APM Pozisyon sabitleme

İlgi Alanı
Multikopter
Apm 2.6 board'ı kullanılarak , gps ve telemetriler vasıtası ile uçuş sırasında rüzgarın etkisi ve pervanelerin oluşturduğu hava silkülasyon baz alınarak , bir quadcopterin konumu veya pozisyonu havada sabitlenebilir mi? (quadcopter)

Kontrol Kartınız
APM
Model Sınıfı
2.6
Motor, Pervane ve ESC
1400KV , 1045 ve 30A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
FS-İ6 ve FS-İA6B
Extra Ekipman
GPS , FPV görüntü sis , 915 MHz telemetry ,
Su konuda Apm ile ilgili epey bir detaylı anlatım görebilirsiniz. Konulara mutlaka göz atın. Sorduğunuz soru ve çok daha fazlası kaynak konu olarak paylasilmis durumda.

Apm 2.6 board'ı kullanılarak , gps ve telemetriler vasıtası ile uçuş sırasında rüzgarın etkisi ve pervanelerin oluşturduğu hava silkülasyon baz alınarak , bir quadcopterin konumu veya pozisyonu havada sabitlenebilir mi? (quadcopter)
Ben sorunuzu tam anlayamadım gps ve telemetri kullanmadan sadece pervanelerin oluşturduğu hava sirkülasyonu baz alınarak diye soruyorsanız bunu öngörecek bir sistemin mümkün olduğunu sanmıyorum. Böyle bir bilgim yok ama gps ve pusula verileri ile quadcopter havada sabitlenebiliyor. Bunun için @Mehmet Kucuksari önerdiği indeks bölümünde bulunan gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Bunun dışında gps sistemleri kullanılmadan ancak sadece belli bir yükseklikte özel kamera sistemleri kullanılarakta drone sabitlenebiliyor. Bununla ilgili de başarabilirsem ilerde paylaşımlar yapmaya çalışacağım. Ancak şu anda araştırma aşamasında olduğum için daha fazla detaya giremiyorum.

sevgili ibrahim

bahsettiğin konu ile px4 flow kamera ile yapılmaktadır. apm ve pixhawk fc bunu desteklemektedir.

ilgili donanım budur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

konu ile ilgili wiki

konu ile ilgili video

sevgi ve saygılarımla

şakir polay