_ACT parametresi tarafından belirtilen arıza korumasını gerçekleştirecektir) parametresi var. Ardupilot sayfasında görmüştüm. Ama pixhawk içine plane 4.0.9 sürümü yükleyince parametre listesinde göremiyorum. Galiba parametre kısmına bakarak çok mantıksız kısmı kurcalıyor da olabilirim.

Açık değil derken hangi parametrelerden bahsediyorsunuz. Bilmediğiniz parametreleri açmayın istenmeyen olaylar olabilir eğer doğru yazılımı yüklemişseniz kabloları bağla kablibrasyon yap ve uçur şeklinde hazır ayarda gelir
Aslında hiç bir parametre açık değil. Bunları açmam gerekli diye düşünerek işlem yapıyorum.Config kısmında bulunan Full Parameter kısmında uğraşıyorum.

Aslında hiç bir parametre açık değil. Bunları açmam gerekli diye düşünerek işlem yapıyorum.Config kısmında bulunan Full Parameter kısmında uğraşıyorum.
Şimdilik tavsiyem sadece inicial setup kısmındaki ayarlarla oynamanız fail-safe uçuş modu kalibrasyon vb işinize yarayacak herşey oradan ayarlanır. Full parametre list kısmında tek değiştirmeniz gerekecek ayar arm_chek olabilir. Diğerlerine ellemeyin ki inital setup düzgünce yaparsanız full parametre list kısmındaki ayarlara gerek kalmaz

Merhaba,

Mümkünse parametreler listenizi veya açık değil dediğiniz parametreler kısmını gösteren yerlerin ekran görüntüsünü, ya da kısa bir videosunu bizimle paylaşırmısınız?

Son düzenleme: