[Aranıyor]: Prusa i3 (3D Yazıcı) için Motor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetborann

Yeni Uye
Mini quadcopter toplarken bir yandan da 3 boyutlu yazıcı toplamaya karar verdim. Prusa i3 P3Stell modelini topluyorum. Şasesini aldık. Elektronik parçaları da en kısa zamanda alacağım ama Çinli dayıların motorları kaliteli değilmiş. O yüzden eski nokta vuruşlu yazicilardan çıkan Nema17 motorlardan arıyorum. Ama nerden bulabileceğimi bilmiyorum. Bilen varsa yardim edin :D

Galaxy A5 cihazımdan gönderildi

Prusa i3 (3D Yazıcı) için Motor arıyorum.

aradığınız motorları googlede aratınca Direnc.net de olduğunu gördüm.

' a bakın, yararlı olacaktır..

Aynı yazıcıyı ben de topladım. Güzel seçim.

Motorların sıfırı çok pahalı ondan dolayı 2. El japon servo veya minebea marka motor alabilirsiniz. Facebooktan Özgür Aslan ile iletişime geçebilirsiniz bunun için. Tanesi 25 tl civarındaydı galiba.

Bende tripod şeklindekileri çok beğeniyorum.Çok karizma duruyor.Ama verim olarak bu Prusa çok tutuldu.Allah ömür verirse 1 2 yıl sonra bu işe bende girecem.

seçkin albamya' Alıntı:
Aynı yazıcıyı ben de topladım. Güzel seçim.

Motorların sıfırı çok pahalı ondan dolayı 2. El japon servo veya minebea marka motor alabilirsiniz. Facebooktan Özgür Aslan ile iletişime geçebilirsiniz bunun için. Tanesi 25 tl civarındaydı galiba.

Merhaba,
prusa'yı aşağıdaki adres gibi mi topladınız? Yoksa sadece mekaniği ayrı satılıyor mu?

Aranıyor ilanı diy başlığında geziyor. Biraz daha özen gösterelim

Emre Kaman' Alıntı:
Aranıyor ilanı diy başlığında geziyor. Biraz daha özen gösterelim
Ben fark etmemişim :) Evet lütfen doğru yere konu açalım. Konu olması gerektiği şekilde "Alım- Satım ilanları>>Aranıyor" kısmına taşınmıştır.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Merhaba,
prusa'yı aşağıdaki adres gibi mi topladınız? Yoksa sadece mekaniği ayrı satılıyor mu?

Prusa i3 ile P3 Steel modeli birbirineden farklı. P3 Steel Prusa i3'ten esinlenerek yapılmış ve farkı tamamen cnc kesim şasiden oluşuyor olması. Bu da kalibrasyonu ve montajı kolaylaştırıyor çünkü parçalar birbirine geçme şeklinde yapboz gibi yapılıyor. Kalibrasyon kolay çünkü her parça birbirine dik olarak monte ediliyor. Prusa i3'te Y ile ana şasinin dikliğini elle ayarlıyorsunuz. Bu da bence gereksiz uğraş. Neyse sorunuza gelelim:

Parçaları ayrı ayrı topladım. Şasi Adapazarı'nda kestirildi. Motorları ve plastikleri tanıdıktan aldım. Civata ve miller bulunduğum yerden, elektronikler hesaplı olması açısından Çin'den ...
Toplam 750-800 lira tutuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...