APM Uçuş Kartıyla Quadcopter (S500) Yapımı

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba, bu konu altında APM Uçuş Kartıyla yaptığı quad toplama serisini bir arada toplamaya ve bir indeks oluşturmaya çalışacağım.

Seride ki amacım amacım hem apm kartının kurulum ve ayarlarını gösterebilmek, hemde hekzakopter serime göre çok daha uygun fiyatlı ve az emekli bir şekilde uçan ve çekim yapabilen bir rc araç üretebilmek.

Son olarakta multikopteri aslında ben yapmıyorum. Videoda kendisi ile de tanışacağınız Arda kardeşim yapıyor. Ben sadece ona yardımcı olmak için yanında bulunuyorum. Video çekimleri sırasında sürekli "yapıyorum, ediyorum" demiş olsam da (-ki bu sadece ağız alışkanlığım yüzünden olmuş, ilerleyen videolarda göreceksiniz düzeltmeye çalışacağım :) ) tüm emek Arda'ya aittir. Ben sadece çekimleri yaptım diyebilirim :) Umarım beğenirsiniz. :)

Son bir nokta daha seri evim dışında çekildiği için görüntü kalitesi açısından çok başarılı olamadı ancak yine de amacım kurulumun detaylarını göstermek olduğu için bu anlamda yeterli olduğunu düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

İndeks:
1) Parça Seçimleri ve Nedenleri ( )
2) Gövde Kurulumu - ESC ve Motor Montajı ( )
3) Alıcı ESC Motor ve Telemetri Bağlantıları ( )
4) APM Kartına Genel Bakış ve İlk Kurulum ( )
5) APM Montajı - Elektrik Bağlantıları
6) APM Kalibrasyonları - Lipo Montajı ( )
7) TEST Uçuşu ve aksesuarların Kurulumu ( )
8) APM & Pixhawk kartlarında amper & volt kalibrasyonu
9) HAKRC Storm32 3 akslı gimbalın sisteme eklenmesi

Son düzenleme:
Yeni serimiz başta Arda arkadaşımız olmak üzere :D, hepimize hayırlı olsun :hoppa:
Bu seride farklı olarak bu indeks konusuna videoları koymadım. İlgili bölüme gidince konuya ulaşılabiliyor oldu. Sanırım böyle bu konu daha işlevsel olacak :)

Çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Serinin 3. videosu eklenmiştir.
Gelen sorular üzerine seriye uygun fiyatlı 3 akslı gimbal kurulumu eklenmiştir :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari