APM uçuş sistemi hakkında

ahmetkara41

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Değerli havacılar
apm ve pixhawk kartları istasyon bağlantıları kesildiği zaman geri nasıl dönebiliyorlar mı? Öyleyse nasıl oluyor çalışma mantığı nedir , üzerinde bir harita sistemi mi var , var ise atmega gibi bir mikrodenetleyici bunu nasıl işliyor ? İşaretlenen konuma nasıl gelebiliyor sonuçta gps çok hassas bir değer, gerçekten tam o noktaya ulaşabiliyor mu? Gideceği noktaya olan uçuş yönünü pusula ile mi belirliyor? Teşekkür ederim.

Kontrol Kartınız
apm
Model Sınıfı
quadcopter
Motor, Pervane ve ESC
turnigy
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky
Extra Ekipman
gps
Su oldukca detaylı video anlatımlı konular sana bir fikir verecektir.

Su oldukca detaylı video anlatımlı konular sana bir fikir verecektir.

Hocam araştırdım bu videoları "apm ve pixhawk ı nasıl kullanırız" a dayalı videolar, çalışma prensibini mimariyi öğrenmek istiyorum.

Calisma mantigini adresinde gorebilirsiniz, bu acik kaynak kodlu bir sistem.
Atmega gibi bir microdenetleyici, 16mhz hızında olup, 256kb depolama alanı ve 8kb belleği vardır. Az gibi görünmekle birlikte Apollo 11'in güdüm sisteminde sadece 2Kb bellek ve 1Mhz işlem gücü vardı. Belirtilen bir GPS koordinatına ulaşmak için tabii ki bir nirengi noktasına ve doğrultuya ihtiyacınız var. Pusulanız olmazsa doğrultuyu, gps'iniz olmazsada referans noktasını bilemezsiniz. Bu 2'si olduktan sonra, birak 2560'i, Atmega8 ile bile bu geri dönüş noktasına ulaşma kısmını yapabilirsiniz.
Github'da verdiğim adreste bütün bu sistemin nasil calistigina dair kodlar, üstelik aciklamalari ile birlikte var.

Son düzenleme:
Calisma mantigini adresinde gorebilirsiniz, bu acik kaynak kodlu bir sistem.
Atmega gibi bir microdenetleyici, 16mhz hızında olup, 256kb depolama alanı ve 8kb belleği vardır. Az gibi görünmekle birlikte Apollo 11'in güdüm sisteminde sadece 2Kb bellek ve 1Mhz işlem gücü vardı. Belirtilen bir GPS koordinatına ulaşmak için tabii ki bir nirengi noktasına ve doğrultuya ihtiyacınız var. Pusulanız olmazsa doğrultuyu, gps'iniz olmazsada referans noktasını bilemezsiniz. Bu 2'si olduktan sonra, birak 2560'i, Atmega8 ile bile bu geri dönüş noktasına ulaşma kısmını yapabilirsiniz.
Github'da verdiğim adreste bütün bu sistemin nasil calistigina dair kodlar, üstelik aciklamalari ile birlikte var.
tamam hocam kodu inceleyeceğim