Apm uçak kurulum

İlgi Alanı
Uçak
Üstatlar kartımı ve GPS modülü uçağa yere paralel şekilde yerlestirdim. Daha sonra karta USB soketi takip bilgisayara taktım aygıt yöneticisi ile baktım kartı tanıdı buraya kadar hiçbir sıkıntı Yok .daha sonra arduplanner programına girdim ilk olarak karta bağlandım bu arada karttaki pusula yerine m8n modülde ki pusulayı kullanmak için kısa devre jumperini söktüm.sonra bağlantıyı kestim ve install firmware yazan yere tıklayıp uçak yazılımına tıkladim .ilk sefer ki dolan doldu daha sonra ikinciye doluyoken hata veriyor (unable to gain access to bootloader hatasini veriyor) acil yardım lazım acaba programda mı sıkıntı var yoksa bilgisayardami mission planer uygulamasinida kuramadım çünkü o programın çalışması için gerekli olanNet framework programını bilgisayar desteklemiyor .birde karta güç modülünden besleyerek denedim ama aynı hatayı yine verdi. Malzemeler: apm 2.8 5v 2A güç modülü ve m8n GPS +pusula.

Youtube üzerinden yaptığım paylaşımı buradanda paylaşayım. Bugün biraz inceleme şansım oldu sorunu. Sanırım clone apm kullanıyorsun yani orijinal değil Bu durumda anladığım iki ihtimal var birinde apm planner yerine mission planner kullanıp sorunu çözebilenler olmuş. Apm planner da bir güncelleme ile bazı klonların böyle hata verdiğinden bahsedilmiş. Dolayısıyla mission planner ı çalıştırabilmeniz burada önemli oluyor. Net framework uyumsuz olmasına pek ihtimal vermedim ama en azından kartı alıp başka bir bilgisayar üzerinden yazılımı mission planner ile kurmayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu aşamada sorun çözülmezse uçuş kartına yüklü olan bootloader sorumlu olabilir anlamına geliyor yani apm kartını flash'laman gerekli olabilir. Bu konu biraz daha karışık olacağı için öncelikle mission planner ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.

Youtube üzerinden yaptığım paylaşımı buradanda paylaşayım. Bugün biraz inceleme şansım oldu sorunu. Sanırım clone apm kullanıyorsun yani orijinal değil Bu durumda anladığım iki ihtimal var birinde apm planner yerine mission planner kullanıp sorunu çözebilenler olmuş. Apm planner da bir güncelleme ile bazı klonların böyle hata verdiğinden bahsedilmiş. Dolayısıyla mission planner ı çalıştırabilmeniz burada önemli oluyor. Net framework uyumsuz olmasına pek ihtimal vermedim ama en azından kartı alıp başka bir bilgisayar üzerinden yazılımı mission planner ile kurmayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu aşamada sorun çözülmezse uçuş kartına yüklü olan bootloader sorumlu olabilir anlamına geliyor yani apm kartını flash'laman gerekli olabilir. Bu konu biraz daha karışık olacağı için öncelikle mission planner ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.
Sağol İzzet abi ben hafta sonu deneyeyim duruma göre yine konusuruz

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu

abi ne yazıkkı mission planner danda yazılım yuklemedı kart algılanıyor ama yazılım yuklerken hata veriyor. sen bana flashlama ile ilgili bilgi versen veya youtube video link atsan bide ole denesem olur belki şimdiden teşekkürler.