aranıza yeni katıldım bir konuda yardım gerekiyor :)

alatariel27

Yeni Uye
öncelikle kuralları okudum :D
adım Kağan 17yaşındayım Gaziantepde yaşıyorum :D öğrenciyim :D
umarım bir şeyleri atlamamışımdır :D
ben şimdi tricopter yapmayı düşünüyorum bu resimdeki şemayı oluşturmam gerek satın alamıyorum maalesef öğrenciyim yurt dışı sitelerde var frame sadece, bana bunun ölçütleri lazım ahşap ve kontaplakdan yaptıracağım ama bana bunu ölçüleri lazım ? ve ben şimdi öğrenciyim fazla para şey yapamam gene aynı fotoğraftaki gibi sadece yukarı çıksın yeterli sağa sola gitsin istemiyorum o kadar ekipmana param yetmez açıkçası motorlar da çok abartmaya gerek yok hani yerden 2 metre yüksekliğe kadar çıak bilsin yeterli bana bu konuda yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler :D

Hoşgeldin Kağan,

Bana göre bangood'tan ekonomik quadrolardan birtane alsan çok daha iyi, en azından uçuş zevkini alırsın.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Kağan Türker abin haklı. Madem öğrenci olduğumuz için maddi anlamda sıkıntı var, o zaman bu projeyi ileri bir tarihe ötelemek en güzeli. Tavsiye edilen micro quadro gerçekten çok eğlenceli ve uçurması da bir o kadar keyifli.

Bu arada konu yanlış yere açılmış ben taşıdım. Lütfen konuları doğru yere açalım. Bir de henüz "Tanışma" konusu açmamışsın...

yanlış yere açtığım için özür dilerim öncelikle benden büyüksünüz abi diyeyim :D
abilerim ben bunu yapmayı baya kafaya koydum frame falan motor fiyatları sorun değil zaten öyle çokda büyük birşey iyi birr şey yapmayı hedeflemiyorum benim için para sıkıntısı yaratacak tek şey şu kumanda ve o kumandanın vericisi benim için tek para sıkıntı sı çıkaracak o diğerilerini karşılarım ama kumanda zor bana bi kuamnda öneririrmisiniz sadece tricopterde kullana bileceğim ucuz bir kumanda

Hoşgeldin Kağan. Öncelikle bu hobi az yada çok, parasız olmuyor. En ucuz yoldan kurtarmak istiyorsan yapman gereken birinci şey bol bol okumak. İyi araştırıp doğru seçimi ilk seferde yapabilmek. Yoksa bir çoğumuz gibi ikinci-üçüncü seferde doğruyu bulursun, her deneme de para demek. Şimdi ilk öğrenmen gereken şey uçan modellerin hiçbirinin yerden kesildikten sonra olduğu yerde durmayacağıdır. Mutlaka bir tarafa doğru kayacaktır, az yada çok, yani öyle yükselsin yeter diye bir şey yok.

Yapmak istediğin tricopterin aslı şu linkte yapılışı anlatılan model: Bunun yanı sıra Mesut abinin şöyle güzel bir konusu var:

Bunlar bonus olsun, zira bu işte öyle kişiye özel tavsiyeler, reçeteler yok. Yapmak istediğin şey hakkında önce kendin araştırmanı yapacaksın, bilemediğin noktada yardım isteyeceksin, o zaman herkes yardımcı olmak için sıraya girer.

Kumanda konusunda forumumuzda sayfa sayfa bilgi ve tavsiye var. Oradan bir başla, gerisi gelir. Kolay gelsin. :)

Kağan kardeşim, dediğin gibi birşeyi yapman öğrenciyken hem çok masraflı olur, hemde her parçası için bir ay beklemen gerekebilir. Bende bu hobiye ilk başladığımda tıpkı senin gibi düşük maliyetli birşeyler yapmak istedim. Ama inan bana yaptıktan hemen sonra daha ilk uçuşta gereksiz bir masraf olduğunu anlarsın. Rc dünyasında siftahın için heyecanlı olmak güzel, ama sabırlı olmak gerek. Banggoood`da 17 dolara bir quadcopter var, üstte linki vermişler. Bence ondan bir tane al, sonrada onu kullanırken bir yandan da para biriktir güzel bir makine için

abi o benim için çok küçük aslında haklısınız abi benim param var sadece kumanda için param yok gerisine yetecek kadar param var arştırmada yapıyorum amk esc ler programlarama kartı falan okuyorum yavaş yavaş yutr dışındaki sitelerde kredi kartı ile nasıl alış veriş yapacağımı bilmiyorum ve kredi kartı değilde sanal kart kulanıyorum ve her sitedede sanal kart geçmiyor maalesef bunun gibide sorunlarım var

ve o biraz hava kalsın şeyinden vaz geçtim sadece kuamnda için sorun yaşıyorum o akdar onuda çözeceğim ,

Alışverişi nasıl yapacağını forumun Alışveriş başlıklı bölümünden öğrenebilirsin. Buradan açıklamak çok uzun bir yazıya sebep olur.

Kağan foruma hoşgeldin.

Yazdığın mesajlarda noktalama işaretlerini kullanırsan daha anlaşılır olur.